Ktorú dávku vakcíny dostanem?

16. nov 2021

Ahojte, viete mi prosím poradiť?
Vo februári som sa dala očkovať pfizerom. Bola som len na prvú dávku, pretože tesne po 1. dávke som zistila že som tehotná. Teraz už mám po pôrode a uvažujem teda o očkovaní, no nieje mi jasné ako je to brané to že už mám 1 dávku, tak dostanem už len druhu? Alebo tým, že prešlo toľko času, dostanem opäť 1. aj 2. dávku?
Ak by boli potrebné 2 dávky, mohla by som sa dať teraz očkovať tou jednodavkovou vakcínou, alebo už by som mala ísť len na ten pfizer?

petamich
16. nov 2021

ja by som si zavolala do niektoreho ockovacieho centra a informovala sa tam 🤷‍♀️ ani na linke NCZI ti nepovedia a presmeruju ta na ockovacie centrum (riesila som ci sa mozem dat 2. davkou skor ako 28 dni a nevedeli)

mamina0078
16. nov 2021

dostanes len 2. davku. Kazda vakcina 1.,2.,3.davka sa lisia v zlozeni.

riamia91
16. nov 2021

@mamina0078 Pfizer sa dava normalne davka, Moderna polovicna.

11miska07
16. nov 2021

musis ist ako keby nanovo, prešlo vela casu. Už sa Ti prvá dávka nepočíta, ale ako to je, ked chces teraz prejsť na jednodavkovu, to neviem.

mamina0078
16. nov 2021

to má byť ku čomu? 😂 1. a 2. sa dávajú v rovnakom množstve. Pfizer 0,3ml a Moderna 0,5ml

yanni
16. nov 2021

@petamich ako tka citam, tak vaste je to inak. V DE a AT je druha dacka Pfizera 36 tyzdnov po przej. Ked prepasies cas, mas smolu. Mozes sa dat ockovat odznova. Takze tu je velka pravdepodopnos, ze kocka hore sa bude musiet dat zaockovat obom davkami, Wedze uz preisen od tej prvej tkkmer rok. A este, ti, tori sa ockovali zacatkom roka, uz tlacia do Booster, cize tretej dávky. No nema to konca.

yanni
16. nov 2021

a J&J jednodavkovu si ani nedavaj. Po pol roku budes musiet ist znova. V zahraničí uz J&J ani neodporucaju. AT je dali "trvanlivost" len na 6 mesiacov.

luccija
16. nov 2021

Informovala som sa na to isté.Mala som Pfizer, ak by som chcela dosťat po termíne druhú dávku dajú zase Pfizer a jednu určite nie dve.

emalka
16. nov 2021

@yanni J&J dokonca vravia, ze je preockovanie odporucane najskor po 2 mesiacoch. To uz je ozaj jedno ci si dam dve davky v rozpati 4 tyzdnov a mozno tretiu, alebo akoze jednodavkovu, a preockovanie o 8 tyzdnov 😂

yanni
16. nov 2021

@emalka no v DE si akceptovana ado plane ockovana Pfitzerom aj 14 dni po druhej dake a ak si mala JJ, tak 22 dni po davke. Preockovanie,cize Booster, je nieco ine. JJ si plne ockovana uz po prvej davke. Na preockovanie po JJ odporucaju momentalne po 270 dnoch, onedlho uz bude platne len 6 mesiacov.

kika831
16. nov 2021

Dostanes 2.davku Pfizer. Zlozenie by malo byt rovnake.

larazivago
16. nov 2021

@mamina0078 to mate, prosím, odkiaľ? Nelíšia sa samozrejme.

mamina0078
16. nov 2021

@larazivago odkedy som sa bola očkovať na 2.dávke sestrička mala nachystanú vakcínu a keď som jej povedala, že som na 2.dávke išla po druhú so slovami, že tu má nachystanú len prvodávkovú a potom aj farba na striekačke bola rozdielna. A v danom očkovacom centre očkovali len 1 vakcínou tak určite to nebola iná vakcína.