Kovová pachuť v ústach - príčina

8. apr 2021

Ahojte mal niekto dlhodobú kovovú pachuť v ústach s tým že to bolo bez nejakej vážnej príčiny ?

simsalabim
8. apr 2021

U mna to bolo tehotenstvom v prvych tyzdnoch.

nely1704
8. apr 2021

tehotenstvo

dzinka777
8. apr 2021

Tehotenstvo u mna a tiež tehotenská cukrovka

autor
8. apr 2021

Bozeee prečo hneď všetko musí byt tehotenstvo . Keby viem že som tehotná tak tu nepíšem . Píšem DLHODOBA pachuť

nika23t
8. apr 2021

U mňa vedľajšia reakcia na lieky, ale nepamätám si názov. Len viem, že ma to trochu vystrašilo a ze to bolo uvedené aj v pribalovom letáku. A trvalo to celý čas, kým som ich užívala.

autor
8. apr 2021

@nika23t no lieky neberiem :/ ak to bude pár dni ešte pokračovať určite sa chystám k dr .. len kým pôjdem chcem byt trosku kludna .. keďže mám malé dieťa bohvie kedy sa dostanem . Iné príznaky resp zdravotne problémy nemám ... teraz som tri dni vôbec nemala pachuť a dnes zas

nika23t
8. apr 2021

A nebola si v poslednej dobe pri zubárovi? Aj to môže mať súvislosť. Alebo celkovo stav ústnej dutiny, napr. vznikajúci kaz alebo dlhodobé užívanie vitamínov. Tak snáď lekárka rýchlo zisti príčinu...

autor
8. apr 2021

@nika23t nie nebola . Ale tiež ma napadla zlá ústna hygiena lebo je pravda že pro malej si niekedy večer zuby umyt nestihnem..

viktoria1425
8. apr 2021

Ja som to mala z vitaminov. Ale ked som vymenila vitaminy mam to uz len obcas.

autor
8. apr 2021

@viktoria1425 len neberiem nejaké železo alebo take . Beriem len vitamin D

sisa_s
8. apr 2021

Kolko vitaminu D beries? Predavkovanie D sa moze takto prejavit tiez

autor
8. apr 2021

@sisa_s jeden denne

sisa_s
8. apr 2021

Aka sila? Daj presne pripravok, malo by tam byt cislo 1000, 2000atd

autor
8. apr 2021

@sisa_s 2000iu predpísal mi ho lekar v októbri do konca apríla jeden denne . Často dokonca aj zabudnem

sisa_s
8. apr 2021

Tak to nie je velka davka, ako baby spominaju, vylucit tehotenstvo teh.testom pre istotu, objednat sa k zubarovi, pozriet stav chrupu, ak nic z toho, az potom riesit obvodaka/orl 🙂 nech zbytocne sa nerobia vysoko odborne vysetrenia a pricina bude v tehotenstve alebo zuboch 🙂

autor
8. apr 2021

@sisa_s tehotná som neni na 100% a chrup myslím žeby mal byt tiež ok nemám pocit že mám kazy.. bola som naposledy u zubára b auguste keď mi vyťahoval nerv zo zubu

sisa_s
8. apr 2021

Tak skusit zavolat obvodakovi, co na to povie

autor
8. apr 2021

@sisa_s ďakujem

evaachesa
8. apr 2021

Najlepšie urobíš keď zavoláš lekárovi a opýtaš sa jeho 🙂

marienka1989
8. apr 2021

Ja som mala kovovú pachuť v ústach ako príznak covidu....

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. apr 2021

2 týždne ...

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. apr 2021

@matkamirko nie covid to nie je 100%

panelacikova
8. apr 2021

autorka: ja to mávam. dlhé roky. príde-odíde. dodnes neviem, z čoho. viem, že trpím chronickou boreliózou a zníženou imunitou. ostatné problémy, ktoré mám, sú vo vlnách-fázach, myslím tým ochorenia. napriek tomu tá pachuť sa zjavovala ako v akútnej forme ochorení, tak aj v remisiách... trpím aj refluxom, možno z toho? že ten žalúdok nefunguje na 100%? netuším 🙂

panelacikova
8. apr 2021

a autorka, ešte čítam diskusiu... ak píšeš, že to máš 2 týždne, tak to nie je dlhá doba a fakt môže ísť o covid 😀 😀

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
8. apr 2021

@panelacikova dlha doba myslene tým že nie je to 2-3 dni .. a covid aj tehu vylúčené

diewcatqoo
8. apr 2021

Otazka odveci: nejedavas piniove oriesky? Ja som takto mala asi mesiac kovovu az horku chut v ustach a uz som bola zufala, lebo to bolo fakt neprijemne a hnusne. A potom som vygooglila syndrom piniovych orieskov a bolo to ono. Prestala som jest piniove oriesky a do cca dvoch tyzdnov mi to potom preslo.