Kolonoskopia v celkovej anestézii

14. feb 2024

Viete mi poradiť? Mam ísť na kolonoskopiu v celkovej anestézii. Predtým mám ísť na interné anesteziologicke vyšetrenia. Absolútne netuším kde ísť , kam sa opýtať. Či mi interné urobí obvoďák. Dostala som dáky dotazník kvôli tej anestézii. Ani to netuším kedy a kde odniesť na potvrdenie. Iba mi strčili do ruky papiere že toto si naštudujte. Kolonoskopiu mám prvý marcový týždeň

bykaterina
14. feb 2024

zavolaj si obvodakovi ci ti urobi interne. a skus skupinu mesta kde sidli ten gastro a baby ti poradia ako dalej

madeincssr
14. feb 2024

Odhadujem, ze pred celkovou anesteziou ta obvodak posle na interne. Urcite hned volaj obvodakovi, aby si pripadne interne stihla terminovo.

kiki68
14. feb 2024

Musis k obvodnemu, ten spravi co treba a poslem k internistovi na dodatocne vysetrenia. Potom vacsinou ides na anesteziologicku ambulanciu a tam to zhrnu dokopy a iba vyplnis nejake tlaciva. Potom uz pojdes na Termin na ten zakrok

bykaterina
14. feb 2024

@kiki68 na anesteziologiu ja som napr vobec nesla. iba interne. kedze to nie je klasicka operacia na niekolko hodin

kiki68
14. feb 2024

@bykaterina u nas to tak bolo, ale to bolo par minut. Viac menej islo o to, ze mal ten anesteziolog papiere a nejake moje podpisy. To uz bolo to najmenej na tom. Ten internista to bolo tiez ze sup sup, odber, vaha, vyska, pozrel nohy skrz krcove zily, natocil ekg a dovi.

bykaterina
14. feb 2024

@kiki68 no tak u nas sa dostat k anesteziologovi je nad ludsky vykon a to tam isla segra s rakovinou prsnika s terminom operacie.
toto je narkoza co bezne davaju pri kyrete alebo pi IVF, na par minut, v cechach ani nerobia interne pokial nie je problem zdravotny

kiki68
14. feb 2024

@bykaterina no u nas to bolo v ramci ARO ako ambulancia. Vzdy tam bol jeden z nich a iba teda robil nejake dve hodiny tu papierovacku. Ale mozno to tak neni vsade. Zalezi asi od nemocnice.

wanduska327
14. feb 2024

Mňa tiež asi čaká kolono....mozem sa opýtať prečo ideš cez anestézu?

bykaterina
14. feb 2024

@wanduska327 ja napr za seba viem aka som ze by som to bez narkozy nedala, kolono ano ale nie hadicu cez usta. takze bola moznost narkozy a urobit to naraz

wanduska327
14. feb 2024

@bykaterina Ďakujem za odpoveď .
A kolono je teda v pohode?

bykaterina
14. feb 2024

@wanduska327 pre mna skor by som to, ako cez krk bez narkozy. Ja mam problem len sal dat na krk a o rolaku mozme snivat 😀 mna hned natahuje

kiwi3
14. feb 2024

mna teda gastroenterolog poslal na interne, chapem to tak, ze aj teba, autorka. lebo niektori to tu dost zaplietli. skus zavolat svojmu obvodnemu, ci robi predoperacne vysterenia. nerobia to vsetci. ak nerobi, tak si treba najst internistu, ktory ti to predoperacne spravi. pred kazdou anestezou sa totiz robi predoperacne. anesteziologa uvidis az pri tej kolonoskopii, predtym nie.

wanduska327
14. feb 2024

@bykaterina Tak ti teda prajem aby všetko dobré dopadlo

bykaterina
14. feb 2024

@wanduska327 dakujem

autor
14. feb 2024

Ďakujem za rady , pojdem teda znova k doktorke ako mám postupovať kede sa aj termín blíži.

@wanduska327 ja mám ťažkú PTSD s panickymi atakmi, tak aby sa vyhli nejakým komplikáciám, ktoré by mohla moja hlava spôsobiť tak nariadili celkovú anest.

tatiana149
14. feb 2024

@bykaterina tiež mi to robili naraz v celkovej narkoze