Krvácanie z krčovej žily

14. mar 2024

Prosim Vas moze krvacat krcova zila?

viestta
14. mar 2024

Ano, moze, treba si to nechat osetrit. Krvacanie z krcovej zily moze byt vazny stav

domka222
14. mar 2024

Áno môže. Moja mama mala pol nohy doslova čiernej

reaan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liusa82
14. mar 2024

@reaan ona myslí krčové žily na nohách nie zlatú žilu ako konečník🙂

autor
14. mar 2024

@viestta prosim Vas aky vazny stav?naco myslite?

autor
14. mar 2024

@domka222 aku liecbu dostala prosim Vas?

viestta
14. mar 2024

Vred predkolenia, tromboza, infekcie... Je toho dost

autor
14. mar 2024

@viestta dakujem samozrejme je uz obj.k lekarovi

majamat
14. mar 2024

aj vykrvacanie. nepamtas si prvu pomoc - poranenia zily? taketo krvacanie treba zastavit, ak pokracuje.

krvacanie mze byt vonakjsie a vnutrone. moze byt cievka mensia, ktora prasken a po chvilke prestane rvacat,a le ak je to riadna zila, ta len tak rkvacat neprestane a navyse varixi su cievy v ktorych je problem s odtokom krvi vyssie k srdcu, preto su mimoriadne naplnene, napnute a je v nich vela krvi. tym, ze je tam tlak, ak praskne von. moze krv az striekat pri namahe.
zazila som zenu. ktorej zila praskla na vnutornej strane litky a ako isla a namahal nohy, v rpavidelnych intervaloch jej striekala na vedlajsiu nohu a do topanky na druhej nohe cize ani poriadne nic nezakrvacala. clekom komicka situacia. nastastie je to stav, ktory sa da vlemi dobre a ryhclo zvladnut a pokial sa poskytne pomoc, riziko komplikacii je nizske.
urcite treba davat pozor na zily, aby sa velmi neosuchavalia obzvlast niecim ostrym.

ak krvaca dovnutra, vznika modrina a ak krvacannie neprestava, neustale sa zvacsuje, moze sa vytvorit krvavy vacok/opuch.

toto je urcite indikacia na volanie RZP. treba rychlo zastavit krvacanie, rpi tom vnutornom by to bola si problem, kedze sa clekom dobre nevie, skade to krvaca. nevime ci je dobre zdvihnut nohu hore, ale apson vodorovne. ide o to, ze ak sa zdvihne vyssie, aby sa neuvolnili krvne zrazeniny. dobry je studeny obklad, tu by bola mozno dobra aj taka ta nafukovacia dlaha,ale teda to asi hocikto doma nema.

pri otvorenom krvacani tlak na zilu. najlepsie prilozit krytie, na to zrolovany obvaz obviazat. aby bol vytvoreny tlak a uzatvoril sa otvor. a nohu tiez vodorvne.

zvesena noha sa viac prekrvuje, cize ziadne chodenie a sedenie s nohou dole.

majamat
14. mar 2024

och, ze litky, malo byt lytka. och, hrozne niekedy pisem.

reaan
14. mar 2024

@liusa82 Dik za upozornenie. Ja neviem preco som hned myslela na zlatu zilu 🤦‍♀️

alickapusinka
14. mar 2024

Môže a je to veľmi nebezpečne Aj ak by si mala ísť na pohotovosť ale chod nečakaj do rana.