Ktoré kvapky do očí možno používať dlhodobo?

2. jún 2023

Poradite mi kvapky do oci, ktore mozem kazdy den pouzivat, a kvapkat si ich do oci pred vyberanim kontaktnych sosoviek dlhodobo? Ide o to, ze v poslednej dobe sa mi tazsie vyberaju z oci kontaktne sosovky. Ale ked si kvapnem kvapky napr. gelone do oci, a hned vyberam z oci sosovky, tak uplne lahko sa mi vyberu. Ale gelone sa zrejme nemozu pouzivat dlhodobo.

kristie571
2. jún 2023

Ake sosovky pouzivas ? denne/mesacne ? ja som nosila mesacne a asi po roku nosenia som ich musela vyberat omnoho castejsie z oci, nezvlhcovali sa mi dobre oci a ani kvapky nepomahali a nasledne sa mi zhorsil zrak. Opatrne s tym, neda sa ti sosovky obmedzit ? Pripadne ich castejsie menit za nove, a casto kvapkat kvapky. Ja som pouzivala Hyal-Drop Multi, dlhodobo, no neviem či sa môžu, nikto mi nepovedal že by sa nemali :D

simca06022011
2. jún 2023

Hyaluronove bez konzervantov, napr Hylo. Používajú sa aj so šošovkami. Môžeš denne, koľkokrát potrebuješ. Nejde o to koľkokrát menisku šošovku, ale proste vysušuje sa oko s nimi rychlejsie. Sú inak aj rôzne druhy šošoviek, niektoré sú horšie iné lepšie.
A z nakvapkanymi očami sa lepšie vyberajú, lebo sa to viac šmýka🙂)) podľa mňa. Tiež sa mi to xkrat stalo ze som nevedela šošovku chytiť, lepšie je si dat jvapky ako oko suchat a snažiť sa to vybrať bez toho 🙂

taktotedanie
2. jún 2023

@simca06022011 okrem Hylo dual intense - ten na sosovky nesmie!
Pekny den 🙂

simca06022011
2. jún 2023

@taktotedanie napísala som hylo... je ich hádam 10 druhov. Nie všetky môžu. V lekárni jej povedia presne. Tých kvapiek na šošovky je kopec druhov..
Aj gelone je ok.

taktotedanie
2. jún 2023

@simca06022011 ja to viem pracujem na ocnej ambulancii ale napisali ste hylo a je ich viac, v lekarni sa nemusia opytat a predat akurat tie
Ja skor na vecer po vybrati sosoviek odporucam corneregel

autor
2. jún 2023

@taktotedanie Ale ja potrebujem kvapky pred vybratim sosoviek, aby sa lahsie sosovky vybrali. Uz po vybrati sosoviek kvapky nepotrebujem.

autor
2. jún 2023

@kristie571 Pouzivam denne sosovky. Vecer sosovky vyhadzujem. Len sa ni tazsie vecer bez kvapiek v oku vyberaju.

taktotedanie
2. jún 2023

Aj hypromeloza
Ale kvapky treba aj po vybrati sosoviek jedna kvapka je fajn

simca06022011
2. jún 2023

Dávaj si.kvapky castejsie. Predídes problémom neskôr. Ak počas dňa nepotrebuješ, zatiaľ, aj tak si tie kvapky dávaj, rano/vecer. Keď budeš v lekárni porad sa tam.a nimi ktoré. Musia byt bez konzervantov, aj hypromeloza môže byt, ale tiež bez konzervantov (napr unitears).

tarra6
2. jún 2023

Na dlhodobé použitie k šošovkám nám doktorka odporučila Hylo care

lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taktotedanie
2. jún 2023

@lukino2000 no urcite to nie je vhodne kedze su to naozaj antibiotika, toto ani neradte neviem ako vam mohli predat kvapky ktore su len na predpis

lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taktotedanie
2. jún 2023

@lukino2000 to ste sa mohol..
Autorka antibioticke kvapky sa davaju pri zapale nie vtedy ak si potrebujete vybrat sosovku z oka

lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz