Kolonoskopia

lekita
11. dec 2021

Žienky taká otázka kolonoskopia. Každé dva roky musím absolvovať kolonoskopiu a posledné vyšetrenie bolo strašné doslova strašné. Neuveriteľné bolesti také že som revala od bolesti akoby mi zaživa trhali črevá. Na budúci rok ma to čaká znova a ja už mám teraz z toho hrôzu. Počula som o nejakej novej metóde o neinvazívnej kolonoskopii a zaujíma ma či ste to niektorá absolvovala.

pribinak
11. dec 2021

@lekita však sa daj uspať. Je to ľahká narkóza.

lauristrk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mmoonna
11. dec 2021

@lekita ja som bola raz a MUDr. som povedala,že druhýkrát jedine s narkozou.

lilly2303
11. dec 2021

@lekita ja som bola a dala som si pichnúť naladovku a zvládla som to. Ja som ináč tiež z týchto vecí posero ale s tou naladovkou sa to dalo zvládnuť

pauli_cka
11. dec 2021

@lekita ja som absolvovala asi 4 roky dozadu kolonoskopiu v celkovej narkoze. odporucam

malina12
11. dec 2021

@lekita ja v celkovej narkoze 2 x
Je to lahka narkoza 8.00 bolo ked sa začínalo a 8.50 som bola hore...mne sa vzdy také pekné sny snívajú

lekita
autor
12. dec 2021

žienky moja doktorka ale nerobí kolono pod narkozou a ani nepichá náladovky má len taký plyn na dýchanie ktorý pomáha pri strachu z kolonoskopie ale nie pri bolesti

maris5
12. dec 2021

@lekita tak ta musi odoslat niekam inam. Trvaj na svojom, alebo zmen lekarku. Muz tiez nedal prvu kolono, druhu dali v narkoze.
Ja ked pojdem na dalsiu hadicu do zaludka tak jedine v narkoze. Ja mam silny davivy reflex a to sa neda.

asocial
12. dec 2021

@lekita ale tu kolo mozes absolvovat aj inde. Niektore centra robia s oblbovakom.ja som mala s oblbovakom, teda s analgosedaciou za 39 eur gastroskopiu a bolo to neuveritelne. Ani neviem co mi robili🙂 Iba som sa prebrala v super nalade🙂

lekita
autor
17. jan 2022

@asocial a kde vám to robili aj sa môžem spýtať

asocial
17. jan 2022

@lekita Gastro Ruzinov. Fakt, skvely pristup.

klaudia1212
11. aug 2022

@pauli_cka môžem sa spýtať aký bol postup museli ste mať aj predoperačné alebo nie? A koľko vás to stalo prosím

klaudia1212
11. aug 2022

@asocial ahoj to znamená ze ta nespali ale ti dali iba naladovku?

klaudia1212
11. aug 2022

@malina12 a to si potrebu ala aj predoperačné ci nia a koľko to cca stalo narkoza

malina12
11. aug 2022

@klaudia1212 predoperacné ano bez RtG a 100 euro narkoza plus som tam bola 2 hodiny po kolonoskopii na pozorovani

klaudia1212
11. aug 2022

@malina12 a kde ste bola akom meste lebo ja som s NR
A mala ste aj bez narkozy?

malina12
12. aug 2022

@klaudia1212 Bratislava a bez narkozy som bola pred veľa rokmi

klaudia1212
12. aug 2022

@malina12 a bez narkozy to aké bolo prosím vás?

malina12
12. aug 2022

@klaudia1212 pre mňa veľmi bolestivé

klaudia1212
12. aug 2022

@malina12 juj a ako ste to teda zvladla
A co na tom boli ako bruchu čreva alebo anal k čomu by ste to opísali prosím

mamatroch
12. aug 2022

@lekita
Moj muz chodi pravidelne - pod narkozou k Milosrdnym. Akurat si musi vzdy dohodnut niekoho na odvoz domov, lebo kratko po narkoze nemozes soferovat.

klaudia1212
12. aug 2022

@mamatroch to je aké mesto prosím a koľko stoji narkoza? Potebuje aj klasické predoperačné?

mamatroch
12. aug 2022

@klaudia1212 je to nemocnica v BA a cenu neviem... Ale zase usetri mu to stres a bolest... Raz siel."nazivo" a povedal, ze nikdy viac. Odvtedy chodi v narkoze. A predoperacne myslim potreboval. Idealne zavolat / napisat priamo tam, kam chces ist a spytat sa.

pauli_cka
13. aug 2022

@klaudia1212 ano, musela som mat aj predoperacne vysetrenie. ale veru neviem uz kolko ma to stalo, bolo to uz davno

malina12
13. aug 2022

@klaudia1212 také kŕče nekonečné bola som spotená ako myš a dlho to trvalo.Teraz som po operácii gynekologickej a mám na ľavej strane brucha zrasty tak už mám napísané v lek.správe že kolonoskopia len v narkóze.

klaudia1212
14. jún 2023

@lekita Ahojte prosím boli ste niektorá na kolonoskopii
Ide o to ze som mala dole problém okrem iného (dobeda ma vždy už roky preháňa), asi problém s trhlinami co uz je asi dva mesiace kľud
A teraz keď pijem prehánadlo tak ma začalo dole stipat úplne páliť aj keď sa utieram už to mám také vyzeráte keďže som bola 4 hod na wc v kuse s toho prehánadla ci je to normlne ze aj vy ste tak mali alebo to mam zato ze som mala problém tam dole

klaudia1212
14. jún 2023

@mmoonna Ahojte prosím boli ste niektorá na kolonoskopii
Ide o to ze som mala dole problém okrem iného (dobeda ma vždy už roky preháňa), asi problém s trhlinami co uz je asi dva mesiace kľud
A teraz keď pijem prehánadlo tak ma začalo dole stipat úplne páliť aj keď sa utieram už to mám také vyzeráte keďže som bola 4 hod na wc v kuse s toho prehánadla ci je to normlne ze aj vy ste tak mali alebo to mam zato ze som mala problém tam dole

mmoonna
14. jún 2023

@klaudia1212 samozrejme,že z prehanadla je to normálne. Máš podráždený konečník