Krčná chrbtica - anatomický vankúš

cokoemma
6. máj 2016

Ahojte, mám veľké problémy s krčnou chrbticou, ani neviem, kedy som sa naposledy poriadne vyspala. Podľa magnetickej rezonancie mám vychýlené dva krčné stavce doprava. Mávam závraty, zvonenie v ušiach a bolesti hlavy. Chcela by som si kúpiť dobrý anatomický vankúš, nie veľmi mäkký, skôr tvrdší. Ak máte skúsenosť, dajte tip, lebo ponuka je veľká a neviem si vybrať, aby mi pomohol na môj problém. 🙂

ingrid77
6. máj 2016

Spavam na anatomickom vankusi asi 4 roky, tiez mam problemy s krcnou chrbticou a lekarka mi uz davno predtym vravela, aby som zmenila vankus. Mam welpur z Jysku tu najvacsiu velkost aky mali,stal okolo 50 eur v akcii, neviem vsak nazov, ale po mojich skusenostiach Ti mozem len odporucat, problemy urcite nepresli uplne, ale viem co hovoris, tiez som volakedy rano vstavala s hlavou ako vo zveraku a so zavratmi, no mozem povedat, ze postupne som si na vankus zvykla a krcne stavce si naozaj v noci oddychnu,obcas si dam este rehabilitacie a ked uz je zle, tak aj cvicim, ja mam slabe svaly na krcnej chrbtici a kazdy mesiac chodim na masaz, kde mi da do poriadku aj krc. chrbticu, urcite problemy odzneju skor, volakedy som aj tri dni fungovala ako na hojdacke, stale sa mi tocila hlava, neviem ci som Ti pomohla, len moja skusenost 😉

8291
6. máj 2016

Ja spavam na anatomickom uz zo desať rokov.Prve vankuše som mala zo zdravotnychych potrieb a boli vynikajúce,predpisovl mi ich neurolog a doplávala som par korú a neskôr len 30 centov.teraz co mam tak dormeo a je super,len je trošku mäkší ako som bola zvyknutá,ale je fajn.každé dva roky by sa mali tieto vankuše meniť.

evina313
6. máj 2016

ja som si kupila niekde nejaký lacnejsi, cca 15 € a zdal sa mi taký neforemný, velký, vysoký, tvrdý...teraz som bola u neurologičky a prvý krat po rokoch sa ma spýtala, či by som nechcela na predpis vankus. kedže bol zadarmo, pravdaže som suhlasila. a je super, neviem si ho vynachvalit. je z pamatovej peny, makkucký, velmi príjemný a super sa nom spi. stal ma 30 centov, na krabici som si vsimla že stoji normal 30 eur. a musim povedat, že oproti tomu lacnejsiemu je to naozaj obrovský rozdiel.ale je pravda, že je o dost maksi, tak neviem, či by vyhovoval...

evina313
6. máj 2016

a inak, mne robili len rtg krčnej, mam tam len uplne mierne zmeny, ale teda mam sedave zamestnanie a migreny z krčnej...velmi zvažujem nejakeho chiropraktika, ale dost sa bojim, je to predsa len napravanie...mam vsak dost znamych, ktorí to absolvovali a velmi odporučaju, no neviem...mam z toho obavy. chodim na pilates 2x do týždna, sem tam masaz...sem tam lieky...

dominika6
6. máj 2016

@cokoemma
http://www.matracentrum.sk/anatomicke-ortopedic...

toto je vyslovene zdravotny na krcnu chrbticu...ziadne lacne vyrezane molitany...cisty prirodny material

cokoemma
autor
7. máj 2016

@dominika6 Nie je veľmi mäkký? Máte osobnú skúsenosť?

cokoemma
autor
7. máj 2016

@evina313 Ako sa volá ten vankúš? Neurológ ho predpíše aj na požiadanie?

dominika6
7. máj 2016

@cokoemma
Ja ho mam 4roky z dovodu neliecenej migreny a pomohol...
Cista pamatova pena
V linku je jeho nazov
Na predpis nieje

evina313
7. máj 2016

@cokoemma zajtra napisem, pozriem krabicu. určite ho predpise lekar aj na požiadanie...teda mal by. mohol by 😉

stepanka274
7. máj 2016

Aj mojm manzelovi ho predpisal lekar,

mamazem
8. máj 2016

Skúste nájsť dobrého terapeuta, ktorý dokáže uvoľniť krčnú chrbticu - reflexná terapia na nohách + priame uvoľnenie krčnej chrbtice.

evina313
8. máj 2016

@cokoemma
http://e-shop.kompress.sk/relaxacia-a-rehabilit...

tento to je, u nas v lekarni je na nom cenovka 30,14, ale ak ti ho predpise, mas to len za 0,17 centov

cokoemma
autor
9. máj 2016

@evina313 ďakujem 😀

ivanaa346
29. jún 2019

@evina313 dobry den prosim vas ako sa vola ten vankus a koko cm ma na vysku ?