Koľko stojí návšteva zubára, keď nechodím na preventívky?

lubicakovac
14. jún 2012

Ahojte, neviete mi niekto prezradiť koľko zaplatím za návštevu zubára ked som nebola u neho niekoľko rokov??? Lebo čo som čítala, tak ak nechodím na prehliadky, poisťovna vraj nič neprepláca a mala by sa platiť plná suma. Vie niekto kolko to je alebo ako postupovať, ked som dlho u zubára nebola?

Ja mám zo zubárov panický strach a preto sa im dlhodobo snažím vyhýbať, ale momentálne mi rastie zub múdrosti a už sa tá bolesť nedá vydržať a k tomu sa mi neviem ako rosypal ďalší zub, doslova sa rozlomil, takže návsteva bude nutná. Celé dni sa klepem ☹ čo to bude za zážitok. A k tomu ešte aj za to zaplatím a určite veľa :(((

ana85
12. júl 2012

zalezi od zakroku. ale v priemere okolo 30 - 50 €. zalezi aj od cennika. niektori zubari su lacnejsi.

cenculinka
12. júl 2012

zalezi od zubara. ja som nebola roky na preventivke, zlomila sa mi stolicka, tak som sla k zubarovi, 2x mi cistil korene, 1x mi dal aj injekciu, potom 2x liecivu vlozku a cele mi to nakoniec zaplnil a dorobil mi tu stolicku niecim bielym, takze ked kuknem do zrkadla, tak nie je vidiet, ze ten zub nie je z polovice moj 🙂 a za toto cele som v case jeho volna po veceroch, lebo inokedy som nemohla k nemu chodit, zaplatila dokopy 10 Eur 🙂 boze milujem mojho zubara 😀 😀 😀
takze ja viem, ze zubari su dnes nehorazne drahi, ale daju sa najst aj v pohode zubari, len treba hladat 🙂 ja k mojmu cestujem cca 50 km, ale aj tak sa mi to oplati, jednak financne a jednak ma dokonaly pristup 🙂 len chod prosim ta cim skor, lebo bude uz len horsie ☹

trish31
12. júl 2012

zalezi od zubara

inffinity
12. júl 2012

záleží od zubára, no já jsem před 4lety zaplatila za dve plomby 75€ 😠 to jsem tu v SR byla "nová" 😎

nikolca
13. júl 2012

ja som na preventivky nchodila,zlomil sa mi zub a zostal mi tam koren,tak som musela isť,ja sa hrozne zubara bojim,spravila mi preventivku zaplatila som 13euro,ten zub mi vytrhla,vedlajši som mala zlomeny a ona šikovna že aj ten musi spraviť,tak mi ho rozvrtala 😠 dala plombu,za ktoru som zaplatila 30 euro keby som mala pred tym prehliadku tak platim 10euro a ja za dve hodiny neznesitelne bolesti z toho zubu,som normalne plakala,večer o 19.00som už bola na pohotovosti,ten zaplombovany zub mi znovu rozvrtal,ja plakala na kresle od bolestitam som zaplatila 25euro,potom som musela znovu k svojej zubarkea ta mi povedala no kedže som vam už plombu učtovala teraz vam ju učtovať nebudem ale musim vam liečiť kanaliky,to mi robila s takymi ihlami no riadne ma na kresle šponovalo a kedže som nemala prehliadku tak som zaplatila dalšich 69 euro,no veru draho ma to vyšlo a teraz za dva mesiace som objednana znovu,už teraz aby som šetrila 😕 😨

duska88
13. júl 2012

Každý zubár má iný cenník, ja som za injekciu, vrtanie a plombu platila 30eur.. 😒

nika12
13. júl 2012

ja chodim pravidelne a stale tam necham okolo 30 eur, biele plomby bohuzial poistovne nepreplacaju a amalganove ano, ale asi tiez nie v plnej vyske ...rada by som vedela, co vlastne preplacaju, maju to poistovne niekde zverejnene?

mia551
13. júl 2012

ja som minuly rok za vytrhnutie zuba s injekciou platila 50 eur a za ukon aky opisuje cenculienka (cistenie korenov, lieciva vlozka 2x, dorobenie zuba "niecim bielym") som dala teno rok 160 eur. takze ako vidis, je to individualne... na mojho zubara vsak nedam dospustit, nie je lacny, no poznam este drahsich...

hajanka
13. júl 2012

@lubicakovac zalezi od zubara 😉 u mojho je vstupna prehliadka 50e a napr. oprava zuba a plomba tych 55e (s injekciou)

cicimotinka
13. júl 2012

http://www.uscenter.sk/cennik.html ... cenník môjho, osmička by bola chirurgia, tam sú pálky... ak sa odhodláš, nezabudni si hneď dať urobiť preventívku...

katinkaaa7
14. júl 2012

ja nemám tiež preventívku mometáne.každý rok som chodila na preventívku pravidelne až ked sa mi tretia dcéra narodila a dolámal sa mi zub tak mi moja zubárka povedala že mi ju skôr nespraví kým si nedám vytrhnúť ten zub.ževraj to súvisí s poisťovňami.rada by som veda či tak mohla postupovať.vytrnuť som si ten zub nedala,lebo som malú kojila a bála som sa,aby som nebola týžden na brufenoch.takže mi tú prehliadku nespravila a som teraz bez nej tak sa tiež bojím koľko budem platiť,ked pôjdem.

lenka.s
14. júl 2012

navstiv zubara a opytaj si cennik, alebo ho vyhladaj na internete