Korona - upchaté dutiny

savanna
29. mar 2022

Zienky, konci mi korona, ale zostal mi neprijemny symptom, upchate dutiny, zalahnute v usiach.
Davam si sprej s morskou solou, solmucol, zatial moc nepomaha, poradte, co by som este mohla vyskusat, nech sa mi to trochu uvolni. Dakujem.

leny53024
29. mar 2022

@savanna ahoj, mne lekarka predpisala uniflox kvapky pomohli 😊

loliki
29. mar 2022

@savanna Modafen, Sinupret

dori2
29. mar 2022

@savanna mne teraz zachranuje zivot v nadchovim smere vyplach dutin koncickou. odporucam- ani spreje ani inhalacia śanej vody nespravili taky zaztak.

petamich
29. mar 2022

mne pomohol Sinupret

iveta1999
29. mar 2022

Sinupret akut tabletky 3 krat denne, striekat do nosa sprej s morskou solou alebo Vincentku, eukalyptusovy esencialny olej par kvapiek do aroma lampy, naparovanie nad horucou vodou s tymianom alebo s par kvapkami eukalyptusoveho esencialneho oleja, Muconasal sprej... treba vyskusat kazdemu zaberie nieco ine... a este mi pomaha ked robim jogovu poziciu pes 🙂, som hlavou dole otocena a zhlboka dycham, vzdy vytecie nieco von z nosa, najlepsie predtym zvlhcit sliznicu nosa sprejom alebo naparovanim 🙂

diankalenka
29. mar 2022

@savanna Určite Sinupret tabletky. Veľmi pomohli.

roja01
29. mar 2022

Po covide sme dutiny museli riesit antibiotikami. Samozrejme k tomu vyplach slanou vodou a pod.

tanika
29. mar 2022

@roja01 mozem sa spýtať , po akom čase od covidu Vám nasadili atb , aký bol váš problém s dutinami?
A ake atb mám pomohli ? Ďakujem moc , mám problém po covide

tanika
30. mar 2022

@roja01 poprosim vás alk si nájdete čas ? Čo Vám
Zabralo na tie dutiny po covide ? Ja po
Mesiaci od covidu nie a nie dobre . Bolesť tlaky v celé už číre hlieny , rtgdutin že len opuch nosovej sliznice . Voľne vzdušné . Crp 2,1 , koreň nosa ma boli . Juj do Na nervy .

lagunka0000
30. mar 2022

žienky mne čo jedine zabralo bol teraflu čaj, a olynth do nosa, mala som aj antibiotiká sumamed a isoprinosin.

roja01
30. mar 2022

@tanika to nie ja som mala, ale blizky rod.prislusnik. Musela som sa opytat. Nebyvame spolu. Dostal Zinnat 500mg a to mu pomohlo.

tanika
30. mar 2022

@roja01 ďakujem mic. Ten mám od dnes sj ja a to som pred mesiacom pri covide zapale dutin mala suprax a týždeň dva bolo celkom bolo dobre a potom opäť sa dutiny ozvali dávali už len kvapky atb , preplach mor.voda kortik. Sprej nic nepomáha hlieny už nemám farebne už sú číre sle tlak a bolesti oblasti čela , koreň nosa , aj tvar a zatekaju hlieny trocha .
Prosim nevieš ako to mal on ? Mne dal teraz Na Orl že na 5 dni a uvidíme či pomoze slebo to že vraj bude chciet len Čas. No hruza .

roja01
31. mar 2022

@tanika viem, ze mu to behom par dni pomohlo. U teba to skor vyzera tak, ze to mas "zaseknute". Mozno by pomohlo aj velmi silne suche teplo z blizka posobit zvonka, min.5xdenne viac minut. Este je dobra aj Zepter lampa a svietit na viacero miest na celnych aj licnych (ci prinosovych) dutinach. Viackrat denne cca 3x-4x po 2 min na jedno svietenie.

kikuta
9. jan 2023

@savanna ako vám to preslo nakoniec mám niečo podobne už som z toho na nervy