Krivé zuby v dospelosti

15. júl 2024

Ahoj. Riešili ste niektorá krivé zuby v dospelosti ? Mam 24 a ešte len od 22 mi vychádzajú zuby mudrosti a práve tie spravili najväčšiu galibu.. zuby som mala mierne ale ozaj malo krivé aj predtým ale teraz úplne..
Rozmýšľala som nad strojčekom ale vôbec netuším koľko také niečo stojí a ci je to jednorazova platba alebo postupne atď atď... viete mi dat nejaké vaše skúsenosti?

guudy
15. júl 2024

Daj si vytrhnut zuby mudrosti. Zjavne nemas na ne dost miesta.

veklipo
15. júl 2024

Áno,
Prvýkrát som mala v 25r, ten klasicky drôtikovy, vyšiel ma 2.500€. (Pred 14r). Mala som ho 2r a po ňom usmev ako z Hollywoodu.
Na nočný som sa ale vykašľala a po deťoch sa mi opäť 1 zub posunul, teraz mam invisalign. 3.500€. Teraz by to malo byt ale za 7 mesiacov hotové. Je oveľa príjemnejší. Po ňom si už dám ale pozor a nočný budem musieť nosiť + zuby si dám zozadu zviazat.
Odporúčam rovno invisalign

veklipo
15. júl 2024

@guudy tak to musí posúdiť čeľustný ortopéd.

lily246
15. júl 2024

@veklipo ahoj, ten nočný strojček je nutnosť aby sa zuby neposunuli naspäť? To je jediné čo ma odrádza od strojčeka. 🙁 Nestačí zozadu zviazať zuby?

guudy
15. júl 2024

@veklipo isteze sa na to pozrie cel. ortoped, ale vzhladom na to, ze sa autorke vyrazne zacali krivit zuby po tom, co jej zacalirast osmicky…. A kedze ma autorka 24 rokov, vyvin celusti, tkaniv a spol je uz davno ukonceny, s tym vela nenarobia… 🙂

guudy
15. júl 2024

@lily246 17 rocna dcera nosi dlahy na noc a ma aj zafixovane zuby zozadu. Tu fixaciu ma kvoli zubu, ktory jej jemne povytiahli z kosti, aby sa nevratil naspat. Dlahy ma na udrzanie rovnych zubov. Cim starsi clovek, tym dlhsie musi nosit nocny strojcek/dlahy.

kofoliarka
15. júl 2024

Nechaj si ich vytrhat, zuby sa narovnaju a vdaka nedavnej pritomnosti zubov mudrosti sa ti budu aj tie tvoje originalne lepsie zmestit do ust.