Ktorá vakcína je najlepšia?

27. nov 2021

Ahojte! Som zdravý človek, nemám žiadne zdravotné problémy. Som alergik, niekedy sa mi zvýši tlak na 150 horné to je všetko. Bol som na kardiológii a všetko v poriadku. Ten tlak môže byť preto ze sa mi zvýši lebo mam fobiu z tlakomeru že keď pôjde hore tak mam strach z toho. 23 rokov mám. Som strašne stresovany človek, stresujem, chytám paniku. Už som bol rozhodnutý, ze pôjdem sa zaočkovať, lenže čo počujem v mojom okolí ma to odrádza. V robote odpadli dvaja po očkovaní. Potom mali takú paniku že normálne sa triasli. Som v takej skupine na fb kde píšu svoje skúsenosti po očkovaní, a tam písali ze úplne zdravý ľudia odpadávajú. A to nie sú klebety, to taky ľudia píšu, ktorý ozaj odpadli po očkovaní. Chcel som dat Pfizera. Tam tiež odpadávajú ľudia som počul, a z moderny tiež. A úplne zdravý ľudia. Rozmýšľam teda už nad jonshon & jonshon vakcíne. Ste zaočkovaný? Mate nejaké zdravotné problémy? Odpadli ste? Prečo odpadávajú po očkovaní? V rodine máme onkologických chorých starých rodičov, a chronicku chorobu má moja mama, a mali vysokú horúčku, slabý boli. A mladý, zdravý ľudia odpadávajú. Čím to je? Povedzte mi prosím vás. Stále váham nad tým očkovaním, lebo sa bojím nieže aj ja tak skončím. Mám obavy, že odpadnem po očkovaní alebo ze zomrem.

bajka16
27. nov 2021

Nečítala som to cele prepáč ale.. 🙄 To že niekto zdravý odpadne tak za tým môže byť niečo úplne iné. Pred očkovaním sa ta takéto dôležité veci pýtajú priamo tam aby práve toto nestalo 🤷🏻‍♀️ ak zaklames tak bohužiaľ má to aj takéto účinky. Vakcín je niekoľko máš na výber akú len chceš. Ja som za očkovaná Pfizerom.. Niesom úplne zdravá a mám 24 rokov. Nič mi nebolo nič mi není 🤷🏻‍♀️

miusa00
27. nov 2021

Ahoj, som zaockovana 2 davkami Pfizer, po oboch ma trochu bolela ruka, inak nic

januska1905
27. nov 2021

Nemas sa coho bat, samotne ockovanie je otazka sekund. Nestresuj, si na dobrej ceste, vela stastia👍✊

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
27. nov 2021

No moj manzel odpadol pri darovani krvi 😉
takze ano, vela ludi odpadava, len co vidi ihlu.

Realne nepoznam ziadneho cloveka, co po ockovani odpadol. No aj stres dokaze sposobit vselijake stavy, uzkosti, tetaniu, stavy na odpadnutie - uc sa pracovat so svojou myslou a bude to mat pozitivny vplyv aj na tvoje telo 🙂

kacena4
27. nov 2021

ja som teda ZTP (mam viac diagnoz) ale vobec som toto neriesila som zaockovana 3x a neumrela/neodpala som ani rad, aj keby no a co, sak by som sa potom prebrala nie? odpadnutie nie je nic strasne, moze to byt aj z nizkeho tlaku zo stresu... nie z vakciny

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
27. nov 2021

Otcovi frajerky brata mojej susedy narástla po očkovaní druhá hlava... 😅 toľko k tomu čo ľudia popíšu na internet ... Ale to som veľmi zveličila, samozrejme, že sa môže stať, že v očkovacom centre hneď po očkovaní niekto odpadne, ale nehľadala by som súvis s očkovacou látkou (chvíľu trvá kým telo na ňu zareaguje, preto aj tie bežné vedľajšie príznaky nabiehajú až po niekoľkých hodinách), ale so stresom, ktorí z toho ľudia majú a teda mne je z návštevy nemocnice zle vždy a je mi na odpadnutie po takmer každej injekcii (po Pfizer som neodpadla, ale nevoľno mi zostalo - no hovorím, zle by mi bolo aj keby to bolo íné očkovanie) a pri tom neuveriteľnom množstve ľudí sa môže stať, že niekto odpadne... a ten to skôr niekam napíše ako ten, ktorému nič nebolo 🙂

