Krém na akné

laurusia
12. dec 2016

Ahojte. Mám menší problém. Nedávno som ešte vôbec nemala problém s vyrážkami na tvári. Moja pleť bola vždy jemná bez vyrážok, no v poslednej dobe sa mi začalo vytvárať akné. Vedeli by ste mi poradiť nejaký overený krémik, masť alebo čokoľvek, aby bola moja pleť opäť jemná bez vyrážok. Ide mi to na nervy, mám tendenciu vkuse si to strhávať a vytláčať, čo mi dosť vadí.. :( Ďakujem za odpovede 🙂

pribinak
12. dec 2016

Pleť s Akné by si nemala krémovat, skor používať nejaku vodu ci tonikum
Tedaaspon jasno to tak kedysi davno riesila

natalushka
12. dec 2016

Tazko takto radit..kazdej pleti vyhovuje ine,tak ako dovod vzniku akne moze byt rozny..niekomu najlepsie zaberu obyc najlacnejsie vyrobky,niekomu zaberie vyslovene len lekaren..kazdopadne vzdy pozerat na rady pre problematicku plet..cistiaci gel,pletova voda,lahky krem..aj velmi vysusena a dehydrovana plet vie niekedy reagovat paradoxne vyrazkami..ja sama mam skoro 30 a akne jak v 15..tiez uz si s tym neviem rady..ak nepomozu veci z vonka,spuatac moze byt aj vo vnutri(hormony,strava,nejake ochorenia)..na zamyslenie je navsteva kozneho..

rebeka11
12. dec 2016

Ano, ja mam akne a HIT-ku.. Skus La Roche Possay, rad Effaclar

biokozmetika
13. dec 2016

@laurusia ak si nikdy s pleťou problém nemala a zrazu nastala taká zmena tak porozmýšľaj či nemôže byť problém vo vnútri lebo väčšinou kožou ide von to keď má telo s niečím problém- (samozrejme nechcem strašiť ale u mňa to celkom platí🙂) a tiež môžu byť na príčine hormonálne zmeny alebo zmena stravy, skús pozrieť na: http://www.badatel.net/kompletna-mapa-tvare-ako...

tancik
13. dec 2016

Skúste si to potierat colostrom je to výborné pre viac info píšte ip.

piacere
13. dec 2016

@pribinak plet s akne sa musi kremovat...

pribinak
13. dec 2016

@piacere hm, mne kotná tvrdila, ze nie, ze krém upchá pory a tym sa tvorí este viac akné
Ze sa ma čistiť a tonizovat

piacere
14. dec 2016

@pribinak tak by mala vrátiť diplom 🙂 Aj mastná pleť potrebuje vhodný krém, ináč pod vplyvom vysúšania ešte viac tvorí vlastného mazu a tým ešte viac upcháva svoje póry. Existujú nekomedogénne krémy, vhodné na mastnú pleť, ktoré neupchávajú póry, ale pleť hydratujú, takže nemusí tvoriť toľko vlastného mazu. Ja mám extrémne mastnú pleť a používam denný aj nočný krém. Na noc dokonca dosť hutný - ale určený na mastnú pleť.

jankalukasova
14. dec 2016

No hlavne ak si ten problem nemala a zrazu sa objavil, tak treba hladat dovod.. mozno hormonalna nerovnovaha. Ja som s akne bojovala a nepomohla ziadna kozmetika... jedine co pomohlo bol Zinerit.. ale je na predpis. Lenze aj voci tomu som sa stala rezistentna. Pomohla az antikoncepcia- dnes viem, ze to nebol najlepsi napad. Muselo to prehrmiet...

stanulienkat
14. dec 2016

Na MK je milion for, ktore sa zaoberaju temou akne-skus pohladat.

pribinak
14. dec 2016

@piacere tiez mam mastnu plet, prestala som pouzivat kremy a je to lepsie, davam si len taky speci pod oci
nemyslim, ze by mala vratit diplom, vies, kazdemu vyhovuje nieco ine, niekedy treba skusat. dnes je na trhu mrte vyrobkov, nie su vsetky drazdive s alkoholom, ktory by plet este viac vysusoval a drazdil tym dosiahol presny opak

bee_1
15. dec 2016

@laurusia Ja som po dvoch rokoch probllémami s akné našla niečo čo mi pomáha, som fak rada lebo mi doteraz nic tak nepomohlo a este to je tak lahko dostupne, mne pomohol Sudocrem, vazne, teraz ho mám len tretí den a vyeazky sa mi už tak uplne stiahli a uz vobec nie su take cervene aviditelne ako boli predtyma pomaly ako keby ustupovali, urcite odporucam kazdej lebo som z toho uplne prekvapena co o dokaze, ale plus s tymto kremikom si cistim plet postihnutu akne kazdy den cistiacim gelom, to moze byt hocijaky ale ten sudocrem je podla mna zazrak u mna teda 100percentne vysledky, cudujem sa ze este na o ludia neprisli tak hromadne, urcite to vyskusaj, a j viackrat denne si o mozes davat, len nedavaj moc hrubu vrstvu lebo farbi do biela 🙂 dufam ze pomoze, mozes sikupit ten za 3 € na zaciatok aj tak si myslim ze to bude stacit a zmiznu ti vsetky vyrazky

piacere
15. dec 2016

@pribinak áno, pleť sa ti po vysadení krému zlepšila, lebo možno si nepoužívala vhodný na tvoju pleť. Ja som mala vo svojom živote x-krémov, ktoré po dvoch-troch dňoch používania leteli do koša, pretože mi upchávali póry a stav pleti tým pádom zhoršovali. Až keď som objavila kozmetiku, ktorá je skutočne aj svojim dobrým zložením vhodná na mastnú pleť, nemám problém, pleť je pekná, hydratovaná, bez vyrážok a červených fľakov...
Každý dobrý kožný lekár ti povie, že mastná pleť potrebuje okrem liečby aj hydratáciu, lebo to potrebuje každá pleť, bez ohľadu na to, či je suchá/mastná alebo bársaká 🙂

eeffka
15. dec 2016

@pribinak musim podrzat stranu @piacere , neviem kolko mas rokov ale ja mam tiez mastnu, problemovu plet, do 30ky som sa nekremovala lebo naco....tvoja teoria, potom som sa zacala vhodnymi pripravkami... zaver: mam 40plet lepsiu ako kamosky o 5r mladsie
premastovat treba ale vhodnymi pripravkami

pribinak
15. dec 2016

@piacere
@eeffka

Dievcata, tesim sa s vami, zatial sa drzim rad mojej kožnej, mne to vyhovuje 🙂

emamaj
23. máj 2018
Používateľ emamaj je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od emamaj.

Na akné vyskúšajte náplasti. Kamoška mi odporučila a pár mesiacov ich používam, moja pleť sa výrazne zlepšila https://www.naplastiplus.eu/correctyol/