Krčné mandle

katarinabelakova
16. júl 2016

Baby, mam otazku... Davali ste si niektora vyberat mandle krcne??? Zistili ze mam chronicky zapal mandli a mam tam hnis. Uz 2 krat mi vytlacali a vraj sa bude stale tvorit, ze mam dat vybrat... Ake mate skusenosti s vybranymi mandlami???? Dakujem...

jakyra
16. júl 2016

@katarinabelakova ahoj,mne vyberali mandle ako 13 ročnej,lebo sa mi v nich tiež tvoril stále hnis..krčná vtedy mame povedala,že či chce aby som dostala z toho reumatickú horúčku..na to sme sa sťahovali a na moje mandle sa pozabudlo a ja som fakt dostala tú reumatickú horúčku..boli to horúčky cez 40tky a strašne mi opúchali kĺby na prstoch a aj to riadne bolelo si pamätám..opúchali mi aj členky aj kolená a to som už ale nevedela chodiť..bolo to veľmi bolestivé..nakoniec som skončila v Bystrici a tam zistili že mi ten hnis z mandlí ide do krvi a to spôsobuje ten zápal kĺbov a horúčky..po vybratí som už mala pokoj..ak sa ti stále tvorí hnis,tak nič s tým neurobíš,to musí ísť von,aby si predišla zbytočným zdravotným problémom..dali mi náladovku,som sa smiala si pamätám,ale aj bolesť som cítila..ale čo už my ženy musíme vydržať veľa 🙂 ..pôrod bolel viac 🙂 ..mňa často bolieva hrdlo a nemôžem bublinkové nápoje lebo hneď cítim,tak to asi kvôli tomu že to hrdlo už nič nechráni..držím ti palce 🙂

katarinabelakova
autor
16. júl 2016

@jakyra dakuuujem... 🙂

bibistec
16. júl 2016

pripadne sa porad s viacerymi krciarmi mandle nie su len tak pre srandu kralikov maju svoju funkciu ale zas ked treba radsej dat von ako by mali robit problem. su aj alternativne cesty mozno by pomohlo aj ked neviem ci uz v dospelosti ale nikdy nevies

ajsha123
16. júl 2016

Ja som mala tiez zapal mankazdu som z tola chchronickyzapalmandlikazchorailu priebehu polroka 4.krat ATB. Mandle šli von operacne, odvtedy akoby utalo s chorobami, ATB som odvtedy nemala, neochoriem a neprechladnem tak rychlo... Ak Ti to lekar odporuca, vybrat ich treba vybrat. Ano, 3 tyzdne po operacii som poriadne nevedela prehltat, bolelo kazde susto, ale ked na to pozriem spatne, stalo to za to.

ajsha123
16. júl 2016

@ajsha123 oprava: chronicky zapal mandli, každú chvíľu som z toho bola chora, v priebehu...

katarinabelakova
autor
16. júl 2016

@ajsha123 dakujeeeem 🙂

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelik2509
16. júl 2016

@katarinabelakova aj ja ich mám von od 7 rokov.... stále som mala angínu, robili sa mi na nich ložiská, stále chorá a na atb.... tak mi ich vyhodili von, vtedy sa to ešte robilo pri vedomí, dosť si z toho pamätám..... potom som týždeň bola sama v nemocke, ale super bolo, že mi nosili zmrzku 😀 😀 a odvtedy mám pokoj, chorá som občas iba, na priedušky, ako sa povráva, mi to nesadá, nemám ich náchylné na infekcie, i keď, musím opatrne so studeným a bublinkovým... Takže pokiaľ dr. odporúčajú, treba ich vybrať, aj keď majú svoju funkciu, niekedy robia viac škody ako osohu.... Tak ako aj nosná mandľa.... Držím palce 😉
P.S. my sme pred mesiacom boli s dcérkou na odstránení nosnej mandle a a všetko som dostala na papieri aj slovne, čo treba robiť a čo nás čaká po operácii.. Ale našťastie, nič z toho nebolo, ak nerátam trošku zvýšenú teplotu a boľavý zátylok...

katarinabelakova
autor
17. júl 2016

@anjelik2509 dakujeeem

katarinabelakova
autor
17. júl 2016

@suzzi_ no klud asi mat nebudem iba tych par dni v nemocnici... Pri malej dcerke neoddychnem jedine ze ked byvam u nasich tak budu sa viac starat 🙂

ajsha123
19. júl 2016

Este k tomu oddychovaniu - povedali mi, ze PN je 10 dni. Neverila som im, myslela som, ze po 5-6 dnoch budem ok. Nebola. Skutocne to liecene trva min.10 dni a cca 7.-10. den bolo najhorsie. Mam viac deti, poslala som ich k rodicom. Bola som sama doma. Vsetko ok. Vratili sa cca na 7. den, ja som zacala rozpravat, riesit situacie, skriepky, hadky... a rozkrvacalo sa mi to. Skutocne, ak mas malu, musis si zabezpecit, ze nebudes jedina, kto sa o nu bude starat. A hlavne, aby si vela nerozpravala.

katarinabelakova
autor
19. júl 2016

@ajsha123 zijem s rodicmi takze to zvladnem 🙂 otec na dochodku invalidnom a mamka bude mat dovolenku...

