Krv v moči a častejšie močenie u manžela

28. okt 2022

Ahojte, dnes bol manžel na prehliadku z práce, a zistili mu v moči krv, vraj len kus, že to môže byt zápal, nemá žiadne bolesti pri moceni ani nič také, akurat posledne mesiace ,cca polroka ho často zobudí mechúr, co predtym nebolo vobec . Ma po 40r, ja som sa vylakala, on nic. Iba sa chcem opytat, ci mate niektora skusenost so svojim muzom , ze mal nieco podobne a bolo to ok, len zapal...neviem, mne nestačí len odpoved od dr, ze to môže byt zapal, muzovi to asi staci, ale to slovo ze môže, a bez dalsich vysetreni, je to take co ja viem, no mne to neda len tak mavnut rukou... samozrejme nechcem doma ani paniku robit ani zvelicovat...
Dakujem

althejka
28. okt 2022

Pri krvi v moci urcite zopakovat odber a smer urolog. Aj prostata sa moze pomaly hlasit urcite by som to nenechala tak. / sestricka urol . /

lucka_ke
28. okt 2022

určite nech ide na urológiu, ak je zápal teba to liečiť, môj ocko má rakovinu prostaty tak ak by niečo bolo treba to podchytiť včas

lienocka2808
28. okt 2022

aj mojmu muzovi zistili krv v moci, riešil urologa, sono, cytologiu mocu a podobne podrobnejsie vysetrenia, nic nezistili, niekolko rokov tomu už je, raz sa mu tam krv objavi, inokedy je to bez. Ale treba to vysetrit

deti95060810
28. okt 2022

a lekárka nedala ani žiadne lieky, ani neobjednala na ďalšie vyšetrenia? zvláštne...

januska12323
28. okt 2022

Našli mu krv v moči a že ok to nevadí? To je čo za doktora, minimálne zopakovať odber, tam krv nemá čo hľadať.

autor
28. okt 2022

Tá lekarka ho poslala k svojej obvodnej a tá mu dala atb, vravim ze ci ma doniest na kontrolu potom znova moč, ze nevie ze mu nepovedala 🤦‍♀️ toto, ze som cakala aspon ,ze ho posle aspon naša dr k urologovi. Uz ked zacal v noci chodit na wc, ma napadla zvacsena prostata, nema ziadne bolesti, by mi nenapadlo ,ze sa mu objavi krv v moci ☹
Urcite ho poslem s močom ked doberie atb, prosim neviete ako dlho musi byt po atb aby to nejak neskreslovalo výsledok?
Velmi Vam dakujem 🙏

zuzks5
28. okt 2022

fuha, krv v moci jednoznacne neznamena nic dobre, to je proste velke vyhrazne znamenie, istotne by mal ist a riesit to co najskor s urologom. drzim palce.

letfenixa
28. okt 2022

Určite ísť k doktorom, u môjho muža sa krvou v moci prejavil zhubný nádor močového mechúra.

lucka_ke
28. okt 2022

na urológiu sa čaká, čiže ak sa teraz objedná určite bude čakať min. mesiac dva... čím skôr

autor
28. okt 2022

Velmi pekne vam dakujem za odpovede 🙏

autor
28. okt 2022

@letfenixa to ma velmi mrzi ☹ dufam, ze je uz v poriadku🙏 mal aj ine tazkosti alebo pri beznej prehliadke mu to zistili? Prepac, az tak nemusíš odpovedat 😔

letfenixa
28. okt 2022

Tak to, určite nad tým nemavnite rukou a nech muž ide na urologiu a spravia mu vyšetrenia, nielen sono, aj cystoskopiu a MMR. Držím palce!

jamimo
28. okt 2022

Tak ako píšu iné ženy, smer urológia, nenechajte sa odbiť že zápal, zo zimy, prechladnutia, že stačia ATB. Radšej nech manžela vyšetrí urológ a môžte kľudne spávať. Môj otec takto prekonal rakovinu močového mechúra (60rokov), kolega tiež (50 rokov) Keď sme sa o tom rozprávali tak obaja uznali že problémy mali už 10 rokov predtým, len to nechceli riešiť, hanbili sa urológa, kupovali čaje, rôzne pánske výživové doplnky a bolo to zbytočné. Zároveň priznali že sa nechali uchlácholiť všeobecnou lekárkou, a ATB. Nehovorím že to je prípad vášho manžela, avšak dôveruj ale preveruj. A to platí zvlášť pri dnešnom zdravotníctve... Prajem veľa zdravia.

autor
28. okt 2022

Dakujem vam ... ja to samozrejme nenecham len tak ☹

katie253
28. okt 2022

Ja teraz riešim u seba zápal močových. Obvodná mi predpísala ATB, nebola som na urológii. Mám ich brať 5 dní. Potom 3 dní pauza a na 4 deň doniesť dve skúmavky ranného moču.
Postup odberu moču: osprchovať sa, začiatočný moč vypustiť do wc, stredný moč priamo do skúmaviek, posledný moč vypustiť.
Skúmavky mám odniesť obvodnej, oni pošlú na rozbor. Uvidí sa čo ďalej podľa výsledkov

wayway
28. okt 2022

jednoznacne riesit, moze to byt prostata, mimochodom prognoza najma pri vcasnom odhaleni nie je vobec zla. hlavne to netreba zanedbat…