Kojím. Môžem chodiť do solária, sauny a ku kaderníčke?

bahara
13. nov 2011

Ahojte chcem sa poradiť rada by som sa začala trocha dávať do poriadku 🙂 len kojím a tak neviem či je rozumné niečo z vecí ako kaderníčka kozmetička solárium sauna a podobne absolvovať?

mysenac
13. nov 2011

ahoj, solárium a sauna neviem, ale ku kozmetičke a kaderníčke určite v pohode môžeš 😉

kvetinka211
13. nov 2011

Ahoj, saunu som si tiez zistovala, v tehotenstve nie je vhodna, ale popri kojeni ti bude maximalne vytekat mlieko 😉 bola som dva krat a v pohode. Kozmeticka by podla mna tiez nemala vadit, teda neviem co robi ale bezne cistenie pleti urcite bez problemov ... a kadernicka ... v tehotenstve som sa tomu vyhybala, ale vsak nebudem dalsie dva roky chodit ako matoha 😕 mozno nejake stopove mnozstva prejdu do mlieka, ale asi sa ten vplyv velmi nelisi od prechadzky po rusnej ulici ... lepsi je ale melir, na ten netreba chodit tak casto dofarbovat ...

maca_p
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelicefo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie2
13. nov 2011

@bahara solárium je škodlivé, tam by som nechodila vôbec či kojím či nekojím. Na čo Ti je sauna preboha? To máš toľko času? Kaderníčka, kozmetička nemá s kojením nijaký súvis. Kľudne môžeš.

zuzana17
13. nov 2011

ja som chodila do solárka, a kozmetičku a kaderníčku tiež odporúčam 😉

pici
13. nov 2011

solarko asi nie... aj ked napriklad v taliansku donedavna chodili zeny bezne do solarka aj tehu... ale kadernicka, kozmeticka , sauna urcite mozes

katrinka8
13. nov 2011

Kadernicka, kozmeticka urcite ano, aj sauna 😉 O solariu som nasla napr. toto: http://www.mamatata.sk/node/66999
Ale solaria ako take nie su velmi zdrave, tak by som to zvazovala asi skor kvoli vlastnemu zdraviu. V EU vari chceli dat daky zakaz pouzivat do 18 rokov, sa mi zda. Neviem, ci to preslo. Ja ked potrebujem "chytit" trosicku bronz, tak pouzivam L´Oreal krem http://www.lorealparis.sk/starostlivost-o-plet/... Ono to da len taky naozaj mierny nadych, ze nie si uplne bleda. A nie si ani neprirodzene hneda, ci zlta, ci cervena. Nie je to typicky samoopalovak, je to klasicke telove mlieko s kvapkou samoopalovaku. Je to jemne, posobi to prirodzene a nefarbi to saty 😉 Neostavaju ani stopy, ked sa umyjes, ze by Ti ostali flaky alebo co 😉

anicka1981
13. nov 2011

hehe, to kedy stihas, 🙂, solarium by som neriskovala, a ked uz nie koli dojceniu, tak koli sebe samej, ja som volakedy chodievala, ale teraz by ma neostal nikto, teraz sa chranim aj pred normalnym slnkom...... 😉 ale ja stym problem nemam, mna opali aj slabe slniecko,,,,,

vejula
13. nov 2011

kadernička kozmetička- v pohode
Sauna možeš, len nezabudaj na vela vela tekutin
Solarko - neblbni, maš dieťa ktore ťa tu potrebuje čo najdlhšie, tak si nenič dobrovolne zdravie

olifcek
13. nov 2011

kadernicka ok
kozmeticka ok
sauna ok
solarium NIE

ani ine kremy na opalovanie - samoopalovacie. cez pokozku sa dostavaju do Tvojho tela nedobre latky a tak i do MM, taktiez pozor na deodorant v podpazusi, najma, po epilacii, ci depilacii. kupuj taky, ktory neobsahuje hlinik.

katka3012
14. nov 2011

kadernicku a kozmeticku mozes ,ale saunu a solarko jednoznacne,ze nie.

gaby21
14. nov 2011

Podla mna, mozes aj solarko, neviem, ako to uskodi kojeniu. Podla mna vsetky, ktore ti napisali ze solarko nie, su vseobecneho nazoru, ze solarko skodi, aj ked prave nekojis, alebo nie si tehotna. Citala som, ze do mlieka sa cez pokozku nedostane NIC, a dokonca aj z toho, co spapas iba jedno percento ide do mliecka, co je absolutne zanedbatelne. Mne je sympaticke, ze aj ked si na materskej, chces vyzerat pekne a pacit sa 😎 Takze ja by som vsetky tieto aktivity absolvovala 😝

icer
14. nov 2011

kozmetička? kaderníčka? a mliečko spolu nesúvisia, ale solárko, z tepla ti môžu navrieť prsia, a budeš mať pocit vraj ako by ti prasknúť chceli..... ide zima, šupni si samoopalovací ak tak 🙂

katka2209
15. nov 2011

Kaderničká?! Kozmetička?! ja som toto nikdy neriesila, preco by si nemohla ist? solarium a sauna ok, tam by sa ti mohlo z toho tepla mlieko spustit...