simca06022011
19. júl 2016

@jakyra moja sestra uplne rovnako... treba to prezit 🙂

Dospeli to znasaju tazsie.. nakup si zmrzku.. sestra bola v nemocnici 2 tyzdne a tam ju prave nutili rozpravat a jest... aby sa jej to rychlejsie hojilo. Ale da sa...
@katarinabelakova

jakyra
19. júl 2016

@simca06022011 veru kto nezažije nepochopí 🙂 ..bolo to hrozné,hlavne tá bolesť kĺbov..mne dali na druhý deň puding s piškótami to som sa len zasmiala,že jasnééé tak toto ja určite zjem 😀 ..vlastné sliny sa mi nedali prehltnúť,viem že som tri dni skoro nič nejedla,dobre som schudla vtedy 🙂 ..na niečo to bolo dobré 🙂 ..a mňa rozprávať nenútili a keby aj hej,aj tak sa mi nedalo toto bolo najhoršie pre mňa,keďže ja ľúbim rozprávať 🙂 ..bolo to ťažké,ale dá sa to prežiť 🙂

katarinabelakova
autor
19. júl 2016

@jakyra tak som zvedava

katarinabelakova
autor
19. júl 2016

@simca06022011 teraz je to najhorsie zmrzka uz zakana nic studene ani horuce ani bunlinky

jakyra
19. júl 2016

@katarinabelakova neboj,zvládneš to 🙂 ..poznám pár ľudí,ktorí mi vraveli,že ich to vôbec nebolelo keď im vyberali mandle..no mňa teda bolelo fuj 🙂 ...síce nechápem ale asi každý sme iný...horšie to je potom..ja som bola vtedy puberta čiže som nemusela nič robiť a mohla som oddychovať koľko som potrebovala,teraz by som si to nevedela predstaviť,tiež mám 2,5ročnú a to je čertisko 🙂 ..Ešte dobre že tam máš rodičov,to isto oceníš,hlavne ich pomoc v prvé dni...Ešte raz ti teda držím palce a daj vedieť ako sa ti darí 🙂

katarinabelakova
autor
19. júl 2016

@jakyra tak snad tie 3 dni v nemocnici ta bolest kus prejde kym pojdem domou uvidime

simca06022011
19. júl 2016

@katarinabelakova no vraj je to horsie potom... Jamoska bola mesiac hotovo. Pisala mi ze to bola najlepsua dieta 🙂)) a preco je zmrzka zakazana?? 🙂)) boze to fakt co mesiac to iny sposob...

jakyra
19. júl 2016

Ťažko povedať,mne bolo najhoršie asi tých 7 dní...strava veľmi veľmi málo a pokecať sa so mnou tiež ten týždeň moc nedalo 🙂 ..ale všetko raz skončí a potom bude dobre 🙂

lenka469
19. júl 2016

@katarinabelakova Ja som si dala vybrat mandle na odporucenie viacerych lekarov, pretoze mi zapali robili zle po tele. Operacia fajn, dalo sa to prezit, ale odporucam naozaj dodrziavat 2 tyzdne klud, pretoze ja som sa na to vykaslala a po tyzdni som skoncila v nemocnici s krvacanim a museli sa mi v tom "hrabat" znova. Odvtedy som mala maximalne nadchu v zime z predhladnutia a inak nic. U mna to naozaj zabralo...

voskovka
31. aug 2016

Baby pomoc ja mam stres....idu mi vybrat mandle a ja nemam ako poriesit deti

monikasaurus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajsha123
24. nov 2016

Mne nasa Orl odporucila k dr.do Vojenskej nemocnice, uplna spokojnost. Perfektny pristup sestriciek.. vypalovali mi to, ci laserom, neviem, ale urobili to dobre.
Akurat, samotná rana sa hoji 10 dni. Kratna operacia, 2-3 dni v nem., a potom min.5 bez toho, aby som rozpravala. Pochybujem, zeby to fungovalo aj inak, s kratsou dobou hojenia... treba s tym ratat ale pomohlo, nelutujem.

ajsha123
24. nov 2016

@ajsha123 Vojenska v BA. zadarmo.

sara9567
23. mar 2021

@ajsha123 dobrý večer poradíte mi ?

ajsha123
23. mar 2021

@sara9567 ako? V čom?

sara9567
24. mar 2021

@ajsha123 No pred mesiacom som mala angínu jedna krčna mandla mi napuchla po dobrati antiobiotik mi to odpuchlo ale ostala tam gulička biela neboli má ani hrdlo ani teploty nemam doktor to nevidel ešte lebo sme komunikovali cez telefón lebo som bola v karantene a poradí ti mi stim ?čo to je či ide o nejaký čapík alebo abces

ajsha123
24. mar 2021

@sara9567 neviem nie som odborník. Ale ak Vás hrdlo neboli, teda tá mandľa, ani nemáte horúčky, tak počkajte, a potom po karantene s tým choďte k drm

wasabka
24. mar 2021

Mne ťahali mandle asi ako 16 ročnej, v nemocnici som bola max 4 dni, potom 2x kontrola po neviem uz koľko dňoch ... Ja som mala veľmi zničené mandle, zahnisane a to ze mi ich vybrali bolo najlepšie rozhodnutie, od vtedy som naozaj bola menej chora, pred zakrokom som mávala častokrát angínu, zápaly, opuchy atď ..zákrok v lokálnej bol pre mňa horor keďže ja mam strach z lekárov, ihiel a neznasam ked sa mi vrtaju v hrdle, ústach 🤢 ale prežila som to 🙈🙉🙊 a potom to zotavovanie je trochu nepríjemné, človek nejakú chvilu nemôže rozprávať, samozrejme to pobolieva ale treba sa prekonať hlavne pri jedení aj ked to boli...len to treba rozhýbať good luck 🍀😉