Kto má anovulačný cyklus?

ivasiska
28. dec 2011

Ahojte,

chcela by som sa spytat, ci ma niektora z vas anovulacny cyklus. Ja ho vraj mam, a vraj zrejme kazdy mesiac, a tak zrejme budem mat problem otehotniet. Zatial sa nepokusam, tak si z toho velku hlavu nerobim, ale zaujima ma, ako to vsetko vplyva na VAS... ? Ake mate priznaky? Ci sa VAM podarilo otehotniet? Atd... Dakujem za odpoved 🙂

mandragora22
28. dec 2011

no...........to si myslim, ze ma v sucasnosti kazda zena, ktora ma problem otehotniet 😀 tykalo sa to aj mna. u mna postacila liecba duphastonom a pregnylom, ale absolvovala som ju jednoznacne v centre asistovanej reprodukcie, nic ine ani neodporucam, dobry gynekolog ta posle do centra. zly gynekolog sa bude tvarit ako pupok sveta a liecit ta sam. ak mas stastie a slabsi problem, vylieci ta. ak mas problem trosku tazsi, tak ta bude "liecit" dva roky a nic z toho 😀 😀 😀 jednoznacne odporucam odbornikov v takychto centrach. ale este pikoska, moja sestra ma cely zivot anovulacny cyklus a napriek tomu ma 3 deti bez liecby, co tym chcem povedat...niekedy je problem aj v chlapovi, hoci ty mas blby cyklus, to este neznamena, ze nemozes otehotniet! pozor, v centre, ako aj u naozaj schopneho gynekologa by ako prvy mal byt vysetreny muz!!! unho je to totiz otazka par spermii. u teba to vsak bude dlhodobejsi proces. preto odbornici najprv vylucuju "chybu" muza a az potom "riesia" zenu 😉 😉 😉 ale hlavu hore, tvoj blby cyklus vobec neznamena, ze si neplodna, ja mam doma jednu sikovnu, skvelu, sportovo zalozenu certicu a to som mala taky cyklus, ze dovi dopo 😀 😀 😀 😀 😀

rolak
28. dec 2011

ja mám,prišli na to v centre asistovanej repordukcie,kam sme šli,keď som dva roky nevedela otehotnieť, ovuláciu som nemala kvôli vysokej hladine prolaktínu (hormón,ktorý sa vylučuje v tehu a asi aj potom a spôsobuje tvorbu mlieka,ale zároveň aj bráni ovulácii), rok som brala Parlodel na zníženie hladiny prolaktínu, znížila sa a ja som otehotnela prirodzene,hoci som mala aj endometriózu. nemala som žiadne príznaky ani endometriózy,ani vysokého prolaktínu,ani anovulácie 😀 . netušila som to a ani moja gynekologička to netušila,nikdy mi hormonálny profil nerobila, a endometrióza sa dá zistiť iba laparkou.