luccija
27. nov 2021

Ty si to robíš sám a už som Ti to písala viac x, lebo píšeš tu pravidelne🙂už máš z toho taky strach, že si to sám privolas.Daj si do poriadku psychiku a potom sa daj očkovať.Poznam jedného čo odpadol a a asi 60, ktorým nič nebolo

miskaska
27. nov 2021

Odpadavaju, lebo su uplne vystraseni a vystresovani. Mne sa to stalo po vybere znamienok - musela som si chvilku polezat a pri trhani osmicky mi takto prislo zle. Bolo to z toho, ze som bola vystresovana, mala som strach a nedychala som dobre...Prepokadam, ze je to aj dovod preco zdravi ludia odpadavaju po vakcinacii.

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
27. nov 2021

Vies co, ja som bola 2x ockovana v BA vo velkokapacitnom centre. 2x som sprevadzala otca, 2x svokru, 2x manzela a 2x kazde z mojich 3 deti. A vies co? Ja som nikdy nevidela, ze by mal niekto z ostatnych cakajucich problem. Nikto neodpadol. Divne, ze?

ysseba
27. nov 2021

Jooooj, internet znesie veľa 🙂 2x som bola na na futbalovom štadióne vo veľkokapacitnom centre, manžel tiež 2x a na tretiu dávku v poliklinike kde bolo tiež veľa ľudí a nikto neodpadol. Ale hej, psychika je sviňa. Po prvej dávke ako som tam čakala po očkovaní sa mi zdalo, že sa mi točí hlava. Potom na plagáte som si prečítala, že "sťažené dýchanie" a fakt sa mi zdalo, že sa mi ťažko dýcha. Potom som si povedala, že serem na to, začítala som sa do mobilu do nejakej zaujímavej témy tuším na MK, potom keď som sa odlepila od mobilu, zistila som, že už prešlo aj viac ako 15 minút, takže som tam bola dlhšie a že sa mi ani hlava netočí a dýcha sa mi normálne a šla som preč 🙂

akbara77
27. nov 2021

Ja som odpadla z teba. Ja som nepočula, že by niekto odpadol a to ich mam vo svojom okolí očkovancov dosť.kazda vakcína je lepšia ako žiadna!

liljana
27. nov 2021

1. Ak pri 3 milionoch ockovanych je 1000 s nejakymi priznakmi a 7 mrtvych, aku mas sancu, ze sa ti to stane? jeden z troch tisic pri vedlajsich ucinkoch a jeden k 500.000 ze zomries po ockovani? A musel by si mat cez 70 a x vaznych diagnoz. A aku mas sancu, ze dostanes agresivnu deltu, ci ten novy virus. Skoro 80%. V tejto vlne je ovela viac chorych a mrtvych ako predtym.
2. ak ockovanie malou davkou oslabenym virusom skonci tyzdnovymi teplotami,...a potom to prejde. Tak sa spytaj sam seba, ako by asi dopadla nakaza poriadne silnou davkou neoslabeneho virusu u neockovaneho?

tinka_1807
27. nov 2021

Osobne si myslím, že veľa ľudí odpadne z psychických príčin :D A aj u teba by to bolo pravdepodobne, pretože stresujes a nahovaras si už teraz, ze odpadnes. Som zaockovana oboma dávkami Phizer, dokonca v tehotenstve a nič sa mi nestalo, len netreba stresovať a piť dostatok tekutín. Odpadnúť môžeš aj za bieleho dňa pri nižšom tlaku, z dehydratacie, či stresu. Takže nestreusj, nečítaj somariny, nenahovaraj si zle veci a mysli pozitívne ;)

noami12
27. nov 2021

@ysseba nemáš sa čoho báť celá rodina sme pfizerom
Vek 25, 34,38,48,56,60,81 takže moja celá blízka rodina a maminka je astru zenecu dokonca a nič nám není.
Co sme mali všetci pfizer maximálne sme cítili miesto vpichu, môj priateľ mal zvýšenú teplotu ale to bolo všetko, mamina astru mala triašku a inak nič zavažné.
Skôr by som sa bála korony ako vakcíny 🙂

