Kto môže nahliadnuť do moje zdravotnej dokumentácie?

25. feb 2022

Dobry vecer, chcela by som sa spytat ze kto vsetko moze nahliadnut do mojej zdravotnej dokumentacie? Ci uz to pisomnej alebo elektronickej.....ma ta pristup napr. manzel, manzelka? Atd atd

sisa_s
25. feb 2022

https://www.pacientskekauzy.sk/clanky/kto-moze-...

V pripade informovania o zdr.stave (teda nie priamo nahliadanie do dok.) s tym musi pacient suhlasit (napr.pri hospitalizacii atd)

autor
25. feb 2022

@sisa_s takze napriklad manzelka moze nahliadnut len s mojim suhlasom??

sisa_s
25. feb 2022

Pocas zivota len so splnomocnenim, overene u notara...

autor
25. feb 2022

@sisa_s chodim totizto na sedenia k psychiatrovi a on si samozrejme kazdy raz co som tam robi poznamky, a tie si potom najdem v EZK.. . Velmi sa bojim ze sa k tomu niekto dostane 😑

sisa_s
25. feb 2022

Nemal by sa k tomu dostat nikto z okolia, myslim, ze psychiater by len tak neporusil zakon 🙂 ak by ste sa rozhodli napr.ze chcete, aby manzelka vedela o vasom ochoreni, date Dr suhlas k informovaniu a on vie jej povedat info...ale do zdr.dokumentacie ku komplet nahliadaniu sa nevie dostat..je to vsetko ale na lekarovi, skuste sa na sedeni opytat, urcite vam odpovie 🙂

trgypadl
25. feb 2022

Ja som pracovala v jednom nemenovanom zdr. Zariadeni a tam k takymto informaciam mal prístup len ten psychiater, nikto iny z personalu

autor
25. feb 2022

@sisa_s dakujem za info, snad to tak bude 😊