Krv pri zvracaní

frau99
12. aug 2016

Ahoj zienky chcem sa spytat minuly mesiac som zvracala krv cervenu aj do hneda , vcera som zvracala jedlo co som zjedla s chuti a cele islo von a potom krv na konci jasne cervena s hnedou , dnes cervena trochu , nic nejem lebo mi byva zle , volala som doktorke v pondelok mam prist , co to moze byt ? Dakujem za odpoved

dankako
12. aug 2016

no neviem teda, nechcem ta vystrasit, ale ja by som isla hned na pohotovost, moze to byt krvacanie do zaludka, prip. prasknuty vred alebo nieco take...zvlast ked je jasne cervena, tzn. ze stale odkialsi tecie...drzim palce a sup na pohotovst pre istotu...urobia ti na gastre hadicu a hned budes vediet...aj tak ta tam asi tvoja dokina posle...

janinah
12. aug 2016

hned ráno chod rovno na chirurgicku amb. na pohotovosť...a nehnevaj sa,ale si ty normálna, toto ignorovať?

janinah
12. aug 2016

a ráno nič nejedz ani nepi pred tým vyšetrením

maminkaat
12. aug 2016

Chod na pohotovost aj hned ja som to mala praskol mi vred

natalysb
12. aug 2016

@frau99 zaludocne vredy. Mala dom to. Bez lekarovi je to nebezpecne

petkoemmka
12. aug 2016

ako sorry ale budeš vyčkávať do pondelka ? utekaj na pohotovosť

moni73
13. aug 2016

@frau99 co je s tebou? Bola si?

frau99
autor
13. aug 2016

Nebola som volala som tam leby sa to opakovalo mam prist , neviem memoze to byt aj s kamenov vo mam v ladvinach a piesok . Dnes mi je lepsie uz som sa aj najedla . Keby nieco mam pristdo nemocnice zatial mam byt doma

moni244
13. aug 2016

Taketo hazardovanie so svojim zdravim nepochopim, dufam, ze nemas deti, ked sa tak zanedbavas

frau99
autor
13. aug 2016

@moni244 ja sa nezanedbavam len mozem okaslat nasu pohotovost tam ta nechaju radsej zdochnut akokeby ti pomohly

janickadr
13. aug 2016

@frau99 Zanedbavas sa. Zvracala si krv uz minuly mesiac, byva ti zle, neriesis to. A to, ze niekam zavolas, neznamena, ze nieco riesis. Ty mozes okaslat zdravotnikov na pohotovosti, oni mozu okaslat teba (ked tam neprides). A, aj tak by ta na pohotovosti neriesili, ale rovno by ta poslali na Centralny prijem niekam do nemocnice. Najskor mas zaludocne vredy, ale mozno nieco horsie. Ved uvidis. Alebo aj nie...

katrin21
13. aug 2016

@frau99 no, riskujes zivot dievca.... na 90% mas zaludocne vredy a zatial ti " len" jemne krvacaju.. ale dalsikrat to moze byt uz brutalne prasknutie vredu spolu s perforaciou ( prederavenie) zaludocnej steny.. tam uz ide o minuty a zivot visi na vlasku....
na co cakas? okamzite na gastro, povedz co mas a daju ti liecbu a dietu musis uricite drzať, aby sa stena zaludka zahojila.to nie je sranda,uplne vazne...
aj to ze ti byva zle je dalsi priznak toho...
nehovoriac o tom, ze to moze byt aj horsia diagnoza, ktoru raadsej ani nechcem pisat.. lebo naco ta strasit, viac pravdepodobne su tie zaludocne vredy...
Ze bola krv hneda, znamena, ze to zakrvacalo len malo najprv a krv zhnedla, natravena.... a cerstva uz je jasne, ze co znamena... necakaj uz ani den .
z ladvin to urcite nie je, to sa nema ako dostat do zaludka.

mas ist na pohotovst teraz,... povedz ze mas akutny problem a snad ta vezmu hned aj na gastro... ak nie, tak nemocnica..

iwesska
13. aug 2016

Fu, no ja keby som vyvracala co len kvapku krvi, tak som hned na pohotovosti. Ziadna krv, co ide z tela len tak nie je normalna a vzdy signalizuje problem /okrem menzesu, samozrejme/. Tmava krv = stara krv, teda nieco ti tam pravidelne krvaca a potom sa to vracanim podrazdi a vyjde von aj cerstva krv. Mozes byt aj anemicka uz, ked ti to krvaca dlho. Ja byt tebou by som nevydrzala do pondelka cakat, ani oko by som vecer nedokazala zazmurit, keby som vedela, ze mi vnutri cosi krvaca. Bednarik na prasknuty vred zomrel, takze taktika vyckavania tu nie je na mieste...

lucinka511
14. aug 2016

@frau99 kludne schigella.

natalysb
14. aug 2016

@iwesska mne ked praskli vredy v kuse som zvracala krv. Nedalo sa to zastavit. Ja som plakala a pri tom aj zvracala. Nemala som uz co. :/ prisla len sanitka vzali ma do nemocnice osetrili a poslali domov. Ziadna hadica do zaludka ta ma cakala az na druhy den.
@frau99 takze z casti ano oni sa ma pytali kolko bolo krvi. A asi podla toho usudili ze to nieje vazne a staci aj zajtra ist na hadicu. Tam mi zistili ze mam vredy niektore praskli a par ich tam bolo. Mne praskli vredy ked som mala 15 rokov. V zivote by som toto nechcela uz zazit.

moni244
14. aug 2016

@frau99 zanedbavas, je jednoduchsie vyhovarat sa na pohotovost, co si urobila odvtedy, co sa ti to stalo prvy krat? Nic, len cakas a nerobis nic, len ked bude neskoro riesit, potom budes plakat, ze si to mala riesit na zaciatku