Krv z konečníka

milka1533
25. nov 2015

Baby uz necely rok ma stipe v konecniku a dnes ako som bola na velkej potrebe tak mi isla aj krv . Dnes idem k doktorovi prosim tie co mali podobny pripad ako to prebiehalo u doktora ?? Bolelo to ? Dakujem ..

sardinka335
25. nov 2015

@milka1533 su to predpokladam hemoroidy...prve vyšetrenie ti zrejme predpiše čipky Faktu...a rektalne vyšetrenie robiť nebude - si ja myslím. Ak by to nepomohlo tak potom sa ide na vyšetrenie napr. do proktologickej ambulancie kde sa špecializuju na vyšetrenie konečníka. My mame v rodine chirurga a moj muž tam bol na vyšetreni - lahnes si na stol, lehatko alebo čo tam maju na bok a pokrčene nohy pritiahneš čo najviac k sebe aspon mne to tak popisoval neviem - mozno su aj ine vyšetovacie polohy. Každopadne chod k doktorovi, nezanedbaj to. Je to skor neprijemne ako bolestive. Treba jesť viac vlakniny, vela piť, pomahaju aj rozne čipky, sedacie kupele z dubovej kory atd. Ja osobne odporučam aj ist preventivne na kolonoskopiu - pozru čreva, či nie su polypy - zvlašť ak napr. v rodine bola rakovina hrubeho čreva.

8291
25. nov 2015

Sardinka ma pravdu,ale podľa mňa ta hneď posle obvodak k chirurgovi,pretože vysetrena musiš byť predtým ako ti niečo predpíšu.s veľkou pravdepodobnostou to budú vnutorne hemoroidy pokial si ich nevies z vonku nahmatať sama.ale kludne to môže byt aj polyp.čize vysetreniu sa určite nevyhneš.uplne najlepšia kombinácia liecby je Faktu masť a detralex tabletky,veľmi dobre skusennosti mame s touto liečbou u pacientov.

milka1533
autor
25. nov 2015

No ja som uz vyskusala dubovu koru i cipky a nic nepomahalo ...teraz je ta novinka hemostop gel ..tak dufam ze mi len to pocie ze mam brat lebo uplne mam stiahnuty zaludok ...:( ...a dakujem len nech to nieje rak......

8291
25. nov 2015

Hemostop gel len potlača priznaky ale nerieši príčinu.takze dat to vyšetriť a bude to OK😁

sardinka335
25. nov 2015

@milka1533 hemostop gel to je vlastne podobne ako čipky, kora - kedze pišeš ze si uz niečo vyskušala a az tak nezabralo ...tiež sa priklanam aj k tomu Detralexu - moj mu mužovi to odporučila jeho teta ona je doktorka pre dospelých a povedala ze ten je zatial najlepši na trhu - tak snad nas ,,nešali,, ked sme rodina. 🙂 Ale hradí sa celý - poistovna ho nepreplaca a krabička stoji cca 20 eur... 😖 Ja som skušala aj MObivenal, ale zatial neviem objektivne posudiť beriem ho kratko.
Hemoroidy mozu ,,nastupiť,, aj po porode, možno aj tvoji rodičia mali alebo len jeden - zial napr. ak ma mamina alebo ocino tak je tam predispozicia. Neboj - myslím si ze rak to nie je, samozrejme nejdem to tu bohorovne tvrdiť ze nie - ale predpokladam ze nie v tvojom veku. MOj muž bol na kolonoskopii u Miloša Bubána a on mu povedal, ze ak v rodine mal napr. rodinny prislušník rakovinu traviaceho traktu napr. v 50 tke tak najneskor 10 rokov pred vypuknutím ochorenia u pribuzneho treba prist na kolonoskopiu. Ak sa najdu polypy , tie sa aj vyštikavaju a tak treba sledovať a preventivne chodiť kazde 2 - 3 roky...Bude dobre - nikdky nezanedbavaj prevenciu - nehovorim ze to robíš len proste odporučam lebo zial my mame v rodine rakovinu (ale uz u ludí v dochodkovom veku a starobe) takze poctivo chodime.

