Koľko má trvať hlboký spánok?

9. nov 2023

Kolko má trvať hlboký spánok? Hodinky mi ukazujú max.20min za noc , nie je to extrèmne málo? Budím sa neoddýchnutá a celkovo taká slabá .

anastazia93
9. nov 2023

Ja mám často aj tak že len pár minút. Sem tam sa stane že mám pol hodinu. Ono myslím že aj dosť podstatná časť je REM. Ale neviem koľko by to malo byť nejako tak optimálne. Ja mám zvyčajne okolo 15 minút hlabokeho a aspoň hodinu a pol 2 REM. A vstávam oddýchnutá.
Jeden pán čo prednášal o spánku mal napr tak že síce spal len 5 hodín ale aspoň hodinu mal hlbokého spanku. Lenže on ozaj že 2 hodiny pred spankom žiadny mobil žiadna telka počítač. Žiadne modre svetlo.

marcellka32
9. nov 2023

Najlepšie je 3 hod Rem

vanilkovazmrzka
9. nov 2023

Ja by som sa v tomto moc nespoliehala na hodinky

viestta
9. nov 2023

Našťastie nemám hodinky, ktoré by za mňa rozmýšľali. Ráno vstanem a viem ci som alebo nie som vyspata. Na to nepotrebujem appku, nejakým zázrakom to dokážem zhodnotit

missviolet
9. nov 2023

ja mavam medzi 1,5 az 3h (z 8h) ked mam fakt dobry spánok... bežne okolo 1,5-2h. 20 minut je teda strasne malo ale zas bohvie jak to tieto nase hodinky meraju ci sa na to da spolahnut

ivangeline
9. nov 2023

Tiez by som sa nespoliehala na hodinky....

biaa
9. nov 2023

Zalezi aké máš hodinky. Mám kvalitne hodinky cez deň fyzickú aj psychickú zataz a dokážem mat z 5-6 hodinového spanku vždy vyše hodiny hlbokého a vyše hodiny remu.

Problem ktorý evidujem je vždy spojený max s remom. Akonáhle sa zobudím ráno z fáze rem priamo a neprichádzam z ľahkého spanku tak som ráno hrozne rozbita🤫😂 a zvyčajne sa to stáva keď spim dlhšie cez víkend napr vtedy už telo vuac nepotrebuje tak sa mi snivaju hluposti a ráno vstavam spuchnuta🤣🤣