Kto sa vyzná v očnom lekárstve?

12. máj 2023

Pred 3 rokmi mi lekarka namerala dioptrie minusky 0,75 a 0,5 na druhom oku. Nasledne som si dala take dioptricke okuliare v optike urobit.
Teraz som v inej optike si dala urobit diptricke slnecne polarizovane okuliare (hlavne na soferovanie), tam mi ale namerali 0,5 a 0,25 minusky (nebola som tento rok u ocnej). Ked som sa pytala ze ci sa mi oci naozaj zlepsili, tak som dostala vagnu odpoved, ze moze aj nemusi, lebo dojcim. A ze sa to este moze menit.
Subjektivne nepocitujem zlepsenie.
Ked som si v tej optike vyzdvihla tie slnecne diptricke tak som si hned porovnala svoje videnie aj cez ne a aj ze moje stare dioptricke. Ostrejsie som videla svojimi starymi diptrickymi a tymi novymi slnecnymi diptrickymi som videla menej ostro.
Ked som sa ich spytala, ze preco je to rozdiel, bolo mi povedane, ze to je normalne lebo mozu byt stare okuliare pooskierane na sklach a ine bla bla.
Moja otazka: Mozu mi nejako ovplyvnit zrak tie nove slnecne diptricke kedze pravdepodobne budu slabsie ako naozaj potrebujem dioptrie? Mozu mi zhorsit zrak?
Moze ma z nich boliet hlava? Je mozne ze naozaj namerali slabsie dioptrie alebo to odflakli? Jedna sa o znamu siet optik.

colsami
12. máj 2023

Oci sa Ti mozu zlepsit aj zhorsit - to je pravda, a ano vplyva na to aj tehotenstvo a dojcenie.

terezka1947
12. máj 2023

Meranie dioptrií je spolupráca vy+lekár/optometrista.
Ťažko povedať,prečo sú tie dioptrie nižšie.
Môžu byť,ale kľudne môže byť chyba v meraní.
Čiže chyba vo vašej reakcii na meranie a aj chyba u lekára/optometristu.
Keď máte pocit,že to nie je v poriadku,zájdite do optiky a žiadajte si opakovane premeranie u lekára/optometristu.

taktotedanie
12. máj 2023

Takze v optike bol optometrista alebo len predavacka? Aj skusali dioptrie alebo len to co ukazal stroj spravili?
Dojcenie a tehotenstvo zrak zhorsuje nie zlepsuje