Kontaktné šošovky

374andy
Včera o 14:29

Ahojte prosím o radu či to niekto nezažil 😂 nosím kontaktné šošovky 9 rokov, v auguste som mala zápal spojiviek, preliečila som to ale od tejto doby už nemôžem zniesť v ľavom oku šošovku. Skúšala som 2 rôzne značky a vždy ma po max. hodine začne oko bolieť alebo rezať. Chcem ísť na poriadne vyšetrenie, lebo moja očná je absolútne zbytočná lekárka, ale už 2x som písala na stránku a 3x volala a neviem sa ani objednať... Tak zatiaľ aspoň radu , nechápem doteraz som nikdy taký problém nemala. Ďakujem

kittykat22
Včera o 14:32

mas hypersenzitivne oko. Nemyslim si, ze by ti akakolvek lekarka pomohla. Oko sa po zapale brani sosovke. Nemas problemy s nadchou v poslednej dobe?

lucia11kob
Včera o 14:34

@374andy ja si objednávam priamo z optiky, kde objednávam aj šošovky, kvapky ktoré sú aj na zápal aj zvlhčujuce..Tiež som mala problémy so zápalom

374andy
autor
Včera o 14:37

@kittykat22 celý júl som bola totálne chorá, ale že brutálne každý jeden deň v mesiaci mi bolo strašne...vraj kotolňa, v lietadle cestou z dovolenky som ochorela....a na začiatku augusta mi začal problém s očami...a mám aj sople teda lebo syn začal chodiť do škôlky... Tak ale čakala som že keď sa prelieči tak zas bude ok

374andy
autor
Včera o 14:38

@lucia11kob tak len dostať sa na vyšetrenie...skúsim zajtra znova a znova volať

kittykat22
Včera o 14:40

@374andy oci, usi a nos su spojene. Mozes to mat preto podrazdene. Akonahle mas zapchaty nos tak mas aj podrazdene oci - ono to len mozno nie je vidiet. Skus si niecim posilnit imunitu a skus si davat chvilu sinupret. Inak tieto detske choroby su strasne. Ta pokosia na cele mesiace az roky

lucia11kob
Včera o 15:22

@374andy v niektorých optikach, kde objednávajú šošovky, sú aj lekári, ktorí oko vysetria a poradia.

terezka1947
Včera o 17:01

Kľudne ti tento problém môže zostať a šošovky už nebudeš zvládať ako pred zápalom.
Ale jednoznačne je potrebné oko vyšetriť očným lekárom.
Šošovky nech sú z akéhokoľvek super materiálu by sa nemali nosiť dlhodobo a nonstop v oku. A problémy vždy prídu po rokoch,nie hneď sa ukážu.

vkatush
Včera o 20:43

Ja sa objednávam rovno do optiky (FOCUS máš online objednávanie), v niektoré dni tam je doktorka, čo mi urobí vyšetrenia, poradí. A ide to ako hodinky, presne na čas.

sandri
Včera o 20:54

Nosim sosovky uz viac ako 20 rokov. Za toto obdobie sa mi uz 2x stalo, ze som ich nezniesla. Asi po 10 rokoch mi zacalo po vlozeni sosovky jedno oko strasne slzit. Velmi dlho som chodila po lekaroch, kym konecne zistili, ze mam alergicky vysyp na vnutornej strane ocneho viecka. Sposobovali to sosovky. Dostala som na 6 mesiacov zakaz nosit sosovky. Nasledne som musela uplne zmenit znacku sosoviek aj vody k nim. Zial, po 5 rokoch sa situacia zopakovala. Trvalo velmi dlho kym aom nasla znacku, ktora mi alergiu nesposobuje. A desim sa dna, ked mi zacne vadit aj ta, lebo uz nemam nahradu.
Sestra mala tazky zapal spojiviek a odvtedy sosovky vobec neznesie.