Koľko trvá bolesť po vytrhnutí zuba?

5. sep 2023

Ahojte, v nedeľu mi trhali dolnú osmičku. Mala som tam aj zápal, pri trhani som cítila aj trochu bolesť - bolo to nepríjemné ale dalo sa to vydržať. Zubárka na pohotovosti mi napísala aj antibiotiká na 5 dní a flektor na bolesť. Koľko dní trvá bolesť? Strašne ma bolí ta rana. Môže sa mi rozšíriť zápal alebo antibiotiká by tomu mali predísť? Je to môj prvý vytrhnutý zub, takže neviem koľko dní to môže bolieť. Mám pocit, že ma bolia všetky zuby v okolí ale teda ta rana fakt páli, boli, stipe... Trhanie trvalo hodinu nakoľko mi slabo zaberala injekcia (dokopy mi vpichla 3 injekcie behom tej hodiny)

monillia
5. sep 2023

Úprimne, mňa po trhani dolnej 7 bolel9 extrémne intenzívne asi týždeň (2x mi čistili ranu) potom ďalší mesiac príležitostne pobolievalo .Mala som rozsiahly zápal pod koreňom mrtveho zuba

autor
5. sep 2023

@monillia jejda a z čoho vznikol ten zápal? Zle urobený zub a zle vyplnené kanáliky?

monillia
5. sep 2023

@autor netuším, ten zub bol mrtvy asi 5 r ,ešte kúsok zlomený dorobena korunka .Občas pobolieval. Jeden deň extrémna bolesť ucha ,myslela som, že prievan,nakoniec to bol zub .Dolné stoličky sú haklive na bolesť po vytrhnuti ,kvôli nervovym zakonceniam, tak mi to aspoň môj zubár vysvetľoval.

deti95060810
5. sep 2023

syn mal horúčky 39 až 3 dni...

monillia
5. sep 2023

@autor keď máš ATB nemusíš sa báť, že sa ti rozšíri zápal ,od nedele je krátky čas, môžeš to mať ešte citlivé, ak sa ti niečo nezdá, volaj dr

aduskatt
5. sep 2023

ja som mala bolesti 3 týždne

mamickalisticka
5. sep 2023

Ja som mala bolesti iba dva dni, na tretí deň som jedla už klasické jedlá (ryžu mäso) a po týždni na kontrole vyberal štichy s tým že zahojene.

pkgirl30
5. sep 2023

mne trhali obe osmičky na raz, brala som antibiotiká týždeň, ale bolesti prestali hneď po vytiahnutí. asi som mala šťastie, že to nebolelo dlhšie

ildiko36
5. sep 2023

Mna to vobec nebolelo,pritom mi rezali ďasno i kosť, ked začalo vyprchať účinok injekcie hned som dala flektor v prasku..2dni som to brala, nic som necitila

ildiko36
5. sep 2023

Davala som si aj klincek, stiahne zapal , služi ako blomba a ukludnuje nerv..mam to odskúšane

majka99999
5. sep 2023

Ak si jedla maso alebo daco, mohlo sa ti to zaniest, mozno na kontrolu skocit... Mne tam potom dala taku gazu a cistila mi to par dni.

ailiba
5. sep 2023

Ak beries atb, tak sa neboj, tie zaberu. Zuby vedia velmi boliet. To, co popisujes je podla mna normalne pri trhani a zapale, bezne su aj vysoke teploty. Najlepsie je byt doma, v klude.

simsalabim
5. sep 2023

Mne trhali osmicku minulu stredu. Bolest a flector iba v ten den. Vo stvrtok uz minimalna bolest. A uz v piatok som nemala problem hocico zjest. Ale - opuchnute lice som mala do nedele, urobili sa mi na nom 2 modriny, ktore este stale vidno. Akoby ma manzel doma zbil 😅 U teba urcite priebeh zhorsuje zapal aj dlzka trhania. U mna to bolo sotva 2 minuty.

wiwi28
6. sep 2023

Ja som mesiac po trhaní hornej, vrastenej 8. Zákrok bola tá najmenšia bolesť z toho všetkého. Opuch som mala naozaj obrovský skoro 14dní, veľmi to bolelo asi 7 dní potom skôr bolelo to napuchnuté líce a vnútorné ďasno. Teraz po mesiaci mám úplne zrastené horní ďasno a všetko sa dalo do poriadku. Ten prvý týždeň som užívala flektor lebo som od bolesti škriabal stenu, potom to naozaj ustúpilo a bolo dobre. Mne veľmi dobre robilo chladiť si líce. Mala som zub na pár miestach vrastený do prínosnej dutiny a spôsobovalo mi to opakované silné zápaly na ktoré som sa liečila 4mesiace.

janka1011
6. sep 2023

Ja som raz mala extrém, 2 mesiace bolesť po trhaní dolnej 6ky, plus bolesti v krku a ucho. Nešla som sa toho zbaviť, 2xATB, nakoniec to dáko prešlo...