Konizácia kŕčka maternice

ada2007
28. feb 2012

Ahojte bola ste niektora na operacii krcka maternice ?odstranenie polypu a konizacie plastika krcka maternice?ako ste sa citili po zakroku,kolko to trva?bola ste niektora konkretne v nemocnici onkologicky ustav sv alzbety ,heydukova ul.?

ada2007
autor
29. feb 2012

Ahojte prosim ovite sa ☹ ☹ ☹ dakujem.

jesika26
29. feb 2012

Ahoooj, ja som bola pred tromi týždňami na konizácii krčka LEEP metódou, bola som na súkromnej klinike, kde ma operovali v jeden deň a v ten istý som už išla domov. Samotný zákrok je úplne v pohode, uspia ťa a do pol hodiny prebudia, bolesti som nemala žiadne, bola som ospalá. Asi tak na 3-4 den sa dostavili bolesti, niečo podobné ako ked máš zapálený močový mechúr, samozrejme ešte mám výtok. Histológia v poriadku, na kontrole dopadlo všetko v poriadku, ranka sa hojí..... Ja som bola v Martine (HELIOS).

ada2007
autor
29. feb 2012

dakujem ze sa niekto nasiel,lebo ja sa strasne bojim hlavne tej narkozy ☹ ☹ ☹ bojim sa ze sa budem tazko preberat,lebo som este nikdy nebola na operacii...mozes mi to prosim viac opisat aby ma ten strach trosku presiel dakujem 🙂

bubina76
2. apr 2012

Ahoj,ja som bola na konizacii na Heydukovej pred 2. rokmi. Cela hospitalizacia trvala tusim 3-4 dni. Personal je super,sestricky mile, lekari tiez v pohode, ti mladsi zasranduju,na odlahcenie atmosky 🙂 Uspatia sa neboj,ani nebudes vediet a uz ta budu budit 😉 To prides na salu,lahnes si ja lehatko,nieco sa ta popytaju (napr. ci nemas alergiu na soju),daju tlakomer na ruku,podychas trocha kyslika z masky (alebo ti pichnu nieco do kanyly) a zazelaju dobru noc. Ani nevies ako a budes spinkat 😉 Ja mam za sebou tri zakroky v celkovej anesteze,pokazde to prebiehalo nejako takto. Konizacia je zakrok kratky,uspatie trva asi okolo 20 min. Po prebudeni budes este ospala,ale to je po narkoze normalne. Treba potom oddychovat,lezat,sestricky ti daju infuzku, lebo pit mozes az po 2 hodinach tusim.
Kedy ides?

balli
3. apr 2012

ahoj, ja som bola na konizacii minuly tyzdne, vo stvrtok do nemocnice, v piatok konizacia, v sobotu domov (aj ked lekar mi prizvukoval ze ak ma pusti v sobotu tak musim fakt ze lezat a nevymyslat, lebo inak si ma tam necha este den, dva..). Boliet to neboli podla mna, ja som mala bolest iba ako keby som mala silnejsiu menstruaciu. Je to kratucke a nic stresne. Teraz cakam na histologiu. Snad to bude ok. Drzim paste ak si este nebola...

wanilka8
13. júl 2012

ahojte baby neviem ci mi niekto odpovie ale tak skusim bola som na konizacii v aprili vsetko bolo ze vraj v poriadku moj gynekolog ma nevolal ani na kontrolu ..teraz som zmenila gynekologa a ten chce vidiet vysledky z histologie a dozvedela som sa ze mne nic na tu histologiu neodoslali stretli ste sa s tym niektora?musi sa stale odosielat na histologiu po takej operacii?teraz neviem co si mam o tom mysliet dost ma to prekvapilo.za odpoved vopred dakujem.

reli
16. júl 2012

Ahojte dievčatá! Nemajte strach z konizácie,ja som bola teraz 11.7 bola som v nemocnici 3dni a na 4 deň ma ráno prepustili domov.Bola som na zákroku v Malackej nemocnici a som veľmi spokojná s lekármi aj so sestričkami skutočne je tam úžasný tým.Po zákroku som nemala žiadne bolesti,len v podbrušku som niečo pociťovala,ale nedá sa to nazvať bolesť.Po zákroku je len malé špinenie a bolesť žiadna aspoň u mňa sa nič také neprejavuje 🙂 Preto ak Vám lekár doporučí konizáciu neodkladajte to!Ja som ani nerozmýšľala a hneď som podstúpila zákrok,teraz čakám ešte na histologický výsledok,ale malo by to byť v poriadku,tak ma utešil lekár 🙂 ,ale stať sa môže hoci čo.Preto ešte raz nebojte sa toho zákroku a hlavne neodkladajte ho 🙂 Ahojte

zuzuli27
7. aug 2012

ahojte aj ja som absolvovla minulý týždeň koniazáciu bola som v Dunajskej Strede v sagaxe, samtný zákrok trval 20minút a po 2 hodinách som išla domov a potom som musela mať 3-4 dni klud tak manžel zostal doma... Vôbec to nebolelo ale od včera mám také menšie bolesti v podbrušku ako pri menštruácii a budúci týždeň by som mala mať výsledky... krvácala som máličko na intimku asi dva dni a teraz vôbec... a presne netreba odkladať zákrok ja som mala vždy výborné výsledky a po pôrode mi vyskočila 3a stupeň, neviem čím sa to spustilo ale hlavne je, že je to reč a dúfam, že ce
é




😵

olivia123
11. aug 2012

@jesika26 ahoj, prosim ta ako dlho si krvacala po operacii LEEP metodou. A kedy sa moze zacat snazilkovat? A este jedna otazka, bola si aj PN alebo isla po operacii do prace? Dakujem za odpoved

kika9999
16. aug 2012

ahojte,mne robili konizaciu pred 2 dnami,a robili mi ju lokalne....nebolelo to ,ale bolo to dost neprijemne.....na kontroly chodim pravidelne,dost ma to prekvapilo ked mi vysla cytologia 3-4. hned ma objednal na jednodnovku a aj mi to robil moj gyndo. cakam teraz na vysledky histologie. a bojim,bojim..... ☹

barlicka
9. okt 2012

Ahojte ja idem o tyzden ako ste dopadli dievcata ??? Trochu sa bojim ale zatial to beriem tak ze sa stalo co ma byt a hotovo bude dobre 🙂 😉

tina1311
10. okt 2012

@wanilka8 ja som bola na konizacii pred 4 rokmi a mali by to poslat na histologiu predsa no mne poslali to je cudne ved koli tomu to vyrezu aby vedeli ze ja to trocha aj zo zdraveho no ja to pisem tak neodborne ale malo by sa to tak robit

alllias25
12. okt 2012

ahojte baby, ja som bola na konizácií pred 3 dňami na heydukovej, všetko prebehlo v pohode. Jeden deň som prišla, druhý bol zákrok a tretí som šla domov. Po zákroku som nekrvácala, akurát mám malé bolesti v podbružku ako pri cykle, ale ako čítam vyššie je to v poriadku 🙂
Mám zopár otázok, ak vie niekto poradiť:
- je normálna bolesť v podbružku po takom zákroku?
- ako dlho ste boli po zákroku doma na PN? môžem ísť po 6tich dňoch do práce, mám sedavú prácu?
- kedy by som sa už mohla tak viac hýbať, som inštruktorka zumby a neviem, kedy môžem cviciť
ďakujem vám za reakcie a tie, ktoré sa ešte len chystáte, nemáte sa čoho bát 🙂

slavka000
12. okt 2012

ahojte mna caka tiez konizacia krcka maternice a chcem sa opytat ci niekto ma hpv virus ak ano preco sa vsade pise ze je to pohlavna choroba?diky

grepka205
19. okt 2012

Ahoj, mna tiež čaká konizácia krčka maternice, neviem ako to prebieha, ale chcem to mať už čím skôr za sebou, vírus HPV sa prenáša len pohlavným stykom - ale samotný vírus nie je ,,choroba,, , len spôsobuje choroby, ako je rakovina krčka maternice a taktiež genitálne bradavice. Je ich viacero druhov vírusu HPV. A bohužiaľ slabší jedinci ako aj ja s oslabenou imunitou nedokážu s vírusom bojovať. Preto je dôležité imunitu posilňovať a to nie len tabletami a vitamínmi, ale vyváženou stravou, pohybom, otužovaním, výborné sú sauny všeho druhu a hlavne dievčence pozitívna myseľ... 😎, čo u mňa veľmi ťažko ide, no ale hádam sa to upraví a držím všetkým palce. Ale jedna vec by ma zaujímala, keď budem po konizácii, a naďalej budem mať oslabenú imunitu a budem mať styk s priateľom, ktorý má v sebe tiež vírus HPV, tak som v riziku, že zasa budem mať výsledok cinIII, to by som nerada, čo teda robiť, a navyše ešte keď nemám dieťa a veľmi ho chceme????

mahulena369
25. okt 2012

ja som prave po konizacii. na jednodnovej klinike. Cely zakrok aj s uspanim 2 hodiny, potom som šla domov. Nič hrozne, len treba dodržat klud po zakroku. Trochu bolesti, ale naozaj mierne a pokial sa nehybeš prve dni tak pohoda.

zuza.m
5. nov 2012

baby mam pred zakrokom (sliač) zaujimalo by ma kolko ste po zakroku odpočivali??moja gynok. povedala že po zakroku musim 2tyž ležat ,sediet vobec a chodit čo najmenej.ako tu čitam nikto ste sa nezmienili že by ste boli tolko PN.ja som na materskej a neveim si predstavit ako pri dvoch detoch a domacnosti budem ležat tolky dlhy čas.dakujem.

mahulena369
5. nov 2012

@zuza.m mne to robili 23.10., od vtedy som doma, viac menej som bola v polosede , ale sem tam som aj chodila.Posledne 2-3 dni chodim, ale je fakt že od 6-7 dňa krvacam, udajne sa to horšie hoji, ale neviem či by to neprišlo aj tak, keby som len ležala. Rozhodne nemožeš min. 3 tyždne nič tažke zdvihat, takže zobrat maleho na ruky nehrozi. Mne to už raz robili , davnejšie, tiež som bola na materskej, presne malí boli chorí, vysoke teploty,nemohla som len tak ležať a potrhali sa mi stehy, museli mi to zastavovať, ale nič dramaticke len nepríjemne. Prvý tyžden ale musiš u seba niekoho mať, doporučujem.

sotia
5. nov 2012

ja som bola tiež, zákrok v pohode, horšie je čakanie na výsledky.akurát potom sa aspoň mesiac šetriť. Po troch rokoch od zákroku som bola tehotná, jasné, že mi musela byť robená serkláž a tehu som musela ležať, ale donosili sme sa...držím palce

zuza.m
5. nov 2012

dakujem baby.budem mat mužika doma ,ale aj tak neviem ako to bude s malou je namna dost naviazana a teda neobsedi skoro vobec.

janulka34
25. nov 2012

Ahojte všetky.Vela som sa tu dočítala o tom zákroku.Mna to čaka za dva dni a mam stoho velký strach. ☹

dedikatessa
25. nov 2012

Ja som bola na konizácii v Juni a prebehlo to velmi rychlo a naozaj dobre. Na druhy den som bola este trosku unavena z narkozi ale inak som ani nevedela ze som bola na zakroku. Vsetko sa pekne zahojilo a mesiac po zakroku som hned otehotnela. Dovtedy som stale krvacala z krcka a ani sa nam nedarilo otehotniet. Mne osobne to pomohlo. 😉

enya00
25. nov 2012

@ada2007 ahoj ja som bola pred 6 rokmi uz tak zavcasu som to mala ☹ bola som vtedy este v saly v nemocnici a umna to nebolo nic strasne,narkoza ok dokonca som nemala ani bolesti,netreba sa toho bat 🙂

grepka205
26. nov 2012

@dedikatessa
Mesiac po zákroku si otehotnela? A si si istá, že si bola na konizácii - veď 6 týždňov sa to len hojí. A tých šesť týždňov nemôžeš mať ani styk, ani kúpať sa, cvičiť a tobôž nie otehotnieť - odporúča sa najskôr 6 mesiacov po zákroku. ☹
Neverím, že by to nejaký doktor dovolil, veď to je nenormálne riziko.

blondiee83
26. nov 2012

@dedikatessa no ak si bola vážne na konizacii a uz mesiac po tom si otehotnela, tak to je riadne nezodpovedné. Jednak ako to písala @grepka205 nado mnou - len hojenie trva minimálne 6 týždňov, čiže ste nemali mat žiadny sex a uz vobec nie sa pokusat o babatko. Vôbec sa nebojis, že by krcok nezvládol tehotenstvo? Však je oslabeny, nemusi spĺňať svoju funkciu - a tebe hrozí predčasný pôrod. Mne tri roky po konizacii doktorka sleduje pravidelne krcok na každej jednej poradni - či je všetko v poriadku. Neviem si to predstavit po mesiaci - takto ohroziť bábätko aj seba.

grepka205
26. nov 2012

@blondiee83 mňa ešte len konizácia čaká, teraz v stredu, dosť sa bojím, ale môj gynek. je zlatý a všetko mi dopodrobna opísal, ty už máš dieťa po konizácii. Ďakujem za odpoveď.

blondiee83
26. nov 2012

@grepka205 Teraz som tehotna - v 6.mesiaci, nastastie krcek je v najvacsom poriadku a vyzera to slubne. A operacie sa neboj, ja som sa tiez bala, ale musim povedat, ze uplne zbytocne. posledne, co si pamatam, ze ma tam dole nieco chladilo (asi nejaka vodicka na dezinfekciu) a potom uz len ako sa ma pytaju na izbe, ci sa viem postavit na nohy a prejst len podopieranim (nevedeli ma dotlacit az k posteli) alebo ma maju odniest na rukach...a ja som im odpovedala, ze prejdem...a ptoom este, ze sa citim ako opita 😀 taky pocit to bol...lahla som na postel a spala, poobede som sa zobudila, bola som malatna, tazko sa mi pretacala hlava z jednej strany na druhu. ale nic ma nebolelo, ani tam dole - mierne stipkanie, ale take mierne, ze to clovek aj prehliadne.Krvacat som krvacala minimalne. Takze sa nemas vobec coho bat, ja som doma trosku este oddychovala a asi po 4 dnoch som rovno sla aj do prace.

grepka205
26. nov 2012

@blondiee83 a smiem sa spýtať koľko máš rokov, a či si už dieťa mala pred tým, ja mám 34 a ešte dieťa nemám, ale už tento rok sme sa od leta pokúšali a potom hop prišli mi zlé výsledky, tak ma doktor stopol, že teraz nemám ostať tehotná nakoľko mám zlé výsledky a biopsia odhalila cin III, takže som nebola bohvieako nadšená ako asi každá z nás , ktorá má alebo mala tento problém ☹ , a zatiaľ to máš v pohode, žiadne riziko? Mám sedavú prácu, robím v kancelárii, tak by som asi po týždni relatívne mohla ísť aj do práce. Mám rada pohyb a docela rada chodím do fitka, kedy by som asi mohla ísť cvičiť a ešte jedna otázka @blondiee83 to studené ti asi len zmrazovali, alebo ti robili konizáciu, čiže odstránili ti skalpelom kus chorého tkaniva? Ďakuuujem ti za odpovede a povzbudenie, veľmi to pomáha 😉

blondiee83
26. nov 2012

@grepka205 ahoj, mám 29 rokov, tehotna som prvýkrát 🙂 A zatial je všetko v poriadku, hlavne ten krcok - pani doktorka mi presne min. tyzden v piatok povedala, že sa drží skvele a je spokojna. Tak dúfam, že to tak aj zostane 🙂
Tiez som robila v kancelárii, čiže nic namahave, aj preto som po pár dňoch šla naspäť do roboty. Konizaciu som mala stopercentne - to studene mi totiz vystrekli na poštu zvonku, to bolo posledne, čo som si pamätala pred tým, ako začala narkoza účinkovať - preto som písala, že pravdepodobne to bolo na dezinfekciu. Aj na prepustacej správe som mala LEEP konizacia - čiže na 100 %. Tuším som taktiež mala cinIII. Nic sa neboj, je lepšie odstrániť to hned, akoby sa to malo šíriť ďalej a urobiť väčšie sarapaty. Ani sa nenazdas a uz sa budete pokúšat o bábätko. to veľmi rýchlo prejde. Čo sa fitka týka, tak to ti neviem povedat - ja nie som moc cvičebny typ 😀 ale lekár ti povie. Drzim palce a ozaj sa ničoho neboj.

dedikatessa
26. nov 2012

@grepka205
@blondiee83 Milé zienky, dakujem za vycitky, ale to by ste asi mali nechat na mna. Mozno som sa zle vyjadrila.Takze na zakroku som bola 21 juna a niekedy v polovici augusta sme mali prvy styk po zahojeni, az po kontrole kedy to doktorka schvalila. No a hned som aj otehotnela co sa nam dovtedy nedarilo. Myslim si ze obavy mame kazda z niecoh ineho a nemyslim si ze je to nezodpovedne voci dietatu, mala som to pekne zahojene a vravim cely zakrok aj doba liecenia prebiehali v uplnom poriadku 😉