8291
25. nov 2015

@sardinka335 presne ako píšeš a naozaj detralex je naj.pacienti si kupuju aj nahrady detralexu lebo je drahy ale vždy sa k nemu nakoniec vrátia.manzel mal tiež tri roky dva hemoroidy a aj keď len malé hneď sme nasadili faktu masť a detralex a po troch rokoch klop klop ma pokoj a hemoroidy zatial krásne stiahnuté.niektorí lekari nechcú hneď dávať pri malých hemačoch detralex,ale my ako klinika ich vždy odporúčame.lepsie stiahnuť mini hemoroidy ako potom obrovske,následne ich klipovat a pri najhoršom operovať.Ale velku úspešnosť mame v klipovaní.minimum hemoroidov operujeme ked to porovnam 7-8 rokov dozadu.

8291
25. nov 2015

Tri roky dozadu som myslela😁

pa3cia112
4. okt 2016

@8291 Ahoj. Ak sa dobre pochopili, tak ty robíš na nejakej klinike? Pred dvoma týždnami som bola u dr, kvoli krvácaniu po stolici a strašných rezavých bolestiach. Mysela som,že sú to hemeroidy ale nakoniec sa ukázalo, že to sú polypy. Mohla by si my prosím napísať bližšie ak vieš, ak sa to odstraňuje, ked to je blizko konečníka? Ďakujem veľmi pekne 🙂 Kludne aj ip . 🙂

smile31
4. okt 2016

@pa3cia112 ahoj 🙂 ja som mala podobny problem nedavno ale mne sa nedokazali polypy ale trhliny takto o to je tvoj pripad iny, ale mne doktor hned povedal, že ak by mi pri kolonoskopii našli polyp hneď by mi ho aj vybrali...tak neviem ci si kolonoskopiu uz absolvovala... oni to hned pri tom robia tda mne to bolo tak povedane ze keby tam ja nieco take mam hned to daju prec a potom sa s tym chodi na kontroly

helulik
4. okt 2016

@pa3cia112 ahoj... Ja som so strasnymi bolestami a s prepacenim krvavou celou misou zacala brat aloe a vlakninu od herbalife... Odvtedy ani kvapka, ziadna bolest... Teda ja som na ziadnom vysetreni nebola, lebo som nevedela... Ale am chces kludne napis ip...

pa3cia112
4. okt 2016

@smile31 Dakujem za odpoveď. No kolono ma čáká v novembri. Trošku som si naštudovala, čo ma čaká, ale veľmi sa bojím. Ja mám polyp nízko. Pri stolici my vyjde von, ale hneď potom zalezie. Preto neviem, či sa to tiež robí kolonoskopiou.

pa3cia112
4. okt 2016

@helulik Ahoj, takže ty nevieš, či si mala polypy alebo hemeroidy alebo čo ?

helulik
4. okt 2016

@pa3cia112 nie neviem... Lebo ja k dr zajdem az uuuplne nakonci... Viem, ze po orode mi tam volaco vyslo... Asi zila alebo co... A, kedze ja som mavala stolicu raz za tyzden byvali do strasne rezave bolesti a krvi viac jak pri menstruacii... Odvtedy nic... Len prosim to neber ako reklamu ani nice, snazim sa pomoct... 😊

helulik
4. okt 2016

Lebo, ked sa spomenie herbalife kazdy tu hned kritizuje...

smile31
4. okt 2016

@pa3cia112 neboj sa ja soms a tiez bala vsetci ma strasili ze ako to boli dokonca aj kamoska j doktorka a ona mi tiez hovorila strasila ma ze ake to je bolestive a neprijemne ale oni ti daju injekciu oblbovak... a naozaj to neboli si uplne mimo realitu :D ja si len pamatam ze mi dali injekciu a potom si uz pamatam ako doktor povedal ze uz je to hotovo... 🙂 takze s aneboj naozaj t neni nic strasne

smile31
4. okt 2016

@pa3cia112 mozno ti spravi teda len retroskopiu.... ale radsej sa spytaj na kolono lebo budes mat klud ze polym nemas nikde inde 🙂 rektoskopia je podobna ako kolono ale dostanu sa len do hlby 20cm kdezto pri kolono pekne kuknu cele crevo🙂

milka1533
autor
6. okt 2016

tak nakoniec som sa odvazila pojst k chirurgoovi a ma operoval som mala flystulu cize to uz mam za sebou hadam sa mi to uz nezopakuje 🙂 a dakujem za kazdu radu baby 🙂