bobocka
15. nov 2011

kozmeticka a kadernicka ok,ale ja osobne som napr farbenie vlasov zavrhla cca rok pred tym ako som otehotnela.neplanovali sme maleho.no vedela som,ze chcem v buducnosti dieta mat a ja osobne nemam z farbenia vlasov v tehu a pocas dojcenia dobry pocit.nemam to nijak odborne podchytene,je to len moj osobny pocit z toho,preto som to zavrhla.sauna sa moze,ja som v saune bola s malym ked sme na kurz plavania chodili.po plavani sme sa sli vysaunit,pre deticky to bolo super(jasne ze to nie je nejaka pecka sauna,len jemna).dojcila som a dojcim dodnes a bolo to v pohode. a solarko-ci dojcis ci nie-urcite ho nepouzivaj.ja solarko odobrujem len z medicinskeho hladiska a aj to trosicku,pomaha pri psoriaze napr.ale len tak aby som bola o odtien ci dva tmavsia ,tak to nie.za "raka" mi to nestoji 😒

nina88
15. nov 2011

Myslim,ze uz mas odpovedi az az... 😀 Reci typu: to mas tolko casu? Si nevsimaj... Bud zavidia,alebo zabudaju na to,ze maju aj manzela,s ktorym by chceli aj zostarnut mozno,kdezto deti vyletia z hniezda a kazdopadne si nebudu pamatet,ci ich mamina vybehla niekam na hodinku... Hlavne aby si sa dobre citila ty... 😉

janka_pn
15. nov 2011

pekne sa o seba staraj, aby si sa dobre citila 😉 urcite vsetko z toho mozes, solarko v rozumnej miere, ale nie kvoli kojeniu 😀. zavidim, ze sa do toho na materskej dokazes dokopat, dokop aj mna 😉 😀 😀

bibap
15. nov 2011

Boze zeny vid.. maggie preco komentujete Naco Ti je sauna... ??? takto pokazite radost nielen tej mamine ale aj mne.. ja sa tiez rada o seba staram, a obdivujem, ze niekto KONECNE popri kojeni mysli aj na seba, dat sa dokopy a oddychnut si. Naco riesite ze ci ma na to cas alebo nie??? vela z nas si popri kojeni dokaze vybavit "priepustku" a vyrazit si relaxovat. Ved si to zasluzime!

a Bahara - mozes vsetko aj solarko, aj saunu, aj masaz, aj kadernicku, aj pedikuru aj manikuru aj pohar sampanskeho k tomu... Tvoje babo sa bude tesit, ze ma krasnu a v pohode maminku a nie vystresovanu zanedbanu trosku!!!!

teddynko
15. nov 2011

Do sauny by som nešla, ani keby mi za to platili...solárko hádam áno, len to nepreháňaj.. Aj keď chodiť v zime opálená do hneda, to mi prišlo vždy divné.. ale na leto prečo nie? Ostatné veci jasné áno.. pre mňa to znamená hoc aj upraviť si vlasy, hodiť pekný mejkap a pekne sa obliecť.. A že mám o pár kíl navyše? NO A ČO? Aj tak som bola pred tehu hrozne chudá.. teraz mám aspon nejaké to cici.. 😵 Nemusím byť ako modelka.. 😀 Paradoxne teraz ma všetci vychvaľujú, ako som len opeknela.. 😲

tanja61
16. nov 2011

kadernicka, kozmeticka, sauna a aj solarko samozrejme vsade kde sa citis dobre.....a ci mas cas alebo nie to nieje problem ostatnych tu v poslednej dobe tu na MK sa s tym stretnes az az ako baby neodpovedaju na danu otazku ale snazia sa starat do niecoho do coho im nic nieje😉 pocas tehotenstva aj kojenia si upravujem vlasy a aj budem sice snazim sa pouzivat farby bez amoniaku 😉

andy1705
16. feb 2012

Ahojte, viacere pisete ze sauna jo OK, tiez by som chcela ist do sauny, a na plavaren, len sa bojim studenej vody... ci uz po saune studena sprcha, alebo ak je v bazene studensia voda, totizto pocula som nazory ze po studenej sprche mozem prist o mlieko ☹ neviete co je na tom pravdy? je to naozaj len mytus? nemate niekto skusenosti?
dik

mircalla
17. feb 2012

No asi mimo temy, ale gratulujem, ze mas na take vobec cas pri dietati....Ale k veci, podla mna sauna a solarko nie. Ale ja solarko neuznavam vobec...Ved ti to totalne nici pokozku a zdravie....

nibiru
17. feb 2012

ja si myslim ze sauna jedine ak budes maximalne pit aspon umna to tak funguje malo pijem malo mlieka,solarko kedze som bola na nom zavisla nie znicilo mi to kozu,stojnasobilo pocet znamienok dostala som koznu infekciu pigmentove flaky na celom chrbte (len pre vysvetlenie preco niesom za solarko). ...netusim ci sa nieco dostava do mlieka.pedikuru,manikuru,kadernicku ano len nech je to kvalitne studio kde je dobre odsavanie vzduchu nemusis predca inhalovat ten smrad 🙂to že sme na materskej neznamna ze nemozeme dobre vizerat ja sice nechodim ani do solarka,sauny,kadernicka,kozmeticka ale vzdy sa pekne upravim a som kocka aj tak 😉