Kto má astmu?

nikamichal
16. mar 2024

Ahojte. Bola mi zistená astma cca rok dozadu. Momentálne som bola chorá.. kašeľ,nádcha… už je to asi mesiac čo kašlem a prvý nadýchu počujem cudne zvuky na hrudi,v hrdle… bola som u pľúcne všetko mám ok mám brat ďalej spreje. Je to normalne pri astme to chrcanie a také cudne zvuky? Dakujem

stellarstar
16. mar 2024

@nikamichal áno mavam to pri chorobe tiež

lenkaviki48
16. mar 2024

Ahoj ja som astmatička od malička, tiež beriem spreje a lieky na astmu. K tvojej otázke, áno je normálne že počuješ pri nádychu a výdychu ako keby pískanie. Ja astmu pocitujem hlavne v tomto období od apríla až po september

lukbe
16. mar 2024

@nikamichal áno, pri astme je to tak. Hlavne pri prechladení a po ňom. Som 2 roky po covide a chraptí mi v hrdle stále. Možno to u teba po prelieceni prestane. Zhorsena astma je aj vtedy, ak ti chraptí ci píska pri výdychu.

nikamichal
autor
16. mar 2024

Už som sa fakt bála že prečo to tak stále je… dakujem trošku ste ma upokojili

cukroska
27. mar 2024

@nikamichal ale treba ist na alergológiu. Tiež mám astmu a píska mi diho po chorobe.A alergologička najskôr o pól roka.

nikamichal
autor
29. mar 2024

@cukroska ja som bola tiež a nemám alergiu. Cudne je že nepiskam ale chrcim… mám nový sprej tak je to lepšie ale niekedy aj tak chrcim. A teda hlieny mám stále… no to momentálne aj deti aj muž.

lakebabe
29. mar 2024

@nikamichal ano astmu mam od mala už 30 rokov aj alergie a je to normálne chrcanie aj hlieny, v zime to je u mňa zlé a keď prší a je vlhko v lete je to lepšie

cukroska
31. mar 2024

@nikamichal ja som mala 2x covid celkom v pohode,ale potom som chytila takú brutálnu chrípku akú som nemala celé roky.S toho zápal priedušiek a od konca januára som sa nevedela zbaviť daždivého kašla,dychavičnost,pískanie. Teraz je už lepšie. Sem tam ma začne dusiť. Práve dnes vonku takže si myslím,že ako všetko zakvitlo tak mi niečo vadí. Doma už nemám tie záchvatové kašle skôr von.,alebo zmena prostredia. Pomohli mi spreje. Ale najhoršie,že u nás sa dostať na alergológiu je problém. Najskôr na september. A vyhodnotili to ako postcovidový syndróm.

nikamichal
autor
23. apr 2024

@lakebabe prosím ta a keď ti je horšie tak to chrcanie cítiš na hrudi alebo v krku? Lebo ja na hrudi ako keby v plucach. Mesiac mi bolo dobre a od včera zasa cítim pri nadychu chovanie. Nechcem za každým otravovať Dr no vždy sa toho zľaknem a som z toho nervózna.

lakebabe
23. apr 2024

@nikamichal vieš čo napríklad teraz mam také zhoršené obdobie kvôli počasiu a vkuse mam hrdlo stiahnuté a trochu mi chrci na pľúcach keď sa hlbšie nadýchnem ale ked si dám ventolin tak uz dobre bola som za dr a ze to je z tej zmeny počasia

nikamichal
autor
23. apr 2024

@lakebabe áno ja to iste tiež. Ja mám atrovent, niekedy pomôže a niekedy nie.

lakebabe
23. apr 2024

@nikamichal ono to u mňa je o počasí keď je zima a vlhko ide ma udusít aj po cviceni a tak

nikamichal
autor
23. apr 2024

@lakebabe no cvičiť to u mňa nehrozí už… max bicykel takým ľahkým tempom. Kontrolu mám o mesiac tak uvidim

lakebabe
23. apr 2024

@nikamichal tak držím palce