Krvné testy a "hraničný tuk v krvi"

1905iva
16. máj 2019

Baby poraďte mi prosím som z toho ozaj jeleň,včera mi dr .brala krv a dnes mi povedala že mám na hranici tuk v krvy ,vie niekto čo presne to znamená? Mala som ,5,7 . ďakujem vopred.😊

macko1007
16. máj 2019

@1905iva myslela tym cholesterol ..ja mam 20rokov a mam 7...pritom nejem mastne ale mam dost stresu

eliskadad1
16. máj 2019

@1905iva jj máš vysoký cholesterol, znamená vyradiť všetko čo je mastné aj mäso, žiadny olej, ryby menej mastné, hydina, nejesť vajíčka 🙂

1905iva
autor
16. máj 2019

No ja cvičím ,vajíčka a meso je v mojom jedálničku stále ale olej nepoužívam namiesto toho používam maslo , ďakujem vám za odpovede nejak si to dám doporiadku 😉😊

1905iva
autor
16. máj 2019

Macko1007 ,berieš aj nejaké lieky ? Či čo si s tým robila? Alebo nejakú diétu ?dik 😉

mogaa
16. máj 2019

@1905iva takto ak varíš na masle miesto oleja - celé zle🙂maslo sa ti prepáli ako prvé, potom oleje a nakoniec masť....takže ideálne je jedlo pripravovať na masti a mieto margarínov používať klasické maslo🙂ale k tomu cholesterolu, kúp si drvený pestrec ja osm mala odtiaľto
https://www.zdravapecen.sk/co-je-pestrec-marian...
užívať nalačno 1malá lyžička denne zapiť vodou - 3x denne a potom cca30min.nič nejesť....ak to neznesieš, daj si menej.....nekupuj drvený pestrec z lekárne - tam je mletý pri mletí zoxiduje....cholesterol sa do mesiaca upravil zo 6,7 na 5,8.

smajliki
16. máj 2019

To ze cholesterol je z tukov a vajec je mýtus. Práve naopak, ak človek pojeda junk food, bielu múku cukor, pripadne sa vyhýba zdravým tukom tak si ich telo vyrobí samé. Treba jest kvalitnú stravu, mäso vajíčka, orechy, kvalitne oleje a samozrejme veľa zeleniny a ovocie. Hneď bude cholesterol v norme.

macko1007
16. máj 2019

@1905iva mladym ludom sa lieky nedavaju to mi povedala internistka...sak vseobecne ze mam obmedzit tuky ale ja nejako mastne nejem a vyprazane vobec..u mna je to skor stres..

1905iva
autor
16. máj 2019

Ďakujem ,pekne za rady ,vymazané tiež moc nejem asi raz do roka , používam obyčajne maslo iba tak na chlebík alebo pod praženicu olej používam minimálne ,všetko robím na pare či varím ,viac nám to doma tak chutí ,tým že cvičím jem viac vajec ,hydiny ( na pare či stave) zo zeleninou ,tvaroh a proteíny ,to musím mať v jedálničku keďže idem na súťaž ,😊

mogaa
16. máj 2019

@1905iva 25%cholesterolu sa príjme v strave a 75% si vyrobí pečeň...pozri si toto video - je tam dosť o cholesterole

https://www.youtube.com/watch?v=R_bcOaHO3ds