Koľko dní u vás trvalo pokým sa u vás prejavili príznaky Covidu-19?

29. okt 2021

Prosim, ti co ste nedavno prekonali alebo aktualne mate covid, kolko dni u vas trvalo kym sa prejavili nejake priznaky? (V pripade, ze ste identifikovali zdroj. osobu) Po troch dnoch by som to uz vedela? Specialne ma to zaujima ak mate ockovanie. Vdaka

marianna_peskova
29. okt 2021

Covid som prekonala minulý rok v decembri, kedy sa ešte o očkovaní nechyrovalo. Príznaky som na sebe spozorovala tri dni po kontakte s nakazenou osobou. Konkrétne kašeľ, ktorý trval deň a nasledovala ho strata čuchu a chuti. Ja som našťastie mala iba tieto príznaky. Odznievali ale mesiac.

autor
29. okt 2021

@marianna_peskova dakujem 🙏🏻 mala som kontakt s potencialne nakazenou osobou, ale pcr test bude az po sviatkoch, tak sa teraz pozorujem... teraz je to 3 den, uvidim zajtra

foxyfox
29. okt 2021

My sme mali tak že v piatok kontakt, keďže na pcr musel muž počkať, tak v nedeľu sme išli na antigénový, aby sme vedeli čím skôr.. bol negatívny.
A v pondelok chorí ako psi 😁

lienocka128
29. okt 2021

syn bol vo stvrtok v skd v pozitivnym... utorok test a vysiel pozitivny hoci mu nic neni.... ja idem na test zajtra tak uvidim.... dnes sa mi trosicku toci hlava a mam 37

autor
29. okt 2021

@foxyfox cize tiez cca 3 dni? Ja uvazujem ze zajtra si spravim antigen

autor
29. okt 2021

@lienocka128 ok no ja budem mat zajtra 4 den, bolela ma za ten cas akurat hlava - lenze to mne nepride ani cudne, len ked uz clovek to vie spatne tak premysla ci nahodou to nemam a nechcem ohrozit inych

lienocka128
29. okt 2021

synovi som robila pondelok antigen a bol negativny v utorok na pcr pozitivny

eeffka
29. okt 2021

Zacala som kychat a opuchol mi nos, tak 3dni ( zdroj dcera), ja ockovana. Skolsky test mi ukazal 2palicky ako malovane, presla som to nadchou a asi na 3.den mi odisiel cuch, nrmala som 8dni

autor
29. okt 2021

@lienocka128 ach uzasne

@eeffka antigen si spravim aj ja, aj ked teda neviem na kolko bude spolahlivy

eeffka
29. okt 2021

My sme schytali cela rodina, ja, muz aj ockovana 17r dcera, vsetkym nam vysiel antigen skolsky pozitiv, nasledne potvrdeny PCRkom.
Odoberala som vzorky ja, kto sa ako branil tak hlboko dostal 😁

autor
29. okt 2021

@eeffka no tesim sa, tiez by som tiez potrebovala niekoho kto to urobi poriadne za mna 🙈

foxyfox
29. okt 2021

Každý to má inak, ale u nás boli na 3. deň príznaky a 4.deň mal muž pcr a potom aj ja. Ale neboj, vyhýbaj sa ľuďom, my sme to mali v novembri a doma starý človek, vtedy ešte neočkovaný a nedostal. On z izby vychádza len na wc a jedlo sme mu nosili v rúšku a všetko ok 👌

simona1998
29. okt 2021

Ja som mala pozitívneho priateľa , išiel do karantény a ja som ostala doma , raz sme si objednali pizzu k dverám keďže sme boli v karanténe aby sme neprisli do kontaktu s rozvozcom , pizza totálne bez chuti , cesnakovy dresing tiež bez chuti , tak som sa naštvala napísala recenziu či sa nehanbia za takú cenu podávať takéto jedlo no potom došla mama do izby že fuj aký cesnakovy smrad , daj mi jednu , a mama si to nemohla vynachváliť a dresing tiež , vtedy mi došlo že asi neni čosi Ok🤣 ani neviem aký to bol deň 😬

zizinicka
29. okt 2021

Moj otec chytil odo mňa nezaockovanej, a kebyže mu nespravím domáci test,ani nevie, ze má Covid....je očkovaný..

leeo
29. okt 2021

chudak ten co piekol pizzu :D
@simona1998

leeo
29. okt 2021

my tiez zhruba 3 dni po kontakte.

autor
29. okt 2021

@simona1998 🙈😂

autor
29. okt 2021

Tak som zvedava dievcata co ukaze test zajtra. Citim sa trochu zvlastne, ale vlastne nic konkretne, len taka unava mierna a hlava ma bolela. Keby neviem o tom, tak mi to asi nenapadne ani nad tym premyslat.

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. okt 2021

@filili no zbohom 😬 to je teda dost dlha doba

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. okt 2021

@filili mozem sa este spytat, boli ste ockovani? Ked ste mali take miernejsie priebehy

filili
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorscha
29. okt 2021

No mierny priebeh ako kto. Kolegyňa chytila Deltu v septembri s dosť ťažkým priebehom, neočkovaná a to má 44 rokov. Má napadnuté pľúca, skončila na kyslíku, vytvorili sa jej tromby, PN bude do januára, už je skoro november a nedokáže vyjsť po schodoch. Ja som to od nej chytila presne o tri dni. A ako príznak - bolesť hrdla, teploty, strata čuchu a chuti , ale najhoršie bolo, že sa mi prudko znižoval tlak, takže som niekoľkokrát odpadla. A to isté manžel. Syn doteraz poriadne nemá čuch a chuť. Očkovaný sme neboli.

autor
29. okt 2021

@filili
@sorscha je to velmi individualne, poznam osobne ludi, ktori stratili blizkeho, len z mojej rodiny boli dvaja ludia v nemocnici (babicka ochoreniu podlahla - pritom som verila, ze to zvladne) Ja som to zatial nemala, resp. Neviem o tom. Su aj bezproblemove a rychle priebehy. Ale nikto nevieme aky bude ten nas a nasich blizkych.

majkaaa318
21. nov 2021

Ahoj, precitala som diskusiu, lebo tiez riesim podobne, tak sa chcem opytat ako si nakoniec dopadla. Bola si pozitivna ci nie?

autor
21. nov 2021

@majkaaa318 ahoj, nebola som nakoniec pozitivna, a dokonca osoba co zila v jednej domacnosti so "zdrojom" sa nenakazila, hoci boli spolu v karantene neoddeleni. Nechapem, ale tak asi vdaka ockovaniu. Mal niekolko antigen aj pcr test.