Kolísanie váhy

zuzulienuska
27. jún 2014

Ahojte trápi ma moja váha. Momentálne som na pnke niečo cez týždeň kvôli chorým ladvinám. Moč som mala v poriadku a tak mi dala antibiotika od bolesti a pomaly to ustupuje. Je možné aby som začala priberať kvôli antibiotikám ? Včera som mala 62,3kg no dnes mám zrazu 64,8 a to som sa vážila ráno keď som ešte nejedla. Neviete kde môže byť problém? Nechcem aby moja váha stále stúpala. Viem že keď som doma toľko dní už ma to tu nudí tak vysedávam ale v práci som niečo vyše mesiaca. Predtým som bola 3 roky nezamestnaná a váhu som stále mala 61-62kg tak neviem v čom môže byť problém. Vie mi niekto poradiť ako si udržať normálne váhu ? Ďakujem za všetky dobré rady.

cerez
27. jún 2014

Ak si nezmenila životosprávu, možno je problém v zadržiavaní vody v tele.

monca1982
28. jún 2014

Mne takto váha skáče pravidelne. Pred menzesom mám niekedy aj o 3 kilo viac a nafúknutá som ako telo 3 týždne po smrti. Ale je to len voda a plyny, nie je to tuk. Nemusíš sa báť, že za noc toľko priberieš. Ak sa bojíš priberania, stačí jesť iba toľko, koľko tvoje telo spáli. Ak si pažravá ako ja, tak si denne daj 30-40 minút rýchlej chôdze alebo pomalého behu. Alebo rob nejaký iný šport, čo ťa baví. A si v suchu.

PS: Z liekov sa priberať môže, ale väčšinou sú to lieky na spomalenie/zníženie niečoho. (Tlak, štítna žľaza a pod.)