Krátkodobé užívanie Xanaxu

3. máj 2024

Ahojte, mam za sebou tazsie obdobie, a dr mi kazala uzivat xanax, 2 tabletky na 10 dni a ukoncit liecbu nahle... Teda bez vysadzania. Avsak citam v pribalovom, ze nikdy sa nahle nesmie urobit.

Skoncili ste niektora s uzivanim nahle a bolo vsetko ok?

guudy
3. máj 2024

Pri kratkodobom uzivani sa moze vysadit aj zo dna na den.

bale1rinka
3. máj 2024

ja som mala xanax na bolesti chrbtice
takže áno, potom som išla na nervové znova a z nervového k rehabilitačnému lekárovi a už som riešila problém, nie ho potláčala.

betulinka1
3. máj 2024

Tak 10 dní je nič. Potom aj záleží či ti dala 2x 0,25mq alebo si brala napríklad 2x 4mq. Niektorí šialenci dávajú xanax alebo neurol pacientom aj na niekoľko mesiacov (už som čítala aj o dvoch rokoch tu na MK v jednej téme), tak to je jasné, že nemôžu zo dňa na deň vysadiť.

autor
3. máj 2024

@betulinka1
@bale1rinka
@guudy to je vlastne 2x 0,5mg.

guudy
3. máj 2024

Pokojne si ich davaj❤️

luccija
3. máj 2024

Áno, to len tu sa často z ukludnovakov robí droga.
Mne povedala gynekologicka, že ona pravidelne pár berie dní pred menzesom Lexaurin.Tie dávky čo si dávame sú nič neboj sa na to, tie lieky sú, aby skludnili pomohli

lenka098123
3. máj 2024

@luccija tie “ukludnovaky” naozaj sú ako droga, abstinenčné príznaky bývajú veľmi silné a čudujem sa, že ich odporúča na pravidelné užívanie ešte aj lekár.. sú oveľa lepšie a zdravšie spôsoby ako upokojiť myseľ.

luccija
3. máj 2024

@lenka098123 abstinenčné príznaky sú pri dlhodom užívaní mesiace, roky.Kazdy tetanik či človek s úzkostnou poruchou a pod by ho mal mať doma pre prípad núdze.Ano, sú aj iné možnosti meditácia, šport, čaje, ale ver, že nie vždy pomôžu.
Ja ho nepropagujem, ale je to liek na tenziu, úzkosť a, keď ho lekár predpíše odobri nie je dôvod sa toho bat

autor
3. máj 2024

@guudy
@luccija Oki, tak dakujem! ❤️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. máj 2024

@luccija Ano, su ako droga, preto ich treba uzivat s opatrnostou, pretoze je to dobry sluha, ale zly pan. Ked poznas lepsie a overene metody na urgentnu uzkostnu poruchu, ktore Ti pomahaju, tak si ich kludne aplikuj. ❤️🙏🏻

marsmykkok
3. máj 2024

@lenka098123 no daj tie spôsoby ak máš vážne stavy, zvedavá som... Ak je ti už zle, také blbosti ako pozitívne myslenie, prechádza v prírode, relaxácia (čo sa ti ani nepodarí lebo nevypneš) naozaj nefungujú... To je podobné ako rozdiel medzi depresiou a zlou náladou, Zlú náladu zaženieš napríklad zákuskom alebo že si pekné niečo kúpiš alebo zavoláš kamarátke, ale depresiu nie.

autor
3. máj 2024

@marsmykkok presne! Hlavne, po nejakej cerstvej traume...

lenka098123
3. máj 2024

Nemám v úmysle sa hádať, sú zástancovia týchto benzo sračiek a samozrejme aj odporcovia. Treba si uvedomiť, že tieto lieky sa stali populárnymi niekedy v 70tych rokoch (válium atď) a čo ľudia robili predtým, ako tieto lieky existovali? Prežívanie dobrých, ale aj zlých, či veľmi ťažkých pocitov patrí k životu. To, či sa rozhodneme tieto pocity prežiť a zabojovať alebo len utlmiť pomocou liekov, je na každom z nás, len si prosím vždy precitajte aj mechanizmus ich fungovania a najmä vedľajšie účinky. Už len tu na konikovi je x skúseností, ktoré hovoria za všetko. A k tomu, že doktor to odobril-doktori dnes často predpisujú benzo lieky na všetko, bez poriadneho vyšetrenia, viď príspevok vyššie xanax na bolesti chrbtice, či dokonca na PMS 🙈

betulinka1
3. máj 2024

To je uplne nic 0,5. Kludne to dober ako povedala dr a vysad. Tych desat dni to bezne davaju napr. po smrti blizkeho, moj otec tak bral. Len na tie prve dni a prežitie pohrebu. Po pohrebe si uz ani jeden nikdy nedal.

marsmykkok
3. máj 2024

@lenka098123 vieš čo urobili ľudia v minulosti? Obesili sa. Bol to bežný spôsob ukončenia života, každý niekoho takého poznal. Ľudia neboli silnejší ,len to neriešili liekmi a psychológmi, ale vyriešili to trvalo a zobrali si život.

autor
3. máj 2024

@lenka098123 Tak si nedavaj nic ani na bolest, ani na zapal a vydrz to... Resp. chod sa prejst do lesa a mozno to prejde. Alebo cvic jogu na odstranenie zapalov tele. 😄
Teraz bez srandy.
Ak si nezazila uzkostnu poruchu, tak pekne ta prosim, nedavaj nevyziadane rady. Toto nie je sranda!

autor
3. máj 2024

@betulinka1 Ano, aj ja potrebujem iba na prvu pomoc.

lenka098123
3. máj 2024

Zažila som úzkostnú poruchu a aj panické ataky na sebe a bohužiaľ aj dôsledky užívania benzo liekov na svojom blízkom. Nebolo to mienené ako nevyžiadaná rada, naozaj, skôr len reakcia na niektoré dôvody užívania týchto liekov v dnešnej dobe…

koniarova
3. máj 2024

@lenka098123 úzkostnú poruchu si zvládla bez liekov? Bola to ozaj úzkostná porucha? Diagnostikovaná lekárom bez liekov?

lenka098123
3. máj 2024

@koniarova áno, podobne, ako sa píše napríklad v tomto článku-dôležitá je dobrá terapia a duševná hygiena. https://aktin.sk/uzkostna-porucha-ako-sa-prejav...