Krvná zrazenina - extrakcia zuba, vyplavenie

23. júl 2024

Ahojte ženy. Prosím o radu. Dnes cca o 15:00 mi vytrhli hornú osmičku. Teraz asi pred polhodinkou sa mi samovoľne odtiaľ vyplavila tá krvná zrazenina. Čítam samé hororove scenáre, mám utekať na pohotovosť ? Za každú radu moc ďakujem 😭

jaskolka
23. júl 2024

Nie, načo chceš niekam utekať?aké scenáre kde čítaš? Však to je normálne, ze rana bude krvácať, keď sa porezes, aj to krváca, a vytrhnutie zuba je v podstate vytrhnutie kúska kosti z kusa kosti.
Pokiaľ nemáš nejaké problémy so zrážanlivostou krvi, ci nekrvaca ti to extrémne, tak sa nič nedeje, rana sa ti zaceli a znova vznikne tam zrazenina

tani777
23. júl 2024

Na pohotovost urcite nie,ak by Ta to velmi bolelo,tak vzniklo suche lozko,vtedy chod k svojmu zubarovi..moze sa Ti aj sama vytvorit este nova zrazenina a bude to v pohode

zuz0110
23. júl 2024

Nemusis nikam utekat. Pockaj do rana, ci sa tam spravi dalsia alebo to ostane suche a zacne boliet. Ak by to ostalo suche a rozbolelo velmi, tak chod k svojmu zubarovi. Ale uz len staticticky, horne osmicky su uplne v pohodicke na vytrhnutie a suche lozko nie je velmi pravdepodobne.

conta22
23. júl 2024

Zahryzni opat naskladanú sterilnú gázu alebo tampón, zajtra by si mala mat kontrolu nie? Ja som tak mala tiez, no problem ,bude to dobre len vydržať

michaela329
23. júl 2024

Udržuj v čistote a pokoji. Kým nemáš bolesti, teploty a puchnutia, tak zbytočne pôjdeš na pohotovosť.

autor
23. júl 2024

@jaskolka
@tani777
@zuz0110
@conta22
@michaela329

Dievčatá , veľmi pekne vám ďakujem . Veľmi ste ma upokojili a ste zlate že ste si vôbec našli čas a pekne milo mi poradili . Ja som taký placko stresmen ale vďaka vám budem kľudnejší spať . Začalo to bolieť po odozneni anestézy , až potom sa zrszenina vyplavila dala som si Ibalgin a zatiaľ je dobre tak idem rovno spať, ešte raz vám krásne ďakujem ste zlate a všetko dobre ❤️❤️❤️❤️

michaela329
23. júl 2024

A nezabudni mať vyššie vankúš.