Kortikosteroidný sprej Nasonex

9. nov 2023

Práve som si po týždňovom užívaní všimla, že ho po otvorení treba spotrebovat do 14 dní. Ja ho mám otvorený už asi pol roka 🙈 Zatiaľ žijem 😀 len či má význam si ho ešte dávať, neviete niekto? Je to sprej do nosa, neviem čo sa v ňom môže pokaziť po otvorení keď sa vlastne ani neotvára len stláča aby vystrekol, nie je to ako napr. sirup na kašeľ...

rachel36a
9. nov 2023

Syn ho bral a na orl mi povedali ze si ho mam nechat a ak by znova dostal nadchu tak hned nasadit...tak asi moze byt dlhsie

daniela1911
9. nov 2023

Určite nemáš iný príbalový leták..
Spotrebovať do 2 mesiacov.
Ak si nepoužila viac ako 14 dni, pretrep a striekni povedľa zopárkrát.

autor
9. nov 2023

@daniela1911 ach áno, chcela som napísať 2 mesiace a napísala som 2 týždne. Tak ale spotrebovať do 2 mesiacov po 1. použití znamená, že už by sa nemal užívať keď som ho používala pred pol rokom. Či ako si to myslela?

neson123
9. nov 2023

Ja tiez pouzivam sem tam rano, a prvy krat som pouzil pred pol rokom, nemam ho ani v chladnicke, cize dam si predpisat novy radsej

daniela1911
10. nov 2023

Ja ho dávam predpisovať vždy nový - na dieťati nebudem robiť pokusy. Nehovorím, že uškodí, ale určite z nejakého dôvodu to tak určili, ak má pomôcť.
Napr. sebe som minule striekla ten “po záruke” nestalo sa mi nič ale či bol účinný neviem. Trochu mi nos odľahol ale viac neviem 🙂