Kto mal vysunutú platničku?

21. apr 2022

Ahojte, prosim je tu niekto kto mal tento problem. Dnes som bola na MRI kvoli podozreniu. Ake ste mali priznaky ? Ja som len seknuta v chrbte, boli ma lopatka, picha ma pod rebrom spredu pri srdci. Nohy a ruky ma nebolia. Technicky som dvihla vsak zle tyc s kotucom aj tazku krabicu.

luccija
21. apr 2022

Skôr budeš mať niečo natiahnuté, zablokované.Neurolog Ti môže dávať infúzie na uvoľnenie, alebo ostrek.Davaj si gusjlaacuran na uvoľnenie, ale môžeš mať aj platničku vysunutu veď uvidíš z výsledkov.Trpnutie byva pri platnickach , keď tlačí na nerv a je to veľká bolesť.
Ja som mala vysunutu rehabilitáciou sa to dalo do poriadku

stanulienkat
21. apr 2022

Vysunutú platničku má každý druhý človek, len kým ho nesekne, tak o tom ani nevie. Príznaky sú ako opisuješ. Treba spevnít svalstvo, pravidelne cvičiť a postupovať podľa rady lekára

autor
21. apr 2022

@luccija no ja mam bolesti ale da sa to zvladnut , som v praci… zajtra idem na masaz lebo mam dost stuhnuty aj krk, davam si dorsiflex ale uz 4 den mam bolesti:(

autor
21. apr 2022

@luccija a aka rehabka ak sa smiem opytat ? SM sytem ? To mi odporucili zatial

janka_266
21. apr 2022

Tiež som začala cvičiť sm systém, ale ja som sa nevedela pohnúť po pôrode, na mri idem v máji. Odkedy som začala cvičiť, výrazne zlepšenie, takze ja odporúčam určite začať cvičiť

autor
22. apr 2022

@janka_266 a ty si mala potvrdenu vysunutu platnicku ? Alebo ta len boli chrbat ?

janka_266
22. apr 2022

Zatiaľ len vyšetrením neurologicky, že to bude asi platnička, v máji sa uvidí, ale mna nebolel len chrbát, mne to šlo až do nôh, ledva som chodila, dvíhať dieta z postieľky bolo nemožné

autor
22. apr 2022

@janka_266 no ja mam velke obavy ze to bude tiez platnicka, nechcem ist na operaciu a uz vobec mam nejake nasledky invalidity:(

janka_266
22. apr 2022

Preto je dobre začať cvičiť, že to výrazne pomohlo mnohým