Krivé zuby v dospelosti

9. apr 2021

Ahojte je to trochu blbá otázka ale má niekto v dospelosti krivé zuby? Nemám hrozne zuby ale jeden predny zub mi viac vytŕča ako by mal. A týmto mi ako keby predné zuby išli viac dnu. Bola som na konzultácii, zdravý mám zdravé. Tak mám odporúčaný strojček čo stojí vyše 4000€. Tak som sa chcela spýtať či niekto sa zmieril s tým aké má zuby. Ja som aj celkom na nich zvykla.

ivetka_kamo
9. apr 2021

Jasne, ja som zvyknutá, horné som dala vyrovnať, spodné nevnímam. Ale teda strojček ma nevyšiel ani v najhoršom sne 4000😱. A nevníma ich ani nikto z môjho okolia

autor
9. apr 2021

@ivetka_kamo mala si klasický alebo priesvitný? Tie priesvitné čo som pozerala takto sa hýbali ceny. Zdá sa mi veľmi veľa. Klasický veľmi nechcem, mám dosť citlivé zuby a bojím sa tej bolesti

martanagy
9. apr 2021

invisalin ta vyjde 5tis, kovove menej ale okolo 2 to bude a kym budes mat zuby budes musiet nosit nocny. Ale moznosti je viac... Ak sa s tym nevies zmierit treba to riesit urcite, Ja som rada ze som svoje poriesila

ivetka_kamo
9. apr 2021

Klasický priesvitný.

aduskatt
9. apr 2021

ja mám a nerobím si z toho ťažkú hlavu🙂 strojček ma ani nenapadol

martinka13
9. apr 2021

Mam veľmi mierny predkus a veru sa s tým stále neviem vyrovnať. Mam čerstvých 40 a stále uvažujem nad strojčekom. Teraz aktuálne nad tým invisalignom. Tak uvidíme....

83lenka83
9. apr 2021

Daj si urobiť fazety a problém vyriešený.

lala123
9. apr 2021

@83lenka83 pozerám, že si z ke....davala si si robiť či len tak všeobecne píšeš ? Zháňam niejakej dobrého stomatológ , ktorý ich vie pekne urobiť z KE alebo PO

hama_ba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. apr 2021

@83lenka83 to mi ani neodporúčal keďže má zdravé zuby. Ale aj to ma napadlo

zuvelyn
10. apr 2021

Ja som sa zmierila. Nosila som strojček ako pubiska, potom sa ozvali v dospelosti 8 a zumy su horšie. Ja som čítala vela recenzií na ten invisiign a veľa ľudí honsice odporúča,ale zabudne dodať ze dlahy budeš nosiť do konca života lebo ako nahle co len na týždeň prestanes, zuby začnú utekať na svoje miesto. Ak by som sla do strojčeka, tak do klasického od normálneho zubára co vie realne zhodnotiť ci sa to oplatí a nevytlcie len peniaze z peňaženky.

lululucy
10. apr 2021

Ja som si dala v 30tke strojcek, pretoze som sa cely zivot hanbila za svoje zuby. Nosila som fixny obycajny kovovy, vysiel ma asi 1200 eur, nosila som ho rok. A teraz som ovela stastnejsia. Najlepsie investovane peniaze

83lenka83
10. apr 2021

Môj muž si daval na zdrave zuby, pozri dr Ivančo.

ecko80
10. apr 2021

Ja som nosila ako dieta nocny strojcek. No a potom neskor uz v dospelosti mi vysli osmicky a predne zuby sa mi zacali vysuvat dopredu. Vznikol rokmi dost velky predkus. Velmi mi to vadilo, kedze pracujem s ludmi, o to viac. Ja som sa dala na Invisalign v 38 rokoch a nelutujem. Sice paradna palka, ale dobre investovane peniaze, nelutujem. Nosila som ho rok a tri mesiace. Teraz po liecbe mam horne aj dolne zuby z vnutornej strany podlepene drotikom, aby sa nevratili spat. Plus nosim este na noc udrziavaciu plastovu foliu, ale tu uz pomaly zacinam vysadzat, pod vedenim lekarky. Moj stav sa fazetami ani korunkami riesit nedal.

autor
10. apr 2021

@83lenka83 ďakujem pozriem si.jeho prácu

liusa82
10. apr 2021

Lenže strojček nie vždy zaberie.Možno vtedy ak sú tie zuby len mierne krivšie.Vtedy by to vedelo dorovnať.Poznám viac ľudí čo to nosilo a zbytočne vyhodili peniaze do luftu alebo im to vyrovnalo len trošku nie úplne.Radšej si daj spraviť implantát alebo korunku.Neviem aké sú ešte všelijaké možnosti to máš najistejšie.Dosadia a je.Radšej by som osobne zaplatila za to ako dávala neisté prachy do strojčeka

conta22
10. apr 2021

presne tak, ja som nosila klasicky strojček od zubarky niekoľko rokov a v dospelosti sa mi proste zuby dali naspäť ako boli 🤷🏻‍♀️

katka2505
10. apr 2021

@83lenka83
Ja akurát rozmýšľam nad fazetami. Ty ich máš? Si spokojná? Vyzerajú prirodzene? Koncom apríla idem na preventívnu, tak sa chcem zubára spýtať.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lululucy
12. apr 2021

@vlcik1 mam retenciu. Prvy polrok po zlozeni strojceka som to nosila stale, dole sa to davalo len ked som jedla. Potom som to davala na 8 hodin dole, tiez asi pol roka. A teraz to nosim len na noc. Uz su to 3 roky co mam dole strojcek

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kath1210
12. apr 2021

Ja som sa nezmierila a dala si pocas materskej zuby vyrovnat strojcekom, najlepsia investicia co som mohla spravit..

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aduskatt
12. apr 2021

@vlcik1 na akých?🙂))) mám krivé aj vrchné🙂 jeden mi prekrýva trochu druhý

aduskatt
12. apr 2021

@vlcik1 a na aktuálnej profilovke mi trošku pri úsmeve trčí očák🙂