Ktorý eliptický trenažer si vybrať?

mataa52
10. mar 2020

Ahojte chcem si kúpiť eliptický trenažer nakoľko potrebujem cvičiť kôli krivej chrbtici a taktiež chcem schudnúť.

Čítala som si ako sa vyberá trenažer. Rozhodujem sa medzi dvomi a to:,

Kettler 107 má zotrvačníkové koleso o hmotnosti 14 kg, môže na ňom cvičiť osoba ktorá má hmotnosť max do 110kg.

Brother elliptical BE540 má zotrvačníkové koleso o hmotnosti 6 kg. Dlžka kroku je 32 cm. Vzdialenosť medzi ližbinami je 18 cm. Môže na ňom cvičiť osoba ktorá má hmotnosť max. 110 kg a výšku max 187 cm.

Budem na ňom cvičiť hlavne ja. Mám 156 cm a 70 kg Svokra má max. 165 cm a 68kg.
Priateľ má 186 cm a 100kg.

Prípadne mi môžte poradiť aj iný eliptický trenažer.

https://m.alza.sk/sport/brother-elipticky-be540...

https://sport.bazos.sk/inzerat/109101191/trenaz...

liz_lemon
10. mar 2020

chod radsej do fitka, doma cvicit nebudes, drviva vacsina ludi, co si kupuje domov tieto fitness stroje ich vobec nepouziva

mataa52
autor
10. mar 2020

@liz_lemon ja isto budem cvičiť lebo keď dám za to toľko peňazi tak budem cvičiť. A fitko tu nemáme. Budem chodiť ešte na jogu u nás v obci

sashabb
10. mar 2020

@mataa52 z týchto by som vybrala Kettler, vyzerá väčší a tým aj stabilnejší. Inak pre chlapa tieto stroje moc niesu. Mám doma ovela väčší a mužovi nevyhovuje - je preňho skrz výšku a váhu nestabilný. Čiže u neho iba fitko.

mataa52
autor
10. mar 2020

@sashabb ďakujem. Tak budem na ňom cvičiť iba ja so svokrou. Obidve máme vysoký tlak tak aj kôli tomu by ske chceli cvičiť doma

liz_lemon
10. mar 2020

@mataa52 tak ti poviem, to si kazdy hovoril, a nakoniec to maju doma miesto vesiaku 😀
ludia vo fitku by ti porozpravali, ako maju doma pomaly cele fitko, a aj tak radsej idu do fitka, lebo doma sa nedonutia cvicit

zuzi56
10. mar 2020

Ja mám tento, cvičím každý deň, začínala som na 5 minútach-skoro som zomrela😂😂😂, po dvoch týždeň trčím už 35 min, cítim sa super, prestali ma bolieť bedrové kĺby, niekedy cvičím aj 2 krát,
Ale trenažér mi začal príšerne vŕzga, desne mi to lezie na nervy, inak som spokojná,

h2
10. mar 2020

@liz_lemon Nechápem, prečo ju odhováraš. Ja zase poznám kopu ludí, ktorí sa nevedia donútiť chodiť do fitka. Určite aspoň zo začiatku na tom cvičiť bude.

slavcciatkoo
10. mar 2020

@mataa52 kettler
Tiež som mala Kettler, dala som zan400 €, zo začiatku som plakala pri najnižšej záťaži ledva som dala 5 min. a to som bola zvyknutá lebo som predtým cvičila na steppery aj hodinu denne ale ten mi už nestačil tak som si kúpila toto, chce to čas sa vytrénovať, nedávno som ho predala ale teraz zas zvažujem kúpu nového

zuzzqa
10. mar 2020

@mataa52 neviem odkiaľ si ale mam taky etazer doma. Ma síce svoj vek (cca 10 rokov) ale keď sa na ňom cvičil zo 5 krát tak veľa. Kľudne ti ho darujem mne zavadzia

simsalabim
10. mar 2020

@liz_lemon ja mam doma rotoped, nie trenazer, ale asi to je jedno a som na nom minimalne 5 dni v tyzdni. Mozno som vynimka 🤔😂 A tento je uz moj druhy, prvy som po niekolkych rokoch znicila. Mam zn Kettler. Ja by som sa zas nevedela prinutit na fitko. Nerada cvicim pred inymi, zaberie mi to viac casu (cesta tam a spat), nudim sa tam... mat ho doma mi velmi vyhovuje.

liz_lemon
10. mar 2020

@h2 hadam je svojpravna, nie?

liz_lemon
10. mar 2020

@simsalabim mozno si jedna z vynimiek

mariah0307
10. mar 2020

Ja mam brother z bazara... A som spokojná, ale inak poradiť a porovnať neviem... Ja som len na blind kupila ze idem cvičiť a cvičím (pre niektore) 🙂)

simca06022011
10. mar 2020

Poradim ti, kup si lacnejsi z druhej ruky a uvidis, ak sa ti bude pacit, zainvestujes a vymenis. Ja som pred 1,5 rokom vysolila 1,5t za elipticky trenazer a vacsinu mesiaca je to vesiak na uteraky 🙂)) Ale u mna je to otazka casu a velkeho domu, keby som mala cas som na nom aj kazdy den + uraz atd.. ale 99% ludi so strojom doma vravi to iste co ja :D mna by nik do fitka nedostal. Parametre uz si nepamatam, dost sme to riesili, nakolko lahky ked bol, tak sa to neskutocne rozkyvalo, ked sa clovek "rozbehol", cize ja odporucam cim ťažší, tym lepsi... velmi dobre si precitaj recenzie, lebo zo skripania a vrzgania ta porazi. A k vydrzi, ja som tucko, neportovany a v klude pri 8km za hodinu som uz zo zaciatku isla 40min, potom hodinu, potom menim programy s rozmymi obtiaznostami a rychlostami... a cca hodinu odbeham.. skoda ze tak 1-2x do mesiaca poslednou dobou :DD ked ho treba oprasit :DD Je to velmi pohodlne cvicenie, ja som si to vybrala, lebo pohybu mam sice "dost", ale mala som vaznejsie problemy s clenkom a achylovkou a staci ze zle skocim a mam to spat... tu si v podstate nemam co urobit :D

lubik87
10. mar 2020

@liz_lemon ty máš doma trenažér ako vešiak podľa všetkého že ?🙂

krutilas
11. mar 2020

no ak chces doma dalsi vesiak na pradlo... 😁😁 chod do fitka radsej alebo na skupinove cvicenia