Kolonoskopia s oblbovákom

lenicka170
5. dec 2020

Ahojte. Mate peosim skusenost s kolonoskopiou kde pichnu injekciu pri ktorej sa drieme? Nechcu ma uspat nakolko anesteziologovia do konca roka tam nebudu. Chcem sa opytat ci to aj s tou injekciou boli. Velmi sa bojim. Dakujem za kazdu skusenost

petrapod
5. dec 2020

Banská Bystrica neviem. Ja som bola v Bratislave v súkromnej ordinácii. Bez oblbovakou a vyšetrenie prebehlo v pohode . Mamina bola s oblbovakou a nič necítila .

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkabohdalova
5. dec 2020

@lenicka170 mne teda pichli dva oblbovaky, lebo prvý mi nezabral, tak dali dvojnásobnu dávku, ale cítila som všetko 😶

zalka
5. dec 2020

@lenicka170 je to o osobnej hranici bolesti. Mne oblbováky nezabrali, bolelo ma všetko a aj po vyšetrení. Posledne som bola pod anestezou, a nedá sa porovnať. Ale bála som sa anestezy, to sa priznám.

wspplm
5. dec 2020

@lenicka170
ahoj, ja som absolvovala kolonoskopiu uz 8 krat, z toho iba raz s oblbovakom a zvysne som bola plne pri vedomi. Da sa to zvladnut uplne v pohode aj bez oblbovaku. Ja mam uz 10 rokov ulceroznu kolitidu takze kvoli tomu tak casto chodim. Robili mi to v remisii a tiez aj ked.som mala zapal, vtedy to bolo bolestivejsie ale da sa to vydrzat. Zalezi dost aj na tom lekarovi, ktory ti to robi. Ja som mala stastie vzdy na super personal. Ak sa velmi bojis, daj si pichnut oblbovak ale nemyslim si, ze to je az taky velky rozdiel ako bez neho. Hlavne sa zbytocne nevystresuj. Podla mna je ovela horsia ta priprava na vysetrenie-nejest a vypit prehanadlo. To je des 😃😃 Drzim ti palce a daj vediet potom ako si to zvladla 🙂

gaaaa
5. dec 2020

Ja som pred mesiacom kolonoskopiu absolvovala 16 krát a vždy len s injekciou.Raz cítim raz nie.U mňa to je komplikované kedže som po operácií čriev.Niekedy si aj pokričím ale teraz to bolo super lebo mi sestrička dala niečo od bolesti tak som necítila nič aj napriek tomu,že mám opäť zápal.

mery09
5. dec 2020

Ja som už absolvovala 4 krát. Vždy bez oblbovacej injekcie, nechcem byť omámená. Zvládla som to v pohode a bez najmenšej bolesti. Káblik hrúbky 1cm prejde hrubým črevom bez problémov. Možno trochu tlak v časti ohybu hrubého čreva. Netreba sa toho vôbec báť.

lyci
5. dec 2020

@lenicka170 u kazdeho inak. bola som 2x s injekciou a bolest to bola horsia ako porod. asi na urovni zlcnikoveho zachvatu. na nevydrzanie a to mam vysoky prach bolesti. a ano, niektori ludia to ani necitia. napr moja mam chodi casto a bez injekcie a pohodka. neviem nakolko to zavisi od lekara

qqqqqqqqq
5. dec 2020

@lenicka170 ja uz som o tom tu pisala.ja som to nedala ani s oblbovakom. Tak som to v BB absolvovala v 10-15minutovej narkoze,hodinu oddych a potom domov.ked budem musiet ist na taketo vysetrenie opat,tak len tam a len v narkoze

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mery09
5. dec 2020

@lyci To fakt, že ako pôrod a žlčníkový záchvat ? Ja keď čítam , že to je veľká bolesť, tak začínam pochybovať, že čo som ja zač, že ma to vôbec nebolí a takmer nič necítim. Ja chodím do NOU a možno dosť záleží aj od lekára a možno aj od toho, či je v hrubom čreve nejaký nález.

lenicka170
autor
5. dec 2020

@wspplm dakujem. Urcite dam vediet. No strasne sa bojim nakolko mam operovane crevo a zrasty 😔

lenicka170
autor
5. dec 2020

@gaaaa aj ja mam operovane crevo. Preto sa tak bojim. Ale do konca roka neuspavaju. Vraj mi daju len nejaku silnejsiu injekciu z ktorej sa drieme..😏

lenicka170
autor
5. dec 2020

@qqqqqqqqq a s oblbovakom ti to robili v BB? Ak ano aky doktor? Lebo ja idem tiez v BB

gaaaa
6. dec 2020

@lenicka170 Mne sa ešte ani raz nepodarilo zdriemnuť a už mi pichli aj 3 naraz.Ale pomáha mi,že sestrička mi dá aj od bolesti aj oblbovák a vtedy je to v pohode.Kto má zdravé črevá zvládne to aj bez injekcie.Ja bohužiaľ nie ked ich mám zúžené a zapálené a zrasty v celom bruchu.Dr.sa vždy prežehná ked mi ide robiť kolono.

qqqqqqqqq
6. dec 2020

@lenicka170 bola som na klinike Sanitstom,meno lekara si uz nepamatam

lenicka170
autor
8. dec 2020

@wspplm tak to mam za sebou s naladovkou v tych zahyboch a zrastoch to bolelo ale celkovo sa to dalo vydrzat. Mala som ale aj sikovneho doktora 🙂

gaaaa
8. dec 2020

@lenicka170 Super teším sa s tebou.Strašne veľa záleží od dr.

wspplm
9. dec 2020

@lenicka170 👍👍👍👍 som rada ze si to zvladla a mas to uz za sebou

lenicka170
autor
9. dec 2020

@wspplm @gaaa dakujem ste zlate 🙂