Krv v stolici, nafukovanie a bolesti brucha

26. sep 2022

Doery den viem ze tato tema tu uz bola ale chcem sa opytat. Mavam obcas krv v stolici a nafukovanie plus bolesti brucha, casto hnacky alebo naopak zapchy a celkovo problemy s totuto oblastou. Poslali ma k odbornikovi ale chcem sa opyat lebo sa bojim ak by to bolo nieco vaznejsie bolo by to vidiet aj na krvnom obraze? Ten mam dobry. Dakujem

nikpa
26. sep 2022

Nie, nemusí byť nič vidno na krvnom obraze. Treba pobehat vyšetrenia, minimálne gastro a sono dutiny brušnej. Môžeš mať kľudne intoleranciu na niečo, helikobaktera, zle trávenie, cronovu chorobu ale aj iné. Dlho máš tieto problémi?

luccija
26. sep 2022

Nie, mozes mat aj polyp ci intoleranciu.Ale toto sa nestalo zo dna na den vsak,?

autor
26. sep 2022

@nikpa nie krv obcas ale vacsinou ked mam trhlinku nu uz minule bola aj pri hnacke celkovo to trva asi rok no zacala som ti riesit pozde ale hadam to bude v poriadku

nikpa
26. sep 2022

Keď máš trhlinky je to logické, že vidno aj krv v stolici. Iné je, keď je krv aj pri hnačke a opakuje sa to. Tak rok nie je žiadna hrôza, som sa bála že napíšeš 5 rokov alebo niečo také. Tieto ťažkosti sa pridružuju postupne a kým si to človek všetko uvedomí a pospaja tak ten rok je taky normálny čas. Dobre, že to riešiš. Držím palce a nemysli hneď na najhoršie.

autor
26. sep 2022

@nikpa dobre dakujem no od zaludka mi mastastie nebyva ale toto sa deje..bud hnacky alebo zapchy hrozne krce a aj hlien skoro stale

autor
26. sep 2022

@luccija nie uz to trva zhruba rok zacalo to nafukovanim potom sa pridali zapchy a hnacky hloen v stolici..pri krvi som nepanikarila ale minule pri hnacke to zacalo tiez a dost vela a vtedy som zasla aj za lekarkou ktora ma vypisala

janikk54
26. sep 2022

jednoznace by som letela na nejake vysetrenie, nestracala by som cas tu, ved to znie celkom vazne, nechcem strasit, ale krv proste neznaci nic dobre za ziadnych okolnosti.

autor
26. sep 2022

@janikk54 ano mam aj termin o tyzden tam idem..len mi niekto povedal ze aj keby to bolo vazne sa to hned ukaze v krvnom obraze aj mne sa to zdalo cudne ale pre istotu sa pytam

diverzia
26. sep 2022

no takto, neuspokojila by som sa s tým, že ak krvácaš len rok, "nie je to žiadna hrôza", pretože to krvácanie tam kľudne mohlo byť už dlhšie, ale bolo skryté (okultné). Vo väčšine prípadov naozaj ide o neškodné krvácanie (hemoroidy), ale môže ísť aj o zápalové ochorenie čriev, polypy a občas aj o niečo iné... Krvný obraz by mohol ukázať pokles hemoglobínu. Určite treba absolvovať kolonoskopiu a zrejme aj gastroskopiu. Držím palce

katulka94
26. sep 2022

Mala by si absolvovať kolonoskopiu. Pre pokoj v dusi 🙂

autor
26. sep 2022

@diverzia krv je zatial vraj velmi dobra no dakujem pekne urobim co povie odbornik este raz dakujem 🙂

autor
26. sep 2022

@katulka94 no asi budem musiet 😅 hadam to bude dobre, dakujem pekne

shia
26. sep 2022

Mozu byť hemoroidy ,každopádne, lem s kolonoskopiou sa ukáže,čo je vo veci

lintu
26. sep 2022

ješ mliečne výrobky?

autor
27. sep 2022

@lintu ano

lintu
27. sep 2022

Tak ich skus nacas nejest. Uvidis ci sa ti to nahodou nezlepsi.

autor
27. sep 2022

@shia ano dakujem aai ma lekar posle

veruska00
11. jún 2024

Mozem sa spytat ze ako ste dopadli?dakujem