Nepočúvaj hoaxe prosím ta aj mamine do roboty chodí jeden zákazník, hovorili všetci ze po očkovaní skončil v nemocnici, mamine to nedalo volala mu a sam povedal ze je to blbosť ze ľudia si navymyslaju, operovali mu koleno 🙂 a to takých je veľa ľudia sa boja očkovať, potom šíria bludy aby asi mali poistku ako takú aby sa báli aj druhý očkovať 🙂
Ľudia keď aj odpadovaju, odpadnut môžu aj pri druhých očkovaniach, treba veľa piť a nestresovat sa 🙂

ysseba
27. nov 2021

@noami12 Ďakujem, ale správa asi nemala byť adresovaná mne 🙂

noami12
27. nov 2021

@ysseba prepáč nechtiac, správa mala byť adresovaná zakladateľovi🙂

liljana
27. nov 2021

https://www.worldometers.info/coronavirus/
Viete, co je zaujimave? Cisla. Matematika nepusti.
Izrael ockovanost 80%, pocet nakazenych 1,3miliony, pocet mrtvych 8 tis., umrtnost 0,6%
Cesko ockovanost 62%, pocet nakazenych 2,1miliony, pocet mrtvych 32,7 tis., umrtnost 1,6%
Slovensko ockovanost 47%, pocet nakazenych 600 tis, pocet mrtvych 15 tis. umrtnost 2,4%
Na pocet nakazenych mame obrovsky pocet mrtvych. Trojnasobny oproti Izraelu a skoro dvojnasobny oproti CR. Zbytocne umieraju neockovani ludia....
Vsetky krajiny sa postupne premoria, akurat budeme patrit medzi krajiny s najvyssim poctom mrtvych.

mrnoname
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
27. nov 2021

Cuba ockovanost 89%, pocet nakazenych 900 tis, pocet mrtvych 8 tis., umrtnost 0,9%, pocet obyvatelov 11,3 mil
Kebyze tu mame socializmus, uz je 90% ludi zaockovanych, vsetci drzia huby a mali by sme 3-6krat menej mrtvych (Kuba ma dvojnasobok obyvatelov ako SR). :D Niekedy prilis slobody skodi.

mogaa
28. nov 2021

Väčšinou odpadnú lebo sa im zníži tlak.....treba sa pred očkovaním napiť....Johnson je najmenej účinná vakcína

dr_smajlik
28. nov 2021

Môj brat nemal po očko žiadne problémy, poobede bol v práci. Sestra sa očkovala v Anglicku, neviem ako je to tu, ale tam 30 min po očko ešte sedeli v "čakárni" keby čosi a ju 10 minút po očko vyplo, proste odpadla, nevedela mi to popísať, nestihla ani nič povedať, údajne sa to stáva, vzkriesili ju, a funguje v pohode ďalej, ja som neočko ale fakt posledné čo by som riešila je odpadnutie. Aši to je šoková reakcia na neznámu látku v tele v krvnom riečišti, nemyslím že by to bol vyslovene stres. Ak si strese, skús poprosiť niekoho aby išiel s tebou keď sa chceš očkovať. Uveď zdravotníkom tento tvoj problém a tých pár minút tiež počkaj v mieste očkovania(neviem či to tak aj tu nefunguje)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
28. nov 2021

@liljana
problem je, ze so slobodou prichadza aj zodpovednost, a to si vela ludi neuvedomuje. Zodpovednost a dosledky.
Zial, socializmus ludi naucil natrcat ruky - stat staraj sa, stat - ty si zodpovedny.
V 89tom chceli vsetci slobodu, chceli sa mat ako na zapade, drahe auta, luxusny, zivot, cestovanie, moznosti, atd.... a bum!! Zrazu sa zobudili do reality, ze demokracia je aj o tom, ze JA musim prevziat zodpovednost za svoj zivot, JA sa mam starat o seba, JA ponesiem dosledky svojich rozdhodnuti... a toto mnoho ludi doteraz nevie spracovat.

Sloboda si vyzaduje jedinca, co vie prevziat zodpovednost za svoje rozhodutia, vie si zanalyzovat priciny svojich zlyhani, urobit opatrenia a riesenia na doriesenie jeho situacie... a zial, do tohto stadia vacsina slovenskeho naroda nedospela...

veron8883
29. nov 2021

ahoj 🙂 dnes idem na svoju prvú dávku a nemam nejako ani strach nepripúštam si že by sa niečo stalo 🙂 a moje okolie sú skoro všetci očkovaní a ešte som nevidela že by jednému sa niečo stalo .

akinom0077
1. dec 2021

ano jedna rodinna prislusnickq doma odpadla po Pfizeri…