Koľko platíte u psychológa?

19. máj 2021

Chodím k psychológovi.
Berie odo mna peniaze za kazde sedenie bez blocka
Je to ok? Koľko tka všeobecne platíte, ktorí chodíte?
Ako dlho a ako často?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3009
19. máj 2021

Na psychológa máš nárok 10 sedení cez poisťovňu ak ti vypíše výmenny lístok psychiater a nejde k súkromnému psychológovi. Súkromný psychológ si účtuje za určitý čas určitú sumu - má cenník. Cca 30 eur za 15 min.

irusa
19. máj 2021

@3009 to ako fakt 15 minút 30 ???

bagre
19. máj 2021

no ak nemá zmluvu s poisťovňou /a to sú iné naťahovačky tak fungovať/ tak je to tak. Ja som platila 50 eur za 3/4 hodinu. Pred 2 rokmi. Blok som si nepýtala nikdy, vedela som,že sa u nej platí plná suma.

andreafa
19. máj 2021

Chodim do sukromneho psychologickeho centra v BA, platim 30 € za 60 min. sedenia. Bez blocku.

nevenka
19. máj 2021

No, toto je tu celkovo problem s psychologmi, lebo cez poistovnu ide malokto. Ale staci si pozriet fakt, ze ked psycholog skonci 5 rokov VS, nemoze sam nic. Kym moze mat prax, tak musi prejst roznymi atestaciami a vycvikmi. Nejaky 5 rocny vycvik a platit si to za vlastne. Zozerie to vela financii, casu...to je jedna strana mince a druha je, ze pre bezne zarabajuceho cloveka je to tazko zaplatit...☹

oli18
19. máj 2021

@3009 vsetci psychologovia su sukromni, okrem nemocnicnych a Ped psych poradne.

ivangeline
19. máj 2021

Su rozni...a rozne ceny.. zvycajne maju aj cennik na nete..ak maju stranku. Cca 25/30e za necelu hodinu. Su aj drahsi...Lacnejsich casto nenajdes.. ;)

zuzkazuzkazuzicka
19. máj 2021

Štandardné ceny sú od 20e/sedenie vyššie, záleží od kvalifikácie psychológa, typu poradenstva ci terapie, lokality atd. V porovnaní s cenami kaderniciek, kozmeticiek ci nechtarok je to smiešna suma...

autor
19. máj 2021

@zuzkazuzkazuzicka.. Az na to, ze ku kadernícke ide človek 1x za mesiac... . Ak preženiem, za dlhe vlasy 100 eur. Ak nechceme keratin a podobne somariny

Sedenia bývajú od 1xtyzdenne az skoro kazdy den.
Ak rátame 1xza týždeň, to su 4 sedenia za mesiac, v hodnote 40 eur za sedenie... Ľahká matika.. A sedeni jw vzdy viac (50 minútových)
Trosku neporovnateľne

janeninka
19. máj 2021

@oli18 nie, aj ini klinicky psycholog moze mat zmluvu s poistovnou.

zuzkazuzkazuzicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkazuzkazuzicka
20. máj 2021

Samozrejme... Ale je to investícia do svojho psychického zdravia ci osobnostného sebarozvoja. Je to chyba systému, že to nie je plne hradené zo zdravotného systému. Neviem odkiaľ si ani s akými ťažkosťami chodíš, ale v rámci viacerých organizácií pracujú psychológovia, kde netreba platiť, pripadne je možné využiť služby psychológov vo výcviku.

Pre platiaceho je vzhľadom na mesačný rozpočet rozdiel, či ide raz za mesiac, alebo raz za mesiac. Ale pre poskytovateľa služieb (je jedno ci kaderník, kozmetička, psychológ) ide o hodinovú sadzbu.

Nedávno som sa rozprávala s pánom, ktorý chodil na terapiu po smrti blízkej osoby a povedal, že sa mu zdalo, že platil u psychológa malo (30e/sedenie), keď si zoberie vzdelanie psychológa a pomoc, ktorú dostal a ceny, ktoré bežne berú elektrikári, vodární ci iní remeselnici

oli18
20. máj 2021

@janeninka aky iny? Sukromny jedine.

luccija
20. máj 2021

@oli18 normálne máme na zdr.stredisku sukromnu klimicku psychologicku, ktorá robí aj na poistovnu.60 min/35 eur bez výmenného listku
Autorka bežne sa chodí každý týždeň, alebo každé 2 a dlhodobo niekto aj rok podľa toho aký má problem

oli18
20. máj 2021

@luccija to mi je jasne. Aj ta je sukromna. Nikde nepisem, ze sukromni robia len za hotovost. Isteze maju zmluvy s poistovnami. Pisem, ze statni psychologovia uz su len vo FNsP. A ti neberu pacientov z vonku.

michaelka_
21. máj 2021

Ja som chodila k psychoterapeutke a platí sa tam cca 30 € za hodinové sedenie.