Kontaktné šošovky a syndróm suchého oka

miskasiska
13. jan 2022

Ahojte, už dlhšie nosím kontaktné šošovky a nikdy som nemala problém, no v posledných 2 mesiacoch ma stále viac trápi syndróm suchého oka. Už šošovky nemôžem nosiť celý deň a musím si dávať kvapky do očí. Je tu niekto, kto mal alebo má podobný problém? Ako ste to riešili?

zuzuliennka1
13. jan 2022

@miskasiska skus sa spytat svojho ocneho, mozno by bolo vhodne vymenit znacku sosoviek, za nejake s vyssim obsahom vody. Nosis denne? tyzdenne? mesacne?

katka708
13. jan 2022

@miskasiska ja som nosila šošovky 13 rokov. Posledný rok suché oči striedali zápaly a infekcie. Očná mi odporúčala nosiť aspoň mesiac okuliare. No pri dioptriach 6 a 7,5 do diaľky to bolo nemyslitelne. Vyriešila to operácia oči...

miskasiska
autor
13. jan 2022

@zuzuliennka1 U očnej som bola včera, zatiaľ sme sa dohodli, že idem skúsiť iné šošovky, z trojmesačných Optima FW na mesačné Pure Vision 2, cez deň kvapky do očí a večer očný gél. Len som chcela vedieť, či tu niekto nemá podobnú skúsenosť a čo mu pomohlo.

miskasiska
autor
13. jan 2022

@katka708 Ja mám podobne vysoké dioptrie a tiež som nosenie okuliarov zamietla. A na akej operácii a kde si bola? išla si do 0 dioptrii? Lebo ja mám veľmi tenkú rohovku a do 0 dioptrii sa to nedá upraviť ☹

jankabenji
13. jan 2022

@miskasiska tiež som dlho nosila šošovky mesačné a v poslednej dobe som už mala často zapálené oči. Dioptrie vysoké a úplne odvyknuta od okuliarov. Aj v mojom prípade to vyriešila operácia...vďaka Bohu za takú možnosť

ichbinich
13. jan 2022

Mala som to iste, zmenila som znacku.
Sla som z AccuVue na Biofinity. A ocny lekar mi stale hovori, ze tie su "Mercedes" na dlhe nosenie 😉
Maju dokonca aj radu Biofinity Energys, na pracu pri pocitaci - co mam.
Ale aj tak, niekedy su mi tie mesacne poobede/vecer nepohodlne, tak si dam okuliare. Alebo prejdem na denne sosovky a tie vobec necitim. AJ teraz prave mam zase denne, lebo prave robim narocnu robotu na pozeranie, tak mi aj tie inak dobre mesacne vadili. S dennymi som OK.

miskasiska
autor
13. jan 2022

@ichbinich A denne mas ktore?

ichbinich
13. jan 2022

@miskasiska
Uf, nejake no-name, vlastna znacka nejakej velkej optiky. Teraz asi od LensBest, nepamatam si. Alebo AquaRubin? (kedze nezijem na Slovensku, kupujem si najma z nemeckych e-shopov).

miskasiska
autor
13. jan 2022

@ichbinich Ďakujem za tip, tie Biofinity ma fakt zaujali. Ešte ak môžem, by som sa opýtala, že aj ja pracujem za počítačom celý deň, ale cez víkendy si dávam pauzu, tak či tie Biofinity Energys sú vhodné aj na bežný deň alebo sa musia používať iba pri počítači.

ichbinich
13. jan 2022

@miskasiska
Ked mam prave "otvorene" tie Biofinity Energys, tak ich mam stale, nerobim rozdiel medzi pracovnym dnom a vikendom. Oni su najma lepsie kvoli tomu, ze pri pocitaci clovek automaticky menej zmurka a zvlhcuje oko. Iny rozdiel tam tusim nie je.
Ale dalo by sa im "predlzit" zivotnost, ked si das cez vikend ine sosovky alebo okuliare, ze budes mat o par pracovnych dni dlhsie tieto specialne energys...

zuzuliennka1
13. jan 2022

@miskasiska urcite k tomuto vsetkemu odporucam davat si na vikendy aj pauzu od sosoviek, a byt v okuliaroch, aby si oci oddychli

sasanka605
13. jan 2022

ja som mala nieco podobne. Najprv trojmesacne, potom mesacne lebo ma rezali oci a mala som suche. Nakoniec nemozem ani denne, postupne sa mi zacali aj zapaly spojiviek a nic na to nepomohlo. Takze teraz len velmi prilezistostne nosim

sasanka605
13. jan 2022

@katka708 prosim ta ktoru si si dala? mam podobne dioptrie a okrem toho ze som posera ani neviem na aky druh operacie pozerat

belaanabela
13. jan 2022

Ja používam. Šošovky krátko cca. 3 mesiace tak neviem moc posúdiť ale tiež mam suché oko ale beriem to tak ze je vykurovacia sezóna, i v minulosti som to mávala-cítila.

katka708
13. jan 2022

@sasanka605
@miskasiska

Baby ja som si to dala robiť pred 11 rokmi. V Nitre. Očné centrum alegretta. Dalo sa mi to na 0 a ešte ostala rohovka dosť hrubá na 1 operaciu. Teraz po 11 rokoch mam na 1.oku 0,25 a na 2.oku 0,5

regas
14. jan 2022

@miskasiska Ahoj,ja nosím šošovky už 25 rokov, zatiaľ som nemala žiadne problémy.. skús vymeniť značku šošoviek.Ja nosím mesačné od Johnson acuve oasys.. sú výborné, hydratačné, vôbec nemám pocit suchého oka.

lucinkaboz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petronellla87
27. aug 2022

@miskasiska ahoj mne tiez pomohlo zmenit znacku sosoviek

belaanabela
27. aug 2022

@petronellla87 opýtam sa keď chcem zmeniť zn.sosoviek musím ísť k lekárovi? Že in mi poradí, odporučí....

petronellla87
27. aug 2022

@belaanabela ja som nesla iba som si vybrala v obchode take co maju viac vody a hlavne su maksie

lucinkaboz
4. mar 2024

Plugy zaviest