Krčná chrbtica

era123
8. mar 2024

Zdravím prosím vás má s tým niekto skusenost už som totálne zúfalá
Mam problémy s krcnou chrbticou celá som skrivena beriem guajacuran, sirdalud a na bolesti dexadol
Chodím k ortopedovi už týždeň beriem infúzie guajacuranu každé ráno k tomu večer tabletky
Na cvicena idem až o 2 týždne a na Neurológia tak isto lenže nic mi nepomáha mam zavrate pocit na zvracanie ťažko sa mi dýcha a ortopéd mi nejak veľmi nechce pomôcť iba s tými infuziami keď som sa ho spýtala ci mi nemôže sam napraviť chrbticu tak iba na pozeral podotýkam tie infúzie nie sú zadarmo a ani neviem ci mam chodit ďalej velky pokrok v tom nevidím mal niekto z vás niečo podobné? Ako dlho ste to riešili? Na internete čítam ze takto môžem byť aj rok lenže už som z toho fakt psychicky únavena ruky si necítim a niekedy tvar
Tie zavrate sú niekedy aj celý deň

pink_lady
8. mar 2024

to beries naraz aj sirdalud aj guajacuran? vsak to musis byt odpalena...Treba Ti neurologa ale hlavne rehabilitacie,...A lieky co najmenej, radsej suche teplo...ale ano, je to na dlho

zuzkaa1991
8. mar 2024

@era123 kvalitneho fyzioterapeuta a masera
rehabky máloktore dokazu pomoct ale musia lekari predpisat ja som tak chodila a ked som na rehabke povedala napravte ma tak na mna kukla 🙈jasne ze som sk zaplatila fyzio aj masera dokonca maserka na rehabku cca 30min ci koľko masírovala ze ked chcem dobru ze sj ju mam objednať súkromné 🤣🤣🤣

barbora854
8. mar 2024

Hej je to na dlho aj na roky treba si nato zvyknúť a teraz čo najviac oddychovať
A sirdalut a guajacuran sa súčasne neberú 🤦🏻‍♀️cvicit masírovať ísť ku chiropraktikovi za priplateny skorší termín

luccija
8. mar 2024

@era123 mne pomohla, až 15 infuzia vtedy sa mi uvoľnili svaly a blok povolil.K chiropraktikovi nechoď ja som hypermobilna a mohol by viac poškodiť ako pomôcť.potom, keď sa tu skludni na fyzioterapiu.Mala si robené mri?

era123
autor
8. mar 2024

@luccija nie iba röntgen a brali mi krv 2x ale nič viac vôbec ani neviem ku komu mam ísť aby ma dal do kopy ..po tých infuziach mi je ešte horšie ako lepšie

era123
autor
8. mar 2024

@pink_lady ved už 2dni ma neskutočne boli žalúdok ani najest sa nedokazem najhoršie je to ze mam doma malé dieťa a v noci niesom vôbec schopná vstať k nemu pretoze keď vezmem tie všetky tabletky mňa do pol hod vypne .. a keď som to hovorila lekárke tak ze ona to mala to isté že keď dostanem záchvat a nemôžem dýchať a mam si ľahnúť na zem a to pomôže a ze priateľ má ísť na Ocr s malým kým sa ja nedám do kopy aspoň trochu lenže on teraz nastúpil do inej práce. A zas nebudeme riskovať ze ho vyhodia

era123
autor
8. mar 2024

@barbora854 mali ste aj zavrate a ako dlho co vám pomohlo? Ja ani neviem jak mam cvičiť aby ma neseklo už úplne

renata27322
8. mar 2024

@era123 skús rehabilitačnej doktorke, ja mám medzi lopatkami miernu skoliozu a dosť mi to zasahuje aj krčnú chrbticu, akurát v septembri som bola na rehabilitácia a tie mi pomohli. Mala som aj masáže s vaukovymi silikónovými bankami, kúpila som si aj domov a je to super na uvoľnenie.

pink_lady
8. mar 2024

daj si aspon helicid na lacno, to ti ochrani zaludok. A sirdalud len na noc, mne ho dal tiez neurolog ale to uplne k.o. po nom som bola. A tiez zaludocno crevne bolesti neskutocne.

era123
autor
8. mar 2024

@renata27322 idem až za 2 týždne trvá mi to už mesiac obvodná mi dala guajacuran a nič lenže dnes mi je od infúzie fakt strašne ťažko sa mi dýcha boli ma chrbat a pichá ma pri srdci

era123
autor
8. mar 2024

@pink_lady v lekárni mi dali actilac tak uvidíme od bolesti už mám depresie fakt nevládzem ešte k tomu s malým som sama a tie zavrate to strašne niečo už mám strach ze dakde odpadnem a mali pri mne na zemi

gemerka17
8. mar 2024

@era123 chrbtica. Problém, ktorý má každý človek. Nevýhodu je, že ti lekár pomôcť nevie, vieš to iba ty sama - tvoje úsilie a peniaze. Cvičiť, cvičiť a cvičiť pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta (platíš), masaze alebo mäkké techniky na uvoľnenie svalstva (platíš), možnosť skúsiť aj vysokointenzivny laser (platíš). Neurológ ťa vie poslať na magneticku rezonanciu, aby sa videlo čo tam máš. Je to podklad na rehabilitácie, ktoré si zaplatíš. Nič iné ti nepomôže a iná cesta nie je. Ortoped je úplne zbytočný. Rehabilitácie cez poisťovňu ešte viac. Môže jemne pomôcť elektroliečba, ale je to fakt minimum. Kvôli zavratom treba absolvovať aj MR mozgu.

era123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
falbala132
9. mar 2024

Co ti k tomu mozem z vlastnej skusenosti povedat, tak k neurológovi s tym absolútne nemusíš chodit, ja som bola a zaplatila som za to, ze mi poklepal po kolene a povedal ze z neurologického hľadiska je to v poriadku a mam si zaplatiť súkr. fyzioterapeuta. V podstate to co baby písali vyssie. Tak uz som objednaná a dufam, ze mi konecne pomôže.

falbala132
9. mar 2024

A este - Sirdalud a Guajacuran sa spolu uzivat moze. Mne to takto lekar kázal uzivat ked mi bolo najhoršie.

era123
autor
9. mar 2024

@falbala132 a tiež ste na tom tak ze si necítite ruku? Skúšala som nejaké cviky ale pomôže mi to iba na chvíľku cely den ma boli chrbát a cítim také tlaky v hlave

luccija
9. mar 2024

@era123 keď si necítis, alebo Ti tŕpne, mravenci tak máš pricviknuty nerv.Som prekvapená, že Ta neposlali na mri.Zatial len teplo a lieky na uvolnenie

era123
autor
9. mar 2024

@luccija poslali ma len na neurológia ale až 21.03 tak neviem co ma čaká tam este

falbala132
9. mar 2024

@era123 mna neurológ poslal na rtg a nasledne s tym snímkom na Fyzio. Ruku si citim, len mi v nej občas pri dlhšom čítaní napr. knihy, ako mam ohnutú hlavu, brní a tiez mam tlak v polovici časti hlavy.