Koľko platí človek pracujúci v Rakúsku za ošetrenie zuba?

Manžel ešte nemá tu kartičku, chce mať obe, pracuje v Rakúsku, no bolí ho zub, čo má urobiť, zaplatiť si všetko tu, alebo sa ošetriť tam? Ďakujem.

chiarinka
28. aug 2013

ked som pracovala v rakusku mala som urazove poistenie kupene na SK a u zubara bez rontgenu som platila 130 Eur cca pred 6 rokmi

pragmaticka
28. aug 2013

ak je v rakusku normalne poisteny cize ma e-card, alebo inu karticku poistenca rakuskej poistovne, tak u klasickeho (nesukromneho) doktora neplati nic. Plati sa len za injekciu proti bolesti (priblizne 20eciek) a za bielu napln do zadnych zubov (zirka 100,-). Do prednych zubov je biela napln pre pacienta zadarmo. ak ma bolavy zadny zub a chce len amalgam, to ma potom zadarmo. u sukromnika samozrejme plati ine sumy - neviem, k sukromnikovi-zubarovi nechodim.

ajka322
29. aug 2013

Ak este nema kartu a caka na nu zaplati si to u zubara a potom mu to bude vratene.....ja som u zubara nikdy v rak neplatila ani cent okrem takej dentalnej hygieny co sa plati okolo 100 eu to chodim na sk....treba zavolat do krankenkassy a spytat sa na to...co mate robit