Komorové extrasystoly - skúsenosti

7. sep 2021

24 hodinový EKG mi zachytil KES v počte 81. Vyzná sa niekto je to v norme ?? Kardiologicka má odbila s tým,že je to v poriadku,no chcela by som vedieť,či má niekto s tým skúsenosť, nakoľko tie extrasystoly zle znasam. Ktoré extrasystoly sú závažnejšie komorové,alebo predsienove. Google mi toho veľa nepovedal,tak ,či sa v tom niekto nevyzná. Ďakujem

llenka014
7. sep 2021

Ahoj tiež som to mala ja som ich mala 66 je to v norme ešte neboj

sisa_s
7. sep 2021

Ak kardiologicka povedala, ze je to v poriadku, tak je to v poriadku, ona ma z odboru atestaciu...tu mas klasifikaciu KES, ty mas teda typ 1, vidis, ze je to najmenej zavazne...inak sa to da riesit katetrovou ablaciou, ine vysetrenia u kardiologa si mala? Echo, zatazove testy?

autor
7. sep 2021

@sisa_s katetrovu ablaciu už mám za sebou kvôli tachykardii

majamat
7. sep 2021

ja som mala za 24 hod 1366 extrasystol.
kardiolog mi vysvetlil, ze hoci tam su, nie ej tam ziadna komplexna poruchua, co by stala za rec. teda nepovedal to takto. ide o to, ze to nie je nic vazne a ze najpravdepodobnejsie je to sposobene mojou nadvahou. a teda v tom case som uz extrasystoly asi rok nepocitovala. len nahodne som to spomenula mojej ovodacke pri preventivke, preto ma povysetrovali

iwesska
7. sep 2021

Je to malicko ES. Liecia sa az ked ich je cez 10 000/den. Nedavno som to riesila. Ja som mala cez 60 denne. Kazdy ich ma,ale nie kazdy ich vnima. Treba Mg uzivat. Ak si povies,ze to nie je nic vazne a budes ich ignorovat,znizi sa ich pocet - vlastna skusenost.

autor
7. sep 2021

@iwesska 10 000 to fakt ???? Tak nemám dôvod stresovať. Áno prvý krát som mala 81 druhý krát 62

autor
7. sep 2021

@majamat fúha. Tak môžem byť v kľude. Ďakujem

ivan2116
13. júl 2022

Ja som mal na prvom holteri napísané celkove 313 maximálne v hodinu 193 dostal som Betaloc a o 6 tyzdov na kontrolu holter už bol v poriadku ale Extrasystoly mám stále už si prípadná ako psychopat 26.9 idem ku kardiologovi na vyšetrenia ,, ja mám panicky strach stoho má to niekto rovnako ?

mirkabbb
24. feb 2024

Prosim aku tachykardiu ste mali?

jankatrabo
4. apr 2024

Ja som bola dnes odovzdať holter a mám ich 22000😀😀😀 super… tak nestresujte

janakovkal
10. apr 2024

@jankatrabo zdravím, môžem sa opýtať? Bude to lekár nejako riešiť? Ja som ich mala menej a hneď ma šupli na abláciu, čisté zúfalstvo, hlava pracuje na plno, v kuse na to musím myslieť.

jankatrabo
26. máj 2024

@janakovkal ano bola som na ablacii.. eliminovali mi ich na 12% (mala som 22%) z celého dňa