Ktoré horné zuby najviac bolia pri trhaní?

6. mar 2024

Zdravíčko.Prosim Vás mám takú otázku.Ktore horné zuby bolia najviac keď ich trhajú? Veľmi sa bojím tých dvoch prvých, horných.Kedze sú dosť v zlom stave.Dnes mi vytrhli 4.A to sa dalo zvládnuť.

andrejka1974
6. mar 2024

Ja len pod injekciou ináč nedám

dominikamacakova
6. mar 2024

Žiadne zuby nebolia keď máš anestézu

monillia
6. mar 2024

@andrejka1974 bez injekcie snáď netrhaju

aaadkaaa
6. mar 2024

@dominikamacakova zalezi aku mas anestezu😏

pictbridge
6. mar 2024

Tie predné majú jeden koreň idu ľahko. Akurát dnes sme to preberali u zubára lebo aj mňa to čaká. Očný vyšiel ľahko.

luliu
6. mar 2024

Žiadny zub neboli pri trhani ak dajú anestezu

tanyan
6. mar 2024

Predné idú väčšinou ľahko, pri stoličkách záleží od uloženia. Zubár ale vidí na snímke potenciálne riziká a mal by tomu prispôsobiť anestézu a postup.
Keď mi môj nový zubár trhal šestku, tak to bol nepríjemný zážitok pre oboch, lebo som napriek injekcii cítila tie tlaky / ťahy veľmi intenzívne a akusticky som to dávala najavo. Možno to súviselo aj s tým, že ten zub bol u predchádzajúceho zubára nevhodne ošetrovaný a liečený.
Nedávno mi trhal osmičku a išla pomerne ľahko. Ale v blízkej rodine mám skúsenosti, že keď sú prepletené korene a musí sa rezať a vysekávať, tak je nepríjemný aj zákrok a potom aj o to dlhšie liečenie.

viky173
6. mar 2024

Ak nemas pod zubom silny zapal, tak po podani anestezy Ta nebude boliet ziaden a je jedno ci je horny/dolny.

dominikamacakova
6. mar 2024

@aaadkaaa no normálnu anestézu ktorá to umrtví

autor
6. mar 2024

@viky173 Nie nemám tam zápal.Len som sa konečne dokopala ísť k zubárovi aby mi to dal do poriadku.Teda musí vytrhať celý vrch.

aaadkaaa
6. mar 2024

@dominikamacakova no ak mas lieky na stitnu zlazu, tak sa dava nejaka ina anesteza, slabsia. Prvy zub mi trhali s klasickou anestezou,ani som nevedela o tom, druhy ked som uz mala lieky a museli mi dat inu a sakramentsky to bolelo...