Kontakt s pozitívnym

nelly14
21. dec 2021

Potrebujem pomoc.Bola som v kontakte s pozitivnym.Sedeli sme spolu v aute.Na druhý deň som šla na pcr test ktorý vyšiel negativ.Od stretnutia s pozitivnym prešli 4 dní není mi nič len ma tlači na hrudi ale to už aj predtým..Stalo sa vám niečo podobné? Poprípade ci ste sa nakazili alebo nie.

agacela
21. dec 2021

@nelly14 na druhy den ti žiadny test neukáže či si pozitívna … treba aby prešlo pr dni … s pozitívnou osobou som sedela vedľa seba 2hodiny, dcéra sa s ňou hrala, bozkávala, stiskala a nikto nič 🙂

agacela
21. dec 2021

@nelly14 dokonca 2.x pozitívna malú len vybozkavala medzi dverami (ešte nevedela že je pozitívna) a nič 🙂 ale karantenu sme dodržali vždy 🙂

e1i
21. dec 2021

@nelly14 po kontakte s pozitívnym ak nie si ockovana ides do karanteny a na 5ty den na pcr. Ak bude negativny tak 7 dni od posledneho kontaktu si volna. Ak pozitivny tak karantena ešte 10 dni od dna odberu. Nedavno v rpdine 2 pripady takéto, našťastie negatívne

katina02
21. dec 2021

Podľa mňa to bol krátky čas na to, aby ti test vyšiel pozitívny. Isto by som sa taka na nejaký 7 deň dala ešte pre istotu pretestovať

veronikaszabova
21. dec 2021

@nelly14 a naco si sla akoze na PCR na druhy den? Zbytocne, ale uplne 🤦

dietatko2020
21. dec 2021

@nelly14 kolegovia bola tak v aute. Mali ist na sluzobnu cestu, ale jeden kolega bol asi 2 dni nachladeny, tak isiel na antigen, vysledok pozitivny. U druheho sa objavili priznaky presne na 5. den. V aute boli spolu cca 15 min. Kedze obaja ockovani, nemali povinnost ist na testy. Pockaj do 5-6 dna. Drzim palce

renka30
21. dec 2021

Na PCR test sa má ísť najskôr na 5.deň po kontakte s pozitívnym, takže test by som zopakovala. Dcéra bola s pozitívnou spolužiačkou v triede celý deň, rozprávali sa bez rúška (samozrejme spolužiačka o tom ešte netušila až večer jej začali príznaky) a dcéra sa nenakazila. Testovala sa na 5.deň od kontaktu.

katulienkax
21. dec 2021

Je to cele zvlastne lebo moja starsia dcera pozitivna s priznakmi sa cely cas hrala s mladsou aj ked mala priznaky - deti sa nedaju izolovat v malom byte a mladsia sa vobec nenakazila. Este sa dokonca aj pluli a zjapali po sebe ako male deti. Manzel to chytil napriek ospevovanemu ockovaniu, ja zatial tiez nie.

evkamotka
21. dec 2021

A preco si sla na druhy den na pcr? Ze ti ukaze co?
Bezpriznakovy priebeh je uplne bezny a ak si zaockovana obzvlast. Chod na pcr 5-7 dni od kontaktu, dovtedy nevies na com si

mladena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renata1405
21. dec 2021

Nemusis sa automaticky nakazit. Ja som dojedala po pozitivnej dcere dokonca jej lyzicou potom sme este cestovali autom o par hodin mi dala vediet ze je pozitivna a ja som to vobec od nej nechytila.