Koľko vitamínov denne užívate?

18. feb 2021

Ja beriem zinok, magnerot, vitamín D, kyselinu listovú, omega mastné kyseliny a teraz plus aj na močové cesty

anitta98
18. feb 2021

ja len Cčko a Dčko inak nič, mám pestrú stravu a cítim sa dobre 🙂

ivkazba
18. feb 2021

Ja dosť veľa zeleniny a ešte viac ovocia.

tyrkysova_kobyla
18. feb 2021

Ja len kolagen a obcas magnezko

sapetka
18. feb 2021

Ja vit D, magnezium, zelezo , kolagen zabudam 🙈a este chcem zacat lanovy olej

hettinka
18. feb 2021

C, D, zinok, B-komplex, železo + kyselinu listovú (na anémiu)

diewcatqoo
18. feb 2021

Fiha, ja nic..

pribinak
18. feb 2021

Neužívam nič, je veľa ovocia a zeleniny, orechy, vajcia, ryby, ..... chodím pravidelne darovať krv.
Netreba užívať priveľa umelých vitamínov, treba ich hľadať v prirodzenej strave a potravinách

Iná situácia je ak ste oslabení po chorobe, či máte nejakú chorobu

hettinka
18. feb 2021

@pribinak vitamin D nemáš ako veľmi dostať do seba, keď nesvieti 🌞. V lete ho neberiem, len v zime. Ostatne mám na odporúčanie lekára.

deti95060810
18. feb 2021

len ovocie a zeleninu... žiadne "umelé " z lekárne...

ejbyk
18. feb 2021

Prosím a poradite aký vitamin beriete spolu...prípadne tie co sa spolu nesmu brat kolko nechavate medzi dávkami odstup....
Dosť by mi to pomohlo....Dakujem

liz_lemon
18. feb 2021

tiež nič neužívam, ale máme rakytník, tak to si sem tam dam 3-4 bobulky

pribinak
18. feb 2021

@hettinka stačí mi to leto keď svieti slnko, zatiaľ

hettinka
18. feb 2021

@ejbyk C so železom a kyselinou listovou spolu, ostatne extra. D počas obeda s jedlom. B-komplex ak má napadne, to nie denne. Mala som opakovane herpes, tak preto.

llenka014
18. feb 2021

Vitamín D,C mám v domácom ovocí jahodové drene .., magnezium

zuzkalujza
18. feb 2021

Ja užívam C, D, K a taký preparát na posilnenie imunity (komplex vitamínom v minerálov), toto pravidelne, občas si dá magnézium ak som mala náročný deň. Priateľ C, D, E, selén a zinok, dcéra D a tiež ten komplex na posilnenie imunity. Samozrejmosťou je každodenná konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny. Vitamíny máme nasadené ako prevenciu kvôli COVID19

asia83
18. feb 2021

C, D, B-komlex, obdeň Draslík a Kelp.

nafka0483
18. feb 2021

Ja uzivam C, D, E, B komplex s kyselinou listovou, kyselinu alfa lipoovu, koenzym q10, omega mastne kyseliny, inozitol, selen a zinok. Som ale v procese diagnostiky a pripadnej pripravy na asistovane metody pocatia, takze preto. Okrem toho je zelenina, ovocie a celkovo vyvazena zdrava strava samozrejmostou.

ndrag
18. feb 2021

Uz rok v kuse C, D, Mg, Zinok a nepravidelne zelezo a klbovu vyzivu. Planujem to po covid zaockovani postupne obmedzit, lebo mam aj tak pestru stravu.

mata1001
18. feb 2021

B,C,D a rozmyslam nad zinkom
@hettinka prosim ta hodis fotku toho zinku co užívaš ty? Vďaka...

hennyinnsbruck
18. feb 2021

Nič 🤷‍♀️

trema
18. feb 2021

Raz do tyzdna D

simsalabim
18. feb 2021

C,D a kombo magnezium - calcium -zinok. A este kolagen na klby.

petra16
18. feb 2021

Žiadne

danusa64
18. feb 2021

Len kyselinu listovu aj to kvoli tehu. Inak sa snazim jest ovocie a zeleninu...nikdy som ziadne umele vitaminy nebrala a imunitu mam dobru, chytim max nadchu v zime.

hettinka
18. feb 2021

@mata1001 z lekárne dr. Max ich znacku

scorpionlady
18. feb 2021

Uzivam BalanceOil (omega3 s polyfenolmi,vitamin d3 -,nie je totiz vobec jedno aky omega3 pripravok uzivate,ak chcete aby bol naozaj ucinny), Xtend (multiimunitny pripravok) a Zinobiotic(vlaknina na creva). Toto mi staci na to, aby som mala vsetko pokryte. Zial dnesne ovocie ani zelenina zdaleka neobsahuje tolko vitaminov ako kedysi, takze ak si chceme dlhodobo zdravie udrzat, je potrebne to nejakym sposobom doplnat..

jallka11
18. feb 2021

ani s vitamínmi to netreba preháňať, ja mam len D a vitaminový sirup z justu

ladyvi
18. feb 2021

Ja teraz jem kazdy den tekvicove semienka, para orechy par kuskov. A deci cerveneho vina. Tresciu pecen aj 2x tyzdenne. Hovadzinu. A ryby minimalne 1x tyzdenne. Kiwi. Kys. kapustu pojedame taku surovu. Podla mna dennu davku vitaminov pokryjem takto takmer kazdy den. Niekedy ked len take mucne jedla pojedame, tak mozno nie.
Vit.D ale beriem.

gabika0825
18. feb 2021

Ja za deň beriem Celaskon 2tbl, magnezium, zinok, vitamin D3. Ešte si dám občas šumivú B12tku.

skarli
18. feb 2021

Jedávaj veľa ovocia a zeleniny ❤️