Kolegyňa po covide má kašeľ

scorpionflower1
22. dec 2021

Kolegyna v praci mala covid, prisla po 13 dnoch do prace, ja som vbehla k nej do kanclu, nevedela som, ze mala covid a po par minutach mi povedala, ze je po covide a este kasle, ale antigen ma negativny. Sme obe ockovane, ona 2x a ja pred piatimi dnami 3.x. Stalo sa vam, ze ste sa nakazili po dlhsej dobe od niekoho?

luccija
22. dec 2021

@scorpionflower1 po Covide kaslu ľudia aj mesiace, keď sa bojíš, že môžeš ochorieť...

stastna17
22. dec 2021

@scorpionflower1 nie moze kaslat aj 2 mesiace. Ak ma antigen negatívny nie je infekcna uz.

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@luccija
@stastna17 Dakujem baby, nevedela som, ze ked maju ludia lahky priebeh, tak mozu az tak dlho kaslat. Ani sa nebojim o seba, ale idem na Vianoce k rodine, skor sa bojim, ze by som to mohla poroznasat.

stastna17
22. dec 2021

@scorpionflower1 aj pri obyčajnej chorobe sa moze kaslat bezne aj mesiac.

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@stastna17 hej, jasne, ja viem, len ide o to, ze vsade je popisane, ze po 10. dnoch konci karantena, ak je clovek bez priznakov. Tak ma to kvapku zmiatlo.

stastna17
22. dec 2021

@scorpionflower1 ano ale kasel sa nerata kedze sa vykasliava dlho.moj mal kovid 20.11. a stale kasle.uz na 6.den bol negatívny na antigene.

minutka
22. dec 2021

Do prace sa ma vratit az ked bude 2 dni bez priznakov. Moja kolegyna kaslala tak bola mesiac doma

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@minutka no vsak to mi napadlo, ale hadam je sanca minimalna, ze niekoho nakazi.

nevenka
22. dec 2021

@stastna17 ano, ja bezne kaslem mesiac aj po obycajnej viroze....

stastna17
22. dec 2021

@nevenka aj moj muz on ked zacne kaslat nema koniec

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@nevenka toto ja, chvalabohu, nepoznam. Ja zas mavam sople aj mesiac, ale kasel max tyzden a hotovo.

alexandra2468
22. dec 2021

@scorpionflower1 je to blbost, ze po negativnom antigene nie je infekcna.
Vacsina lahkych priebehov nie je po 10dnoch uz infekcnych, to je pravda a ano, mozu este dlho kaslat.
Ale negativny antigen sa nerovna neinfekcnosti.

Clovek moze byt infekcny kludne aj mesiac, kazdy organizmus sa s virusovou nalozou vysporiada inou rychlostou.

tncka
22. dec 2021

@scorpionflower1 ja som uz skoro 2 mesiace po kovide a stale pozitivna a stale kaslem🤣🤭

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@alexandra2468 teoreticky moze, ale organizmus ockovaneho cloveka sa vysporiadava s virusom rychlejsie a ani ta virusova naloz nie je taka ako u neocko, takze snad to bude ok. Ten antigen je hlupost, to viem aj ja. Nie su vobec spolahlive.

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@tncka teraz nerozumiem. Este aj po dvoch mesiacoch mas pozitivny PCR test?

tncka
22. dec 2021

@scorpionflower1 ano stale tam mam nrjaku virus.naloz ale uz nie infekcna

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@tncka ach..a stale si v karantene?

stastna17
22. dec 2021

@scorpionflower1 pozor pcr mozes mat aj 3 mesiace pozitivny preto sa robi iba antigen. Ten ukazuje infekcnost.

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@stastna17 ja neviem, vela ludi, ktorych poznam, mali negativne antigeny a mali zjavne priznaky a PCR im ukazal pozitivitu. Infekcni ale mozno neboli, nie kazdy chory je aj infekcny.

stastna17
22. dec 2021

@scorpionflower1 ja hovorim o antigene po prekonani nie ked ides na začiatku.

slovakboy
22. dec 2021

@scorpionflower1 po 13 dňoch už nie je infekčná.
Ona už nemá covid ale následky po covide. To je iné ako keď niekomu len covid začína. Ona ho už prekonala.

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@stastna17 ja viem, ale vsak antigen ako antigen, to je jedno ci na zaciatku, ci na konci.

stastna17
22. dec 2021

@scorpionflower1 ja som volala doktorke ze mu konci uz karantena a kasle, ma si urobiť antigen a moze ist do prace na pcr ist nema lebo to mu bzde este dlho ukazovat

stastna17
22. dec 2021

@scorpionflower1 ale ty pises ze este kasle nie nemoze ta nakazit ale pcr moze mat este pozitivny a antigen uz nie.

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@stastna17 ano, rozumiem, co chces povedat.

vanda323
22. dec 2021

@scorpionflower1 Moja dcérka mala Covid v Októbri a kašle do teraz

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@vanda323 to ma mrzi, hadam ju to coskoro prejde...

vanda323
22. dec 2021

@scorpionflower1 Ďakujem si zlatá

evalin88
22. dec 2021

@scorpionflower1 ja som bola s pozit. kolegynou 2 dni nonstop 8 hodin. Sedime od seba cca 2 metre. V noci po tych dvoch dnoch sa jej horsie dychalo a dostala teploty. Spravila si test. Ja som očkovana v auguste a nebolo mi nič. Ag. aj PCR negat. Nemyslym, ze by ti koli par minutam nieco bolo.

scorpionflower1
autor
22. dec 2021

@evalin88 a mala si respirator?
Akoze ja viem, ze skor ci neskor to pravdepodobne dostanem, ale teraz na sviatky ideme za rodinou, tak to nechcem poroznasat. Ta nakazlivost je strasne individualna, ja poznam vela pripadov, ze ani doma sa od seba nenakazili, ale zas aj takych, co sa nakazili za par minut s respiratorom.