Kolonoskopia - diéta, keď nemôžem mlieko a sóju

14. feb 2023

Ahojte, prosim, je tu niekto, kto ma alergiu na mliecny protein kazein a soju a absolvoval kolonoskopiu? Prosim, co ste jedli tych 5 dni pred zakrokom? Dakujem.

ladia
14. feb 2023

ahoj ja mam tuto alergiu a mala som uz 3 kolono . 5 dni pred zakrkom lahka strava bezzvyskova

autor
14. feb 2023

@ladia dakujem, toto viem, ale mna zaujima konkretne co? presnidavky? suchu varenu mixovanu zeleninu?

ladia
14. feb 2023

mne dali zoznam ktory mozem jest tu je Čo jesť pred kolonoskopiou?
Chudé mäso (odporúčanými technologickými postupmi prípravy je varenie, dusenie, pečenie bez tuku),
rybie filé,
mliečne výrobky (okrem tvrdých a pikantných syrov),
polievky,
zemiakovú kašu, ryžu, mäkšie cestoviny,
mixované prívarky zo zemiakov, tekvice, špenátu,
vajíčka na mäkko,
piškóty, staršie pečivo, sucháre,
kompóty v mixovanom stave, detskú výživu,
žemľovku, krupičnú kašu, med,
uvarenú mladú zeleninu (mrkva, zeler, petržlen, karfiol, kaleráb, špenát),
maslo a rastlinné oleje,
v rámci tekutín sú okrem vody povolené čaje, biela a zelená káva, zriedené džúsy, slabé kakao, kefír.

kristie571
14. feb 2023

Mäsovy vyvar, ryzu, kuracie alebo morcacie mäso, pecivo z druheho dna, cestoviny, vela vody som pila, cajov.. Hlavne ide o to aby sa crevko lahsie vyprazdnovalo, cize vynechat ovocie/zeleninu ktora ma supky, vynechat oriesky, a potraviny co nafukuju, jest skor kremovejsie jedla lahsie stravitelne, nic tazke, vyprazane 🙂 tych par dni pred kolono sa takto kludne stravovat da. Cim blizsie k terminu kolono, tym kremovejsie, cirejsie jedla. Den pred vysetrenim som mala uz len na ranajky odlezane pecivko s bezlaktozovym maslom (ja mam len alergiu na laktozu, nie na ml.bielkovinu) a na obed cisty vyvar, aj na 3x aby som ako tak nebola hladna. Na veceru uz len ta " mnamka " pripravok na vycistenie criev a veeela vela vody. Bude to fajn 🙂

autor
14. feb 2023

@kristie571 dakujem, no ja som trochu mimo z toho - je to tyzden, co mi oznamili tie alergie. Este nie som zorientovana co vlastne mozem jest (mam dojem, ze nic 😀 😀 😀 ) a do toho toto - este ja nie som ktovie aky dobry stravnik 🙂 tak asi budem tyzden na presnidavke 😀 Dakujem.

heln
14. feb 2023

ahoj, absolutne nemusis pred kolonoskopou jes ani soju ani mliecne.
tyzden pred vylucit orechy, celozrne potraviny, maso, ovocie a zeleninu co ma supku - paprika, paradajky, hrozno, jablka....
dva dni pred uz jest iba kase, nemliecne, vyzivu, zemiakovu kasu, polievku s pomixovanou zeleninou...
den pred iba cisty vyvar, jablkovy dzus, caj....

heln
14. feb 2023