Kolísavý tlak

15. jan 2024

Chcela by som sa opytat, či mate nejake rady na kolisanie tlaku. Bezne ho mavam nizky 93/70 niekedy aj 88/60 no niekedy ma chytia stavy ze z nicoho nic zavne citit pulzovani v usiach a rozboli ma hlava, zmeram si tlak a ten je zrazu 130/99. Nebyvaju take stavy často len raz za mesiac napriklad. U kardiologicky som bola a srdce mam v poriadku aj holter akurat čo tak beriem ivabradin na znizenie tepu. Magnezium neberiem aby mi neznizil velmi tlak.

mariska1989
15. jan 2024

Tento problém som mala aj ja teda jasné že nízky tlak pretrváva a to mám menej ako ty . Do toho nízky tep ten mám 50 stalo sa že aj 45 . Jeden známi a ty akože tu takto sedíš. Vravím no vidíš sedím 🤣 cez leto mi pár x tlak vybehol do úplných výšin trvalo to asi týždeň a pol bolo to viac menej každý deň ale časovo sa líšili. Na nič sa neprišlo ako to prišlo tak to aj odišlo

isis234
15. jan 2024

Na kolísavý tlak je dobe jesť hrozno

autor
15. jan 2024

@isis234 hrozno jem 😌

autor
15. jan 2024

@mariska1989 takze sa nemam ničoho obavat? Mam lem 20rokov

isis234
15. jan 2024

Keď som robila v BA, veľmi sa mi znížil tlak na rehabku - vodný kúpel. Internista mi povedal, aby som jedla hrozno, viac slané,, tyčinky, šunku.
Potom moja lekárka mi predpísala tbl. Gutron 2,5mg.
Niektorí lekári nevedia o tom lieku.
Odvtedy mám dobrý tlak

mariska1989
15. jan 2024

Veľa robí stres , poprípade si človek zo série toho každý deň veľa chce stihnúť všetko či si naplánuje pridaš k tomu menej vody .stravu a tlak robí svoje . pravdepodobnosť u mňa . . Samozrejme netreba to podceniť

autor
15. jan 2024

@mariska1989 ja som praveze mala kludny den, nic stresove a vecer pri pozerani TV som zacala citit ako mi pulzuje v usiach a bolela ma hlava a zrazu tlak 130/99 pritom hodinu pred tym bol 95/72

mariska1989
15. jan 2024

Veľa problémov robí krčna chrbtica

autor
22. jan 2024

@mariska1989 zase mi vyskocil tlak takto v noci o druhej, neviem čo s tym mam zase robiť, neviem ani zaspat jak mi je zle :(

zirafienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zirafienka
22. jan 2024

A aký máš tlak, ak máš, daj si magnosolv, alebo magnézium.

autor
22. jan 2024

@zirafienka 124/95, nic hrozne, no jasom zvyknuta na nizky a z toho mi bolo dost zle a slabo, na vracanie

mariska1989
22. jan 2024

Presne tlak vybehne na 130 a tiež bolo zle . Človek fakt naučený pod 100 a naskočí hore nad 100 a už je jak kolotoč

autor
23. jan 2024

@mariska1989 najhorise ze neviem co vtedy robit, magnezium mi nepomaha velmi a na pohotovost to tiez nie je lebo pre nich je to v pohode tlak

mariska1989
23. jan 2024

Ak ti nerobí problém zjesť cesnak skús strúčik menší rozkusať a zjesty😬 strýko takto znižoval keď mal 150

autor
23. jan 2024

@mariska1989 aj mu pomohol?

mariska1989
24. jan 2024

Áno .lebo nechcel ísť k doktorovi tak nič iné len cesnak jedol 🙈. Ale nič nemení na tom že niečo príčina je . Skús si zájsť dať masáž krku uvolniť stavce a tak . Bez srandy ale krčné stavce vedia urobityvelku galibu . Aj migrény napr

beataxxx
25. jan 2024

Možno by si sa mala menej sledovať, môže to byt aj z toho, že už vopred mas paniku, koľko si namerias a kedy Ti tlak zase vyskočí. Skús na pár dni odložiť tlakomer, báť sa nemusíš, pretože hodnoty Tvojho tlaku v horných číslach nie sú zdravie ohrozujúce. Mne pomáha magnerot.

autor
25. jan 2024

@beataxxx ja si meriam tlak vtedy ked sa citim zle az na odpadnutie a prave vtedy je ten tlak vyšší

beataxxx
25. jan 2024

V tom prípade je to ok, verím, že je to prechodne a že sa to zlepsi

autor
26. jan 2024

@beataxxx dufam, lebo trva to uz od septembra odkedy som mala prvykrat taky stav :(

beataxxx
26. jan 2024

Ja mám kolísavý tlak už asi 5 rokov, ale keď mi vyletí, tak sú to veľmi vysoké hodnoty, samozrejme beriem lieky na tlak, ktoré to trosku istia, ale keď je zle, tak sa nedokážem ani pohnúť, našťastie to už nebýva tak často, ako na začiatku, u mna sa to spustilo mimoriadne stresovým zážitkom, čo som si dala do súvisu až neskôr, možno si aj Ty prežila niečo, čo Ta rozhodilo…skús porozmýšľať🙂

beataxxx
26. jan 2024

A viem, že v začiatkoch som sa stále sledovala a to bolo to najhoršie, čo som mohla urobiť, pretože už dopredu som sa bála, čo bude na tlakomere🙂🙂🙂našťastie mám toľko povinnosti, že neviem kam skôr skočiť, tak som sa tým prestala zaoberať.na srdcovocievnych aparát je najlepší pravidelný pohyb, kúpila som si múdre hodinky, denne mám okolo 8 km, cvičím cca 5 x týždenne,pes, robota, vnučky, mama bývajúca sama, takze tam stále behám, kamošky, manžel, kultúra, proste sa snažím sa tým nezaoberať a je to lepsie
A švagriná je kardiológ, tak keď je veľmi zle, dobehne-sme spolu v dome, ale fakt to odoznieva postupne, na začiatku som mala tie výkyvy každý deň, teraz je to raz za pár mesiacov, len najhoršie je, že človek nikdy nevie kedy to príde, ale dá sa s tým existovať

autor
27. jan 2024

@beataxxx je pravda ze taketo stavy mi zacali po kovide, ktory som prekonala v oktobri, bol to ťažší priebeh a 2 tyzdne som len lezala a potom po prekonani som pocitovala busenie srdca a tepy som mala 120, riesila som to s internistom predpisal mi coronal ale po cca mesiaci alebo 2 som bola u kardiologa lebo som mala holter a kvoli tomu ze uz som mala skor nizsie tlaky tak ako aj pred kovidom tak mi predpisala ivabradin len cisto na tep. Tlaky su stabilne stale len raz za mesiac cca vyskocia a vtedy sa zlaknem ze co mam robit lebo mi je na odpadnutie. Takze neviem ci to je len nasledok kovidu alebo nie a či to časom vôbec prekde alebo ci ma to bude trapit do konca zivota. Pred kovidom som nemala ziadne tazkosti ani vysoke tepy

tinus139
27. jan 2024

Ahoj autorka vieš mi prosím ťa napísať? 🙂 zaujíma ma niečo mám podobný problém

marika1066
7. feb 2024

@beataxxx a aké lieky beriete prosím vas

beataxxx
7. feb 2024

Ráno Telmisartan 40 mg a večer amlodipin polku 5 mg tabletky a dobre je občas anopyrin

beataxxx
7. feb 2024

Ale občas to lieta, včera som lietala od rana do noci a o druhej som sa zobudila, bolo mi strašne zle, pulz 130, tlak 190/121, dala som tensiomin, to kleslo hned, ale este sa to do rana par krat vratilo uz v lepsich hodnotach, dnes som ostala doma a polihujem…..ale toto bolo asi po 6 mesiacoch a verim ze tak skoro sa nezopakuje🙂🙂🙂