Ktorý lekár vyšetruje lymfatický systém?

babydesire
15. jún 2022

Prosim Vas, ktory odborny lekar vysetruje lymfaticky system a lymfu ? Google najde kadeco ale stale som nenasla ku Ktoremu Lekarovi treba ist..vseobecny lekar nepomohol ani s radami podobne kozna ci fyzioterapeut nula bodov. Potrebujem precizne vysetrenie,tak ku komu ? Dakujem

ludinka
15. jún 2022

@babydesire interné si myslim

oskorusa
15. jún 2022

@babydesire angiológ

blumchen2
15. jún 2022

lymfolog. V 90-tych rokoch bola na Slovensku jediná lymfologicka. Ako je to teraz - neviem.

julka188
15. jún 2022

@babydesire mamka ma dokonca nalez v lymfatickych pri krku, riesil krcny, podla neho to je uuuuplne ok - citujuc ho:skor zomriete na infarkt... 🙈 Zhaname niekoho kompetentnejsieho, no nikto nam nevie poradit. Raz bol v radiu rozhovor s nejakym lekarom z Kosic, ktory rozpraval o uzlinach, je onkolog. No nejak stale sa k nemu nemozeme dostat.

ludinka
16. jún 2022

@julka188 moj otec bol na internom a brali mu vzorku uzliny, potom uz onkologicku liecbu mal v martine na onkohematologii

ludinka
16. jún 2022

@julka188 mal rakovinu lymfatickych uzlin

julka188
16. jún 2022

@ludinka dakujem za radu, ona bola z mojho pohladu iba na hematologii, kde povedali, ze "z krvi" nema rakovinu, tak to bude nezhubne. No vobec nikto to dalej nechce riesit, podla sona a ct ma utvary v oblasti krku, hlavne ju to boli a ma to vonku viditelne zvacsene, opuchnute.

ludinka
16. jún 2022

@julka188 myslím že iba z krvy sa to nedá vylucit, podľa mňa treba odobrať tie vzorky, ale ja nie som lekár....píšem iba moju skúsenosť....skúste kontaktovať tu onkohematologiu este

babydesire
autor
21. júl 2022

Vsetkym dakujem za reakcie a skusenosti, ide o moju maminku, prekonala rakovinu krcka maternice, vsetky operacie a liecby stym suvisiace plus vyoperovanie krcnej zlazy zrejme sposobili tieto problemy s lymfou..vyteka jej cez pokozku v mieste vnutornych stehien,,je to prenu neprijemne, nevie co stym..jej zdrav.problemy zvacsa kopirujem,takze je dost mozne ze to budem raz riesit aj ja..tak su to info pre obe. Kozna,endokr.,vseobecnz moc nepomohli.