Kto sa lieči na ochorenie pankreasu?

womankc
15. jan 2014

Potrebovala by som poradiť so stravou, receptami ak mi viete poradiť linky , kde by som sa tieto veci mohla lepšie naučiť , naštudovať , Poprípade liečivá, byliny, ktoré Vám dobre pomohli ďakujem

marthuska
15. jan 2014

Na pecen je super mlieko, tvaroh, vitamin C a vytazok z ostropestreca marianskeho ( sylymarin), ale ked je to kombinacia s pankreasom a dvanastornikom, najlepsie ti poradi doktor. Napr citron je ok na pecen ale napr na to dalsie nemusi byt dobry.

katieg85
15. jan 2014

@womankc mate ip 🙂

28katinka
15. jan 2014

tiez mam dceru ktora mala 2krat zapal pankreasu. teraz som jej zacala davat spirulinu a antilipidovy caj,su to pripravky cisto prirodne,je to na obnovu tkaniva pankreasu,na podroru travenia,imunitu a tak. okrem toho sa drzi diety s obmedzenim tukov c.4. ,dolezity je aj pitny rezim, probiotika a napr.rakytnikovy olej na lepsie travenie.

womankc
autor
15. jan 2014

@marthuska Ja sa u lekára liečim už dlho, ale medikamentózna liečba mi zaberie len na krátko , takže sa snažím úplne zmeniť stravovací režim a aj celkovo fungovanie . Preto hľadám konkrétne rady , recepty , prípravky od tých, čo s tým majú skúsenosti

womankc
autor
15. jan 2014

@28katinka ďakujem , presne toto hľadám , tiež som mala zápal pankreasu, aj dvanástorník, v tehotenstve som mala hepatopatiu a odvtedy mám stále zvýšené pečeňové testy , zatiaľ nikto neurčil príčinu, len tak predpokladajú , krátko po prvom tehu mi dali von aj žlčník a tak mi to tam už načisto blbne a nerada by som sa dopracovala k niečomu vážnejšiemu. U mňa je to dôsledok veľmi ťažkého dlhodobého psychicky náročného životného obdobia a tak som si teraz povedala , že konenčne sa môžem venovať sebe a mojej rodinke a musím sa pre nich dať do poriadku , lebo momentálen mám už tretí rok skoro každodenné bolesti ďakujem všetko si idem preštudovať čo ste mi poslala
ten rakytníkový olej , ten som už mala na pláne.
Vašej dcérke ten olej problém nerobí ? lebo mne také olejové veci spôsobujú nevoľnosti

womankc
autor
15. jan 2014

@28katinka ešte zelený jačmeň ste neskúšala / ten prášok myslím / nad tým som uvažovala

28katinka
15. jan 2014

Nie z toho oleja nema nevolnosti. a jacmen sme neskusali. tiez som hladala na nete ohladom stravy ale je to tazko najst konkr.recepty.preto len sama skusam klasiku vylucim tie potraviny ktore jej nerobia dobre,robim to vacsinou na pare,nasucho na pavnici,bez oleja a tuku,olej alebo kusok masla az do hotoveho,dochucujem vacsinou iba s bilinkami. momentalne tiez zohanam este dietnu sestru,ktora by dcere este vylepsila jedalnicek.

womankc
autor
15. jan 2014

@28katinka hej presne toto aj ja dodržujem , presne vôbec sa konkrétne až tak nedá nič bližšie zistiť . Mne veľa vecí robí problém tiež , je to skúška pokus omyl , len ten omyl ma potom stojí tri dni bolestí 😖

28katinka
15. jan 2014

Tak vam drzim palce pri hladani,my ideme vo februari na gastro ku novej doktorke,snad nam poradi nieco nove,pripadne dietnu sestru odporuci. podelim sa potom o nove...

misinka26
15. jan 2014

Môj manžel má akútnu pankreaditídu, musí držať dietu,cvičiť, vyhýbať sa mnohým jedlám, žiaden alkohol atď... je to ťažká diagnóza stále sa človek klepe aby sa mu to nezapálio a neskončil v nemocke kde už bol 7 krát a každý raz to je LTT ... nebudeš to mať ľahké, držím plačeky ...

womankc
autor
15. jan 2014

@misinka26 a čo cvičí???? no ja som neni na tom ešte takto, ale nerada by som sa tam dopracovala. nejaké špeciálne produkty užíva, alebo teda čo mu robí dobre ?

misinka26
15. jan 2014

@womankc Necvičí nič špeciálne len sa musí udržiavať fit, tak pláva, hráva hokejbal, behá ... obezita nepripadá do úvahy to by ho zabilo ... jedlo robíme zväčša na prírodno bez oleja alebo len na olivovom oleji, žiadna kapustnica, guľáš ani nič mastné, taktiež nič čo zaťažuje žalúdok ako šošovica, fazuľa, čerstvá cibula, žiadne biele pečivo len celozrnné, žiadne bublinkavé sladké nápoje a úplne žiaden alkohol ... manžel je z toho dosť flustrovaný, že taký mladý človek a má takúto diagnózu a nič nemôže ale čo už narobíme museli sme sa prispôsobiť ... najhoršie to bolo minulý rok o takomto čase, malý mal 4 mesiace a kombinácia stresu s práce a guláš párty na ktorej si dal jednu - dve štamprle ho dohnala do nemocky a to sme sa už zľakli lebo primár mi hneď povedal, že LTT také mal zlé testy keď prišiel, skoro som umrela od strachu, chodila som do nemocky 2 krát denne a modlila sa, bol tam vyše dvoch týždňov ... potom som nastavila tvrdý režim, však tu hádam sama neostanem s deckom, hypo a svokrou na krku ... od vtedy klop, klop, klop je pokoj, uvidíme do kedy ...

womankc
autor
15. jan 2014

@misinka26 mne celozrnné zakázal dr. ja tiež tak sa stravuje, teda snažím sa, teraz idem pritvrdiť, ale idem skúsiť aj nejaké byliny , síce ich aj používam hojne , ale skúšať idem .ďaku´
jem z odpoveď

ivet1371
15. jan 2014

Ja uživam lieky už 17 rokov.Chodim dva krat na kontrolu a extra dietu nedržim.Mam chronicku pankreatididu a beriem pangrol 20 000 a mam pokoj.

womankc
autor
15. jan 2014

@ivet1371 tiež ho beriem, uľaví sa mi , ale problémy mám stále aj pri diéte

womankc
autor
15. jan 2014

@ivet1371 a ako často to užívaš??? len pri potrebe, či pravidelne každý deň

ivet1371
15. jan 2014

@womankc to mi je luto.ja si dovolim jest normalnu stravu.obmedzujem len mastne,mak a smažene

ivet1371
15. jan 2014

@womankc 3 krat za den každy den lebo nemam že tie enzymi čo sa maju tvorit

womankc
autor
15. jan 2014

@ivet1371 to aj mne hovoril, že mám nedostatok tých enzýmov, ale mne dávali tie lieky len počas tej liečby a potom nič, potom mi ich predpísala mola dr . keď som raz mala taký záchvat, no ale po druhom záchvate rok po liečbe mi to blbe a mám bolesti denne už takmer 5 mesiac, asi budem musieť ísť na to gastro znova, že čo ďalej , lebo mne tam vtedy povedal, že nič iné iba prísna dieta stále . Snažím sa o to stravovanie čo sa dá, ešte idem teraz aj pritvrdiť, naozaj poctivo, ale už mám aj problém čosi zjesť . Naposledy mi bolo zle po doma sušených jablkách bez šupky . Včera mi moja dr . povedala, že ten pangrol si mám dať, keď mám problém. Lenže ona mi ho nepredpíše, lebo som bola na gastre pre rokom a tam mi povie, držte diétu, samozrejme ma budú hnať na hadicu a tam nič nenájdu heheheheh a tak dookola začarovaný kruh
mám aj lepšie dni , ale tých je poriedko

ivet1371
15. jan 2014

@womankc ja som nebola na gastro vobec len na sono.a na kontrolu chodim na interne lebo ona mi musi odpuručit tie tabletky lebo obvodna bez toho nepredpiše.ja ich už uživam asi 7-8 rokov a musim povedat ako ich uživam pravidelne tak mi je celkom dobre

womankc
autor
15. jan 2014

@ivet1371 to fakt???? no však mňa zo sona hneď hnali na gastro a až po hadici mi povedal liečbu
a teda preliečil mi zápal a potom len dal odporúčanie na diétu a nič viac

ivet1371
15. jan 2014

@womankc mna tam ani neposielali

mamazem
21. jan 2014

Liečiteľka a fytoterapeutka p. Aneta Benediktová odporúča pri ochorení pankreasu túto liečbu:
Striedať po dni čaj Nadúvanie a čaj Pankreas, užívať k tomu tinktúru Kondurango. Všetky prípravky nájdete u nás na mamazem.

Ale hlavne:
žiadny alkohol, to je dôležité
znížiť stres, panreas veľmi citlivo reaguje na stres
jesť častejšie menšie porcie

Pankreas toho znesie veľmi veľa, poškodenie prichádza pomaly, ale potom je veľmi ťažké stav vyriešiť a zvrátiť... dôležitá je prevencia

womankc
autor
22. jan 2014

@mamazem alkohol nepijem, diétu sa snažím dodržiavať, čo sa stresu týka, to je horšie , tam to nejde na 100%, produkty si pozriem , ďakujem za info

womankc
autor
22. jan 2014

@mamazem tak som to pozrela a veru v tom čaji Pankreas , je bylinka , ktorú sa márne už 2 mesiace snažím zohnať, takže určite skúsim 🙂

mamazem
22. jan 2014

@womankc tešíme sa na nákup 🙂

bambulka63
16. feb 2014

Ahojte,mam taky isty problem ako vy minuleho roka v novembri som dostala silne bolesti brucha tak som isla k svojmu chirurgovy ktory my operoval zlcnik,poslal ma na usg ale tam nic nezistili tak my zobral krv a vysledky boli zle bilirubin som mala prilis vysoky tak my dal injekciu a poslal ma domou s tym ze mam prist na na druhy den na kontrolny odber tak som prisla znova my zobral krv a vysledky boli este katastrofalnejsie tak my povedal ze mam akutnu pankreatitidu a preto ma musia okamzite hospitalizovat a tak som skoncila na JIS-ke velmi som sa bala pretoze tri mesiace do zadu my na to zomrela kamaratka ☹ 5 dni som nic nejedla brala som len infuzie az potom zacal ten bilirubin klesat.
Teraz beriem tri druhy liekov ☹ A samozrejme dieta a ziadny stres bojim sa velmi ved som este mlada a mam tu mojich dvoch krasnych synov a manzela a nerada by som ich opustila.
O tyzden idem na kontrolny odber tak my prosim drzte palce nech je vsetko v poriadku

nikolajka2
18. feb 2014

ahojte, mne diagnostikovali chronicku pankratidu asi pred 1 mesiacom. Sama sa tiez ucim na sebe co jest a co nie. Niekedy som total stratena, lebo ani neviem co varit. Kupila som si knizku "Zdrava strava pro oslabenou slinivku - Alena Mokra' kde su aspon nejake recepty na motivaciu.
Kazdopadne dodrziavam dietu, beriem Pangrol, avsak napriek tomu,ze to dorziavam stale ma napina z masa ( chudeho ryby a kuracie prsia). Bolesti nemam , ale za to mam stale tlak na pankrease, ked sa najem. Tak ani neviem ci som zjedla dobre potraviny, alebo zle.
Kazdopadne poradte ak budete vediet nieco viac- kazda rada dobra.
Na sono mi tiez nic nezistili , ale lekar mi povedal, ze zo sona sa da vidiet iba maly kusok pankreasu, preto treba ist na CT.
Drzte sa!

nikolajka2
12. júl 2014

@bambulka63 - Bambulka , mozem sa spytat , ze ake mas priznaky, ked ta zaboli pankreas?
Ja mam pocit , ze ma boli na lavej strane a bolest mi vyraza az k vajecniku. Taktiez nemozem ist na WC-ko aj tri dni. Ked citam p priznakoch, tak kazdy to ma akesi ine. Dakujem za radu.

cherry1981
12. júl 2014

@bambulka63
@nikolajka2
@womankc
@womankc
@ivet1371 Prosim Vas ako Vam zistili problemy s pankreasom, ake ste mali priznaky, ja mam akoby kamen na zaludku, alebo pankrease bojim sa tiez.