Krvácajúce ďasná

sunshineka
20. apr 2015

Podarilo sa vam vyliecit krvacajuce dasna?Pouzivam parodontax,ale krvacaju rovnako.Pouzivam techniku,aku mi odporucila dentalna hygienicka.Cim by som si este mohla pomoct?

sardinka333
20. apr 2015

Napadlo ma - moja mama si robila výplach výluhom šalvie a starká zase nedá dopustiť na Bukofit....často si tým potiera ďasná. Mne sa celkom pozdáva Lacalut ale asi to bude podobné ako parodontax.... 🙂

zita19
20. apr 2015

Nemas zubyn kamen? Myslim, ze paradontax je skor preventivny. Ak ti krvacaju dasna, su pravdepodobne zapalane a to treba preliecit. 1. odstranit zubny kamen. 2. kupit zubnu pastu a vodu Corsodyl (v lekarni) a pouzivat aspon 2tyzdne. 3. Hladat nejaku pastu, ktora ti sadne. Mne robi lepsie Meridol ako Paradontax. Ale dobry je aj Lacalut active. Moj zubar odporuca menit pasty. Tak v podstate kupujem na striedacku tieto 3.

ywet72
20. apr 2015

Ja tiez nedam dopustit na bukofit, stipe jak fras, farbi ale ulavi a zahoji a je pokoj na dlhy cas, ziadna pasta mne nepomohla viac ako bukofit

ivet1371
20. apr 2015

Vitamin C a ustna voda lacalut

maca283
20. apr 2015

@sunshineka Ja používam patsu z LR a musim povedať že som neverila že zaberie na krvacajuce dasna Počas tehotenstva mi krvacali dasná a zabrala teraz ju pouzivam stale a aj cela moja rodina

17alexis
20. apr 2015

@sunshineka ja mám už 14 rokov problém s krvácaním ďasien a teraz mi to za týždeň-dva vyriešila pasta Himalaya. Nedám na ňu dopustiť, má dobrú chuť, nie je príliš mentolová, ale taká akurát a stojí cca 2,70€.

sissy27
20. apr 2015

@sunshineka presne ako píše @zita19 - problém bude s najväčšou pravdepodobnosťou v zubnom kameni a následnom zápale ďasien... najprv treba vyriešiť toto (samozrejme u zubára) a mne sa veľmi osvedčila pasta aj kefky Curaprox...

adeli79
23. apr 2015

moj manzel mal dlhe roky problemy s dasnami - krvacanie, afty, velmi bolave dansa. chodil pravidelne k zubarovi, kupovali sme vsetky mozne pasty - sensodyne, elmex, lacalut. akurat lacalut mu trochu pomohol,ale vzdy len kratkodobo. asi pred mesiacom nam doporucili pastu s aloe vera. v priebehu tyzdna mal po problemoch. neverila som, ale sam mi niekolkokrat opakoval, ze nikdy mu nebolo takto super. a stav trva. dufam, ze uz dlhodobo. pasta stoji cca 8 eur,ale vydrzi 4 mesiace pre dvoch. naozaj odporucam. http://www.vitaminex.eu/vitaminex/eshop/38-1-FO...

mirka822
27. júl 2016

A hygienička nedoporučila mezizubní kartáčky? Ty pomáhají nejvíc. Sice to během prvních použití krvácí hodně, ale po čase to přestane. Jen už od té doby musí používat pořád 🙂 Jinak mám skvělé zkušenosti s gely na dásně, které se natírají po čištění zubů a nechávají se přes noc působit - třeba tenhle https://www.nazuby.eu/biorepair-plus-parodontge... 🙂 Teď zkouším přírodní šalvějový od Weledy a zatím celkem fajn 🙂

dorottka
27. júl 2016

Treba zacat niecim, co je specialne na zapalene dasna, priklanam sa ku Corsodylu na 2 tyzdne. Potom sa porad s hygienickou ci by ti neprospelo vyplachovanie dasien peroxidom atd. Odkial si? v KE viem poradit super lekarku, ktora sa tym zaobera a asi ako jedini na vychode robia analyzu bakterii v ustach a na zaklade toho stanovuju liecbu. Mozu ti ludia radit trebars propolis - ano, je dobry, ALE len na urcity typ bakterii, ak mas iny typ, tie sa naopak nim vyzivuju. Treba ti liecbu usit na mieru, ak nic ine nezabera